Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strefa biegaczy, triathlon


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie pogoda w niedziela dopisała i sobie z rana wyskoczyłem pobiegać, jakoś 11km pękło:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30km po śniegu

to żeś poleciał teraz:grin:

---------- Post dopisany at 20:17 ---------- Poprzedni post napisany at 20:17 ----------

15km po błocie :)

ty też:wink:

a wy nie macie innej pogody-sucho trochę wiatru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest około 0+2 stopnie, zero wiatru, idealna pogoda do biegania, ale troche błota, bo woda ni schodzi, gleba zamarznięta

---------- Post dopisany at 00:05 ---------- Poprzedni post napisany at 00:05 ----------

dzisiaj 2km basen - 40 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pływam poniedziałki i piątki basen

40min 1km

narazie tylko żabka i nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie biegający - potrzebuję porady :wink:

Lewar jestem i w wyniku nadmiaru obowiązków przestałem uprawiać jakiekolwiek sporty, a teraz chciałbym wrócić jakoś do formy i zacząć troszkę się ruszać. Stawy skrzypią, plecy bolą, nogi schudły strasznie od pracy siedzącej więc postanowiłem, że kilka razy w tygodniu wezmę się za dupsko i zacznę biegać.

Plan jest taki, żeby zakupić jakiś ciuch i oczywiście buty - nic drogiego, żadne szaleństwa, bo zaczynam raczkować :decayed:

Doradźcie Panowie, co można zakupić, a co się nie przydaje, będąc jednocześnie naciągactwem ze strony sprzedających?

Buty: stopa neutralna, do biegania głównie po asfalcie i twardych nawierzchniach. Chciałbym przeznaczyć okolice 200PLN i raczej ponad to nie wychodzić. Jak dobrać prawidłowo but jeśli chodzi o wielkość - zakładałem na stopę po południu (na spuchniętą) i miałem około 0,5cm luzu przed palcem - czy to wystarczy, czy powinienem szukać większego o 0,5 rozmiaru?

Obok siebie mam decathlon i mierzyłem już kilka par, m.in. te:

Buty do biegania męskie DART 10 AA NIKE - Buty do biegania meskie Bieganie,... - Dość fajnie leżały na nodze i wydawały się najwygodniejsze.

Buty ELIOFEET męskie szare KALENJI - Buty do biegania meskie Bieganie, Lekkoatletyka,... - wyraźnie mniej miejsca na palce przy tym samym rozmiarze (44) ale również lekkie i wygodne.

FURANO QUEST SZARO-NIEBIESKIE ADIDAS - Buty do biegania meskie Bieganie, Lekkoatletyka,... - z całej trójki najmniej komfortowe

Ogólnie takiż oto wybór po sąsiedzku - może Wy coś ciekawszego i lepszego znajdziecie?:

Bieganie - Sport - Obuwie - Decathlon

Dodatkowo mam martes sport w Legnicy, w którym znalazłem dość ciekawe obuwie, w dodatkowo o pochlebnych recenzjach: ANCONA ELBRUS - jakiś ponoć polski produkt o dość przyzwoitych parametrach. Niestety nie wiem, co to jest, ale zawsze można wykorzystać do ćwiczeń na siłce :grin:

Odzież wierzchnia - polećcie jakieś spodnie i koszulkę+bluzę na takie pogody jak w chwili obecnej, żeby nie podłapać jakiego zapalenia płuca :naughty: I jeszcze może noobskie pytanie, ale jakie skarpetki powinno się kupić?:shock3::decayed:

Z góry dzięki i pozdrawiam.

KOval

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kowal

Przeczytałem pierwszy akapit Twojego posta i stwierdziłem, że dalej nie czytam, tylko od razu odpiszę.

Umówmy się tak.

Załóż jakieś sportowe buty i po prostu wyjdź z domu.

Jak wyjdziesz 6 razy i nie będziesz miał dość to Ci pomożemy ;-)

Zgoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kowal

Przeczytałem pierwszy akapit Twojego posta i stwierdziłem, że dalej nie czytam, tylko od razu odpiszę.

Umówmy się tak.

Załóż jakieś sportowe buty i po prostu wyjdź z domu.

Jak wyjdziesz 6 razy i nie będziesz miał dość to Ci pomożemy ;-)

Zgoda?

