Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Dziwny odgłos


Konradgiee

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczcie co to waszym zdaniem moze byc za terkotanie , slychac je z okolic alternatora. Na zimnym silniku slychc to glosniej a na rozgrznym ciszej czasem nawet wcale. dodam ze łozysko alternatora zmienialem jakies pól roku temu.

[br]Dopisany: 08 Lipiec 2011, 15:06_________________________________________________To pewnie bedzie sprzegielko w alternatorze na wykonczeniu. szukam alternatora do kupienia i w moim jest oznaczenie 0289030290 a znalazlem tez z tego modelu z oznaczeniem 06F903023J moc ta sama tylko czym sie rozni ze ma inne oznaczenie? Jakie oznaczenie macie u siebie , chodzi o AWX 2003r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłącz klimę i zobacz czy dzwięk bedzie większy czy mniejszy bo mozliwe, że to dochodzi ze sprężarki klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie alternator podmienilem na inny i dzwiek jest dalej. A Konczacy sie dwumas moze wydawac taki odglos, bo zauwazylem ze mam tez takie mrowienie na lewarku. docisk mam tez do wymiany bo przy energicznym ruszaniu szarpie mi samochodem. Niedlugo bede to robil tylko skad ten dzwiek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś zatem zdjęty pasek przed podmianką alternatora więc dlaczego wtedy nie uruchomiłeś silnika - brak tego dźwięku oznacza wtedy, że powoduje go któreś z urządzeń napędzanych paskiem a wtedy ręką kręcąc sprawdzasz kolejno wszystkie koła pasowe i ustalasz, które nie pracuje jak powinno. Jeśli zaś dźwięk bez paska również będzie to przyczyny trzeba szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie alternator podmienilem na inny i dzwiek jest dalej. A Konczacy sie dwumas moze wydawac taki odglos, bo zauwazylem ze mam tez takie mrowienie na lewarku. docisk mam tez do wymiany bo przy energicznym ruszaniu szarpie mi samochodem. Niedlugo bede to robil tylko skad ten dzwiek ?

Wciśnij sprzęgło na postoju.Jak wszystko ucichnie to znaczy że musisz powoli odkładać na nowy komplet dwumasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...