Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam jeszcze pytanie, czy jak wymienie sama manetke bede mial pelnego fisa? czy musze takze modul wymieniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pełnego FISa nie potrzebujesz wymieniać modułu, bo każdy obsługuje manetki fisowe. Ale oczywiście potrzebujesz zrobić adaptację w liczniku i kodowanie manetki (modułu) -to na pewno wiesz bo chyba czytałeś temat. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17- 10 grupa 19 kodowanie 31000

16- 07 - kodowanie 00012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś mając trochę wolnego czasu rozkodowałem sobie Fisa dokładając czujnik poziomu spryskiwaczy ..wszystko hula jak powinno..ale no właśnie zawsze ale...mianowicie w zbiorniczku była taka odciśnięta zaślepka/kółko fabryczne..i tam wywierciłem otwór zamontowałem uszczelkę + czujnik +kostkę do tego czujnika (wszystko w ASO kupione) i spowodowało,wypchnięcie nadkola do przodu o jakieś 1cm takie wybrzuszenie :kwasny:

myślałem, że jak jest tam fabryczne odznaczenie to mam tam wiercić ..zabezpieczyłem to przed przetarciem ale zastanawiam się nad kupnem zbiorniczka gdzie będzie to lepiej zamocowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś mając trochę wolnego czasu rozkodowałem sobie Fisa dokładając czujnik poziomu spryskiwaczy ..wszystko hula jak powinno..ale no właśnie zawsze ale...mianowicie w zbiorniczku była taka odciśnięta zaślepka/kółko fabryczne..i tam wywierciłem otwór zamontowałem uszczelkę + czujnik +kostkę do tego czujnika (wszystko w ASO kupione) i spowodowało,wypchnięcie nadkola do przodu o jakieś 1cm takie wybrzuszenie :kwasny:

myślałem, że jak jest tam fabryczne odznaczenie to mam tam wiercić ..zabezpieczyłem to przed przetarciem ale zastanawiam się nad kupnem zbiorniczka gdzie będzie to lepiej zamocowane

Spójrz na zdjęcie:

http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/30/52/82/89/3052828931

czujnik wkładasz zamiast czarnej zaślepki, nie wiem po co wierciłeś i niszczyłeś zbiornik skoro masz gotowe miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś mając trochę wolnego czasu rozkodowałem sobie Fisa dokładając czujnik poziomu spryskiwaczy ..wszystko hula jak powinno..ale no właśnie zawsze ale...mianowicie w zbiorniczku była taka odciśnięta zaślepka/kółko fabryczne..i tam wywierciłem otwór zamontowałem uszczelkę + czujnik +kostkę do tego czujnika (wszystko w ASO kupione) i spowodowało,wypchnięcie nadkola do przodu o jakieś 1cm takie wybrzuszenie :kwasny:

myślałem, że jak jest tam fabryczne odznaczenie to mam tam wiercić ..zabezpieczyłem to przed przetarciem ale zastanawiam się nad kupnem zbiorniczka gdzie będzie to lepiej zamocowane

Spójrz na zdjęcie:

http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/30/52/82/89/3052828931

czujnik wkładasz zamiast czarnej zaślepki, nie wiem po co wierciłeś i niszczyłeś zbiornik skoro masz gotowe miejsce.

gdybym miał taką zaślepkę to bym tak uczynił...nie każda b6 miała taki zbiornik z zaślepką ..u mnie było tylko fabryczne jakby odciśniecie na wycięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wierciłeś w miejscu oryginału nie powinno ci wypchać nadkola. tam jeszcze trochę luzu zostawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiercilem w miejscu gdzie byl slad tego kolka po przeciwnej stronie silniczka spryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pisałem w 2 wątku ale tu spytam czy wypięcie kabelka imo ze stacyjki może powodować później problemy z jego odpaleniem. Czy coś się kasuje ? Bo nie moge odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co pytasz w dwóch miejscach. Jak wypniesz i nie podłączysz to będzie problem. Ja miałem błąd immo i po poprawieniu połączenia na kostce problem zniknął. Masz jakiś błąd w silniku z tym związany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo to Panie kto pyta nie błądzi :) W 01 mam : 18043,18107,17978. 18043- klima, 17978- ster.imo. Tak sobie myślę czy odpięcie tego kabelka auto nie traktuje jako włamania ? Choc z drugiej strony był otwarty z kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie masz opisu to użyj google. Ostatni błąd od niesprawnego immobilizera. Wszystkie błędy wracają po kasowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wracają . Dokładnie jak piszesz ostatni jest od imo.

Cóż zakończyłem po 3 dniach walkę z autem uruchomienie auta tyle mi zajęło a dokładnie wydobycie eepromu i pinu immo. Przypisanie manetek 20 minut plus jazda mała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiercilem w miejscu gdzie byl slad tego kolka po przeciwnej stronie silniczka spryskiwaczy

kolego do tego czujnika trzeba wyciagnac caly zbiorniczek, kolo silniczka spryskiwaczy ( 5 cm) jest zaslepka, a Ty wywierciles pewnie z drugiej strony...

---------- Post dopisany at 18:40 ---------- Poprzedni post napisany at 18:37 ----------

17- 10 grupa 19 kodowanie 31000

16- 07 - kodowanie 00012

no dzis fiz zalozony :) pierwsze rezanie w aucie brata

i teraz mam do Was pytanie

17- 10 grupa 19 kodowanie 31000 a bylo 30100

czy nie powinienem zakodowac czasem 31100??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik został cały zdemontowany i nie było żadnej zaślepki

był tylko ślad po drugiej stronie zbiorniczka i tym się sugerowałem

nic straconego na chwilę obecną działa jak powinno..kupię zbiorniczek i zamontuje poprawnie mimo, że teraz i tak jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do moderatora postu:

w opisie jest takie male niedociagniecie, 4. Kabelek do wtyczki czujnika 7M0 979 021 E

ten kabelek nie posiada malej uszczelki do kostki 2. Wtyczka do czujnika 7M0 973 702.

gdy go podlaczymy nie ma uszczelnienia w kostce przed wilgocią.

mozna na pierwszej stronie zmienic, by nastepca juz byl przygotowany...

GLEJY7p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta uszczelka jest jako osobna cześć ma jakiś numer? nie używałem oryginalnego kabelka więc nie znam tematu

---------- Post dopisany at 11:58 ---------- Poprzedni post napisany at 11:58 ----------

widziałem na chomiku skopiowany cały opis ktoś udostępnia w .doc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...