Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Biodiesel, OO, ON


blazej122

Na jakim paliwie jeździłeś?  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na jakim paliwie jeździłeś?

    • Tylko ON
    • Biodiesel i polecam
    • Biodiesel i odradzam
    • Olej Opałowy i polecam
    • Olej Opałowy i odradzam
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum i z tego powodu wszystkich witam! Mam do was bardzo kontrowersyjne i nielegalne pytanie :P

czy bio niszczy silnik?

może lepszym wyjściem był by LPG i jakie jest przeciętne spalanie. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wziales pod uwage inne koszty eksploatacji? Skoro robisz takie dokladne rachunki co do zlotowki to kiepsko to widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kupisz silnik 1Z to możesz jeździć na eko bez problemu, tylko pamiętaj o tym ze biodisel szybciej robi się gesty w niskich temperaturach i możesz mieć problem. Jeżeli tak bardzo chcesz zaoszczędzić kup jaką a4 z instalacją LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem wogole powinien se kupic skode felicie stara i niech jezdzi se :) czlowieku to nie byle jaka fura nie zalewasz byle czym czyste ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej pół baku bio (skoro masz dostęp po taniości) i pół czystego ON, będzie tanio i pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy 1.9 na pompie rotacyjnej przepali bio bez bólu. Ale jeżeli nawet pieniądze na paliwo wyliczasz sobie wręcz co do złotówki to a4 nie jest autem dla Ciebie, bo jak przyjdzie coś przy nim zrobić albo co gorsza coś nagle padnie to auto Cię zatopi. B5 to jest stary, tani samochód, ale to nie oznacza automatycznie, że serwisowanie kosztuje grosze, a oszczędności w tej materii wychodzą później bokiem. Kup lepiej jakieś proste auto z LPG, np. cordobę czy coś innego. No chyba, że ma być wypas :chytry: ale stare audi to już wypas wątpliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup rower

:polew: ale faktycznie tak jak wczesniej pisalem, skoro pieniadze co do zlotowki wyliczasz, to chyba jeszcze nie czas na wlasne auto a juz na pewno nie na B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba źle trafiłeś mistrzu..na forum fanatyków i hobbystów OOOO nikt nie doradzi Ci byś katował audi'ke jakimś chłamem z lewego obrotu...

najlepiej kup golf 2 w dieselku i wszystko przepali, nawet olej z biedronki :)

a tak bardziej poważnie:

miałem przykład kumpla, który kupił b5 1.9tdi i też tak oszczędnie wyliczał wszystko..szukał szukał i kupił najtańszą okazje a potem włożył w nią tyle, że wyszło więcej niż by kupił jakiś zadbany egzemplarz :gwizdanie:

i Ty myślisz że auto jest wieczne?a co jak przyjdzie Ci do wymiany rozrząd, klocki, amorki czy zawieszka...będziesz pchał? :mysli:

kup coś na co Cie stać a nie lans'ik w głowie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kup lepiej 1,8 wrzuć sekwencje i miej spokój. Z tego co widze to chcesz jeżdzić powoli oszczędnie do szkoły. Jak kupisz diesla ze zmienną geometrią to czyszczenie turbo przy takiej jeździe co pół roku. I tak jak koledzy pisali na paliwie sie nie kończy, dochodzi wspaniałe zawieszenie wielowahaczowe gdzie zawsze prawie coś stuka i jest do wymiany, ja kupiłem swoją rok temu i nie bede sie rozpisywał ile dołożyłem już do auta ale uwież mi troche już wyszło.[br]Dopisany: 02 Lipiec 2011, 20:00_________________________________________________1,8 na gazie pali ok 12-14l[br]Dopisany: 02 Lipiec 2011, 20:02_________________________________________________Silnik diesla z pompą rotacyjną to 1Z AHH AHU i AFN. AJM już są na pompowtryskach ale je montowali dopiero chyba w 2000r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego blazej122 skoro ojciec Ci sponsoruje to popros tate niech Ci tez doklada do paliwa i nie lej tego chłamu. A jak chcesz jezdzic na fytkach to kup VW 1.6 D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłada Dokłada :P:P Raczej będzie :D w kwesti paliwa to już mnie niemartwi ale to co piszecie o awaryjności diesla to mnie przeraziło :D Nie wiem kupie a4 ale możecie mi polecić nalepiej dopracowaną wersje silnika z 90konnym silnikiem? (najmniej awaryjną) wiem że zaraz napiszecie że awaryjność zależy od użytkowania czy od stanu technicznego ale olejmy to:P Więc czekam na odpowiedź i pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a ja kolego doradził bym ci lpg i 1.8 ja mam adr i zrobiłem 12000 przez rok i jestem zadowolony

miałem wcześniej b3 1.8 paliło 10 lpg ale nie zależnie od jazdy czy pomalutku czy non stop but

ale porównując a4 a tamto to niebo a ziemia

a4 "deptając" mu wiadomo spali ale kręcisz go do 5.000 obr. i bierzesz prawie wszystkie auta :naughty:

normalna jazda tym autem to zmieścisz się spokojnie w 10l. na 100 przelicz sobie ile u ciebie kosztuje gaz ile wydasz na 100 km.

dizle są droższe w utrzymaniu

ale to twój wybór

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadanie drozsze w utrzymaniu bawi mnie do łez, co jest droższego w ich utrzymaniu :mysli:

Jak masz pecha to i salonówka Cie strzeli po kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może czy istnieją jakieś samochody stworzone do biodiesla :P?

URSUS C-360 :polew: A tak na powaznie to widze kolego ze sie uparles na tego bio i koniecznie chcesz na tym jezdzic. Poczytaj troche artykulow na temat tego paliwa to Ci sie troche poglad zmieni w tej materii. A wyniki ankiety ktora zapusciles mowia same za siebie: nikt na tym gownie nie jezdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kowi87 to jest tylko moja opinia

nie robie tak dużo kilometrów na rok, jak dla mnie nie w dizlu z tego co wiem częsci są drosze części napędu muszą być mocniejsze.

pozdro :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...