Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Nowy termostat,nie otwiera


juleknotdead

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z wysoką temperaturą(100st.)wymieniłem już pompe wody,termostat(ori)chłodnice.Odpowietrzam układ jak trzeba górny wąż od chłodnicy jest gorący ale dolny zimny idący do termostatu.Dodam że termostat sprawdziłem w garnku i jest ok.Proszę o pomoc bo już nie wiem co może być przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może przepłukać cały układ wodą destylowaną tak 5 literków. A termostat jaki włożyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotowałem go i ndajej ta sama temperatura ale mam pytanie na kanale 51 mam właśnie 100st. na kanale 49 0 ale na na kanale 48 mam 89-91st. to teraz nie wiem co jest?może na kanale 51 jest temp. oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z wysoką temperaturą(100st.)

Te 100st to odczytujesz z klimy a czy wskaźnik na desce wyjeżdża ci ponad 90st. Termostaty mają pewną tolerancję otwarcia. Płyn ma temp. wrzenia około 110st do tego dochodzi jeszcze ciśnienie w układzie które jeszcze podnosi temp. wrzenia do około 120st. Jeśli tylko wskazówka stoi na 90 ja bym się resztą nie przejmował. Wskaźnik na desce jest tak zrobiony że nawet jeśli temp. odbiega od 90st ale nie przekracza wartości niebezpiecznej dla silnika to wskazówka stoi sobie spokojnie na 90 aby nie wnerwiać kierowcy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Jest tak że Termostat się otwiera między 90 a 94 stopnie potwierdzone vagiem w bloku 21. Jadac w. te zimne dni do pracy to mi się ost nie otworzył. Co do wskazówki zegara jak na vagu pokazuje 94 stopnie to czemu nie pokazuje tego na desce rozdzielczej? DZIWNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :hi: chciałbym się przyłączyć do dyskusji. U mnie pokazuje 90 a dmucha zimnym, nagrzewnica płukana na wolnych obrotach mogę zdjąć przewód z dziurką z nagrzewnicy woda tylko kapie jak dam gazu to leci. jak na pracującym silniku odkręcę korek w naczyniu przybywa płynu. pomóżcie proszę :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może klapy od cieple/zimne się zacięły na zimnym, dlatego nie grzeje :mysli:

W dziale "Klimatyzacja" jest kilka tematów odnośnie nie działających/zacinających się klap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schowek zdjąłem i są tam 2 silniczki rozłączyłem cięgna ustawiałem ręcznie klapy bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...