Dokładnie, ja biegam w zwykłych spodniach materiałowych, do tego adidasy z pumy i kurtka, czasami czapka zależnie od pogody:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe - napisałem w wielkiej przesadzie, więc spokojnie. Biegam sobie teraz i zasuwam w każdej wolnej chwili, męcząc przy okazji psinę ile wlezie. Do tego w cieplejsze dni dochodzi rower i pływanie. Wstęp napisałem taki dlatego, że kilka lat wstecz aktywnie uprawiałem sporty drużynowe, ćwiczyłem na siłowni 5-6 x / tydzień i spędzałem sporo czasu na basenie.

Tera o ile biegam, to robię to w zwykłych butach sportowych, co jest nie lada udręką - niestety, bieganiem nigdy się nie pasjonowałem i nie wiem, z czym to się je :wink:

Teraz lepiej, czy nadal duupa?:kox:

---------- Post dopisany at 10:30 ---------- Poprzedni post napisany at 10:19 ----------

szafa - ja też fruwam w butach pumy, ale mimo zapasu przed palcem, biję w przód przy każdym kroku - jak dla mnie kaleczenie i udręka :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe - napisałem w wielkiej przesadzie, więc spokojnie. Biegam sobie teraz i zasuwam w każdej wolnej chwili, męcząc przy okazji psinę ile wlezie. Do tego w cieplejsze dni dochodzi rower i pływanie. Wstęp napisałem taki dlatego, że kilka lat wstecz aktywnie uprawiałem sporty drużynowe, ćwiczyłem na siłowni 5-6 x / tydzień i spędzałem sporo czasu na basenie.

Tera o ile biegam, to robię to w zwykłych butach sportowych, co jest nie lada udręką - niestety, bieganiem nigdy się nie pasjonowałem i nie wiem, z czym to się je :wink:

Teraz lepiej, czy nadal duupa?:kox:

---------- Post dopisany at 10:30 ---------- Poprzedni post napisany at 10:19 ----------

szafa - ja też fruwam w butach pumy, ale mimo zapasu przed palcem, biję w przód przy każdym kroku - jak dla mnie kaleczenie i udręka :kwasny:

U mnie na początku też było ciężko, piszczele bolały ale kwestia wprawy, ja od siebie polecam dodatkowo wgrać do tel jakiś program co monitoruje dystans, czas, zawsze to jakaś dodatkowa motywacja :decayed: Jesli chodzi o buty to byle jakie byle były lekkie a przede wszystkim wygodne:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie szukam czegoś niedrogiego, co zamiast wk..wiać uprzyjemni mi trening :wink: Właśnie przez brak wiedzy zawsze z biegania rezygnowałem, bo zaraz coś mnie bolało, palce u nóg puchły, itp. Wybierałem siłownię, lub rower, aby tylko nie biegać :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzęt biega:wink:,dopoki sie stawy/mięśnie nie przyzwyczaja do wysilku,beda bolaly,na poczatek kup buty,maja być wygodne i jeżeli bedziesz biegał po twardym,niech maja jak najgrubsza,miekka podeszwe,skup sie na rozgrzewce,rozciaganiu przed i po,to jest najwazniejsze na poczatku,sprzet zaczyna być wazny,gdy zblizasz sie do 10km,np bolace suty:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c**j z rozciąganiem ;)

Koval81,nie słuchaj go,Korzeń biega sobie maratony w 3godz,albo mniej,juz nie pamięta jak to było na początku:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3h to ja rowerem mogę pocisnąć jak coś :naughty: Pany - Wy sobie jaja regularne robicie a ja buty muszę zakupić :decayed: Sprzęt nie jest dla mnie najważniejszy, ale zmasakrowałem swojego czasu stawy skokowe i kolana przez złe obuwie i twarde nawierzchnie i teraz but musi być :wink:

Biegał któryś z Was jakichkolwiek buciorkach z mojego linka? Cenne wskazówki droższe niż złoto :naughty:

Kurva czytam ten wątek i czytam i skończyć nie mogę :facepalm::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest około 0+2 stopnie, zero wiatru, idealna pogoda do biegania, ale troche błota, bo woda ni schodzi, gleba zamarznięta

---------- Post dopisany at 00:05 ---------- Poprzedni post napisany at 00:05 ----------

dzisiaj 2km basen - 40 min

80 basenikow w 40 minut niezle…ja sobie 64 plywam a te 16 to roznica..czyli 30 sekund na dlugosc basenu non stop..:decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz te Elbrusy , są w porządku a tutaj teraz jest fajna cena - BUTY ANCONA ELBRUS BLACK/GREEN 42 - 68% (3946268544) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...