Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 LIFT 2014 QUATTRO S LINE EXTERIEUR CARBON MMI 3G+ SIM AKEBONO 370/330 mm 20" KW


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ew. Kupic auto w full wypasie. Czasem to wychodzi taniej niz rezanie.

Zdecydowanie - ale zabiera też całą frajdę z rezania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. Kupic auto w full wypasie. Czasem to wychodzi taniej niz rezanie.

W B8 jest duza rozbieżnośc cenowa miedzy serią a bardzo dobrym wypasem :wink: Za kazde dodatki trzeba słono płacić .

Dla mnie tak jak Bartek napisał jest to frajda z rezania :dancing: i poznawania go od podszewki :decayed: Ja u siebie to juz chyba wszystko rozbierałem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i za Twoje rezanko oraz pomoc innym komisja postanowiła - oscar goes to ................

2898811270081567925s600.jpg

wrclaguna :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i za Twoje rezanko oraz pomoc innym komisja postanowiła - oscar goes to ................

http://img853.imageshack.us/img853/3589/2898811270081567925s600.jpg

wrclaguna :decayed:

Jury podjęło decyzję i przyznało nagrodę jednogłośnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

pytanko do mistrza mam:)

jak wygląda sprawa z przerobieniem lamp przednich na xenonki z ledami +spryski?

Kupiłem swoją sztukę rok temu (jak sie zmotywuję to wrzuce temat z fotami;), sline wewnetrzny kiernka, fotele, gałka podsufitka, listwy progowe, kolorowy fis, z zewnatrz zawias obnizony+fele 18slinowe, a nie ma ledow !!!

PS.

To ja kupowałem te 16stki w listopadzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można przerobić Przednie lampy zwykłe na LED :wink:

Róznice polegają na wtyczkach i ilosciach PINÓW w lampach . W zwykłej lampie jest to wtyka 10 PIN a zaś w Bixie 14 PIN , dlatego albo robimy nową instalację albo kupujemy gotową przejściówkę .

Na tej słynnej stronce KUFATECA :arrow2:http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p1054_c284_Adapter-Xenon-Scheinwerfer-Audi-A4-8K.html jest już gotowa wiązka do przeróbki .

Na koniec oczywiście bardzo ważna sprawa to kodowanie w MCE 09 sterownik musi wiedzieć co zmieniliśmy w aucie :decayed: .

Jezeli chodzi o układ spryskiwaczy to niestety musimy zmienić zderzak . Do tego dochodzą spryski ,węże oraz dołozenie dodatkowej pompki w zbiorniczku spryskiwaczy no i oczywiście kodowanie :wink:

Kosztorys samych lamp BIXENON:

- lampy BIXY kompletne z czterema przetwornicami i dwoma zarnikami ( nie skrętne ) koszt uzywek to róznie od 2000-2600 PLN

- przejściówka ADAPTER miedzy lampami plus instalacja 250-300 PLN

Za całośc trzeba liczyć 2500-3000 PLN

Kosztorys spryskiwaczy lamp :

- zderzak uzywka albo standard lub S LINE , S4 :decayed:( z zaślepkami ) to roznie ceny są od 150-600 PLN plus malowanie 300 PLN

- spryskiwacze uzywki 2 szt. plus weze ,opaski i inne pierdoły 350-400 PLN

- pompka w zbiorniczku wraz z instalacją 100-150 PLN

Za całośc trzeba liczyć 900-1300 PLN .

Kosztorys układu samopoziomu :

- czujnikI 2 szt. uzywki 400-600 PLN

- wtyczki ,piny instalacja 100-150 PLN

- sterownik swiateł 200-300 PLN

Za całośc trzeba liczyć 700-1000 PLN

Na koniec ważną rzecz jest nasz rocznik auta oraz czy nasz MCE 09 obsługuje LongCoding bixa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

pytanko do mistrza mam:)

jak wygląda sprawa z przerobieniem lamp przednich na xenonki z ledami +spryski?

Kupiłem swoją sztukę rok temu (jak sie zmotywuję to wrzuce temat z fotami;), sline wewnetrzny kiernka, fotele, gałka podsufitka, listwy progowe, kolorowy fis, z zewnatrz zawias obnizony+fele 18slinowe, a nie ma ledow !!!

PS.

To ja kupowałem te 16stki w listopadzie :D

już lepiej się zastanów kolego nad zrobieniem przedniego lifta z nowymi lampkami :naughty:

a cena nie będzie się tak różnić dramatycznie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpująca odpowiedź. Wczoraj szukałem zderzaka slinowego no i takie kompletne 1500zeta chyba że coś zle szukam:)

Co do liftu, chyba nie chcę aż tak rzeźbić żeby 2008 pod 2012 robić ;)

Wczoraj naczytałem się tego tematu, wrc pisze o siłowniczku od klapki paliwa, patrze z rana przy furze jak to jest a tu... nie chce się otworzyć w żaden sposób, przecież nie ma zimy, żeby przymarzło... Po kilkudziesięciu próbach puściło, da się już otwierać, ale przy zamkniętych drzwiach i tak da się otwierać, więc chyba siłownik do zmiany.

Niesamowity zbieg okoliczności, nigdy nie miałem z tym problemów, naczytałem się, sprawdzam i zonk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić zderzak S LINE to coś znajdziemy tanszego :wink: Jakby co to pisz :kox: Kratki czy tam inne duperele mogę ci załatwić .

Jezeli chodzi o lampy to szukaj gdzieś ładnego kompletu BIXA :decayed:

p.s. u mnie też tak było z siłownikiem klapki wlewu paliwa :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kurcze nie mogę wysłać Ci pw więc nie obrazisz się jak tu zapytam ;) będzie ta poduszka http://allegro.pl/air-bag-audi-rs6-poduszka-audi-rs6-tanioooocha-i2235914147.html pasować mi do kiery od tt i co mi jeszcze brakuje do niej :) tego kabla chyba co ?? z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Kurcze nie mogę wysłać Ci pw więc nie obrazisz się jak tu zapytam ;) będzie ta poduszka http://allegro.pl/air-bag-audi-rs6-poduszka-audi-rs6-tanioooocha-i2235914147.html pasować mi do kiery od tt i co mi jeszcze brakuje do niej :) tego kabla chyba co ?? z góry dzięki

Nie pasuje ta poducha :wink:

Od TT/R8 /A3 trzeba dać min. tysiaka

Przyglądnij się i szukaj takiej http://allegro.pl/audi-tt-a3-s4-airbag-air-bag-poduszka-i2207604014.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK też tak myślałem właśnie. Ta co tutaj jest http://allegro.pl/audi-tt-a3-r8-rs4-s4-airbag-air-bag-poduszka-i2241457438.html będzie pasować i już chyba nic wiecej do montażu nie potrzebuje co ?? Mam kiere z multi. Dzięki jeszcze raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj powalczyłem z menatkami przy kierownicy oraz uruchomiłem LANE ASSIST (kamera) :wink:

Oczywiście nie obyło się bez kłopotów :kwasny: w zakupionych manetkach taśma Air Bag była :thumbdown: .....cóz tak to jest z używanymi częściami :whistling:

W sumie System odpalony (kodowania ,Adaptacje zrobione :facepalm:) pozostało jeszcze znalężć w dobrej cenie kierę z wibratorkiem i zrobić SWAP :decayed: .

Te Kodowania i Adpatacje mnie osłabiają :facepalm: trzeba aż w czterech sterownikach to robić :grin: Moduł kolumny , licznik , sterownik MMI oraz sterownik LANE ASSIST .

Znów wizyta w ASO :whistling: ......znów chłopaki ze mnie pośmieją :kox: ....znów ich trochę naucze o AUDI :polew:

IMG_7302.jpg IMG_7298.jpg IMG_7303.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ a zdarzyło się już że dzwonili do ciebie z ASO z prośbą o pomoc? :wink:

Jak już to tylko znajomi z ASO :wink:

Troszkę kodowania było :grin: ...... tak w skrócie .

5C- LAIN MANTAIN.--->Coding 07 ---> 0002001 --->Do It !

5c1717.png

5claine1.png

5clane2.png

07 Control Head ---> Adaptation 10---> channel 01---> dodajemy wartość + 16382---> Do It! i robimy Restart MMI

07controlhead3.png

07controlhead2.png

16 Steering whell--->Coding 07 --->Long Coding Helper--->Byte 2 Bit 7 zmiana 0 na 1 ---> EXIT---> Do It !

16kolumna.png

16wibrator.png

17-Instuments --->Coding 07--->Long Coding Helper --->Byte 4 Bit 6 zmiana 0 na 1 --->EXIT ---> Do It!

17licznik1.png

17licznik.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ - sprawdzałeś w akcji czy działa :banan:

---------- Post dopisany at 19:27 ---------- Poprzedni post napisany at 18:38 ----------

Jak bedziesz zamawiał z Kufatecu kabelek to się dopisze bo delivery 23 jeuro :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jest juz odpalony tylko został silniczek (wibratorek) w kierownicy do kupienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...