Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mandaty i komornik


Luka3s

Rekomendowane odpowiedzi

Vario, oczywiście że wolałbym to zapłacić odrazu gdybym miał pieniądze, no ale takiej kwoty to nie dam rady bo nie mam, dlatego muszę kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w d..p śmigam przepisowo w mieście i wioskach choć na trasie czasem przy...dole ale jakoś mnie jeszcze nie trafili. Za to moja kobieta jak wsiądzie w moją furmanke to tylko fotki przychodzą :polew: Szkoda kasy na te mandaty lepiej w auto zainwestować lub browara lub:sex: :boobs::sexinbed: anie darmozjadów karmic :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem nie zapłacone to zabrali zwrot z podatku a że brakło to obciążali mi wypłatę przyszło pismo do prezesa że ma mi zabrać brak i wpłacić i wtedy to on już musiał zrobić ja sam już nie mogłem. Śmiałem się z niego że to tylko mandaty a nie alimenty :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w d..p śmigam przepisowo w mieście i wioskach choć na trasie czasem przy...dole ale jakoś mnie jeszcze nie trafili. Za to moja kobieta jak wsiądzie w moją furmanke to tylko fotki przychodzą :polew: Szkoda kasy na te mandaty lepiej w auto zainwestować lub browara lub:sex: :boobs::sexinbed: anie darmozjadów karmic :gwizdanie:

:kox: Mówię że jeden jest za auto :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak kiedyś dostałem mandat 200 pln i nie pracowałem to pisałem podanie o rozłożenie na raty 4 ściemę walisz i można trochę odwlec z tym że to nie był samochodowy tylko awantury na mieście :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za awantury nie mam, ale dostałem raz 200zł za odlanie się w miejscu publicznym (krzaki)... niedawno, kiedyś było 50zł za coś takiego a teraz jest do 400zł :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za awantury nie mam, ale dostałem raz 200zł za odlanie się w miejscu publicznym (krzaki)... niedawno, kiedyś było 50zł za coś takiego a teraz jest do 400zł :sick3:

Trzeba byc czujnym :polew:

A ja mam pytanie w sumie tez odnosnie mandatow. Ostatnio jak bylem w polsce to dostalem 300 zl za cos ok. 90 km/h w miescie. (mandat zaplacilem bo wiem ze za szybko jechalem ale kazdy ma czasami taka chwile kiedy gdzies sie spieszy). Ale pozniej zaczalem sie zastanawiac czy policja moze stac w takim miejscu. Bylo oznaczone skrzyzowanie. A oni stali normalnie na skrzyzowaniu na tej drodze podporzadkowanej. W sumie to robi sie tam nowe osiedle i ta droga podporzadkowana niby jeszcze nie zrobiona ale znaki juz stoja wiec przepisy chyba obowiazuja. Jak to ma sie do tego? Czy oni moga stac sobie gdzie zechca? Co z tego ze wygladala to jak polna droga ale przeciez znaki obowiazuja. Bo ja nie uznaje czegos takiego ze ktos jest ponad prawem. Chce sie dowiedziec tego. Niedlugo znowu jade do polski. Wiem ze lubia tam stac bo to jest dobre miejsce dla nich. Zawsze kogos zlapia za predkosc. I jesli nie moga stac w takim miejscu to po prostu bym sie zatrzymal i spytal sie ich dlaczego stoja w na skrzyzowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - jak sam piszesz ze znaki obowiazuja to czego szukasz - usprawiedliwienia dla siebie :mysli:

Pamietaj - sa rowni i rowniejsi i Ty tego nie zmienisz - taka p...a loteria przyrody -Ciebie zatrzymaja a innego puszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie szukam usprawiedliwienia dla siebie. Jak juz powiedzialem wiem ze za szybko jechalem i mandat oczywiscie przyjalem i zaplacilem. Ale niby dlaczego policja ma dawac taki przyklad? Przeciez to "stroze prawa". Chodzi mi tylko o to czy moga stac w takim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko przypomnieć niektórym tutaj, że to że ktoś nie dostał do ręki jakiegoś pisma/powiadomienia nie oznacza, że ktoś to weźmie pod uwagę (np. komornik).

Zgodnie z prawem (k. p. a. ?) jeżeli ktoś nie odbierze listu poleconego i zostanie on odesłany to i tak uważa się go za doręczony. Ewentualnie później można się starać o przywrócenie biegu terminu, np. na napisanie odwołania itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, uważa się go jako doręczony yhy. Ostatnio znajomy tak miał że komornik go w końcu wezwał bo też mu nic nie dochodziło przez gównianą poczte, a ten zapytał czemu pan nie odbiera w ogóle listów od nas?... To chyba raczej sie go nie uważa, albo zależy gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwaza sie za doręczony jak go nie odbierzesz, list polecony sie podpisuje, nie podpiszesz to znaczy ze nie doszedł, koelga przez rok od WKU nie odbierał :decayed: i wiecie co najlepsze jest to że udało mu sie wymigać do czasu zwolnienia przymusu służby :polew: ale sie chłopak napocił z kombinacjami :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwaza sie za doręczony jak go nie odbierzesz, list polecony sie podpisuje, nie podpiszesz to znaczy ze nie doszedł, koelga przez rok od WKU nie odbierał :decayed: i wiecie co najlepsze jest to że udało mu sie wymigać do czasu zwolnienia przymusu służby :polew: ale sie chłopak napocił z kombinacjami :polew: :polew:

Rotfl :> na komisji tez nie byłem bo wezwania nie dostałem a mam prawie 20 lat :D hahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałeem taki przypadek z 7 lat temu, zaraz po zrobieniu prawka miałem stłuczke z mojej winy ( mandat 300 zł), póżniej mandat za predkość 200 zł,, u mnie wyglądało to tak że wtedy nigdzie nie pracowałem, a auto nie było na mnie zarejstrowane, komornik przyszedł pierwszy raz po roku, no ale że na mnie nic nie było to oczywiście nie zapłaciłem, i tak przychodził co jakiś czas, i tak po 3 latach przyszło pismo że wszystko zostało umożone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwaza sie za doręczony jak go nie odbierzesz, list polecony sie podpisuje, nie podpiszesz to znaczy ze nie doszedł, koelga przez rok od WKU nie odbierał :decayed: i wiecie co najlepsze jest to że udało mu sie wymigać do czasu zwolnienia przymusu służby :polew: ale sie chłopak napocił z kombinacjami :polew: :polew:

Rotfl :> na komisji tez nie byłem bo wezwania nie dostałem a mam prawie 20 lat :D hahah

Bo służba wojskowa nie jest obowiązkowa od kilku lat.

Dlatego nie dostałeś i nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwaza sie za doręczony jak go nie odbierzesz, list polecony sie podpisuje, nie podpiszesz to znaczy ze nie doszedł, koelga przez rok od WKU nie odbierał :decayed: i wiecie co najlepsze jest to że udało mu sie wymigać do czasu zwolnienia przymusu służby :polew: ale sie chłopak napocił z kombinacjami :polew: :polew:

Rotfl :> na komisji tez nie byłem bo wezwania nie dostałem a mam prawie 20 lat :D hahah

Bo służba wojskowa nie jest obowiązkowa od kilku lat.

Dlatego nie dostałeś i nie dostaniesz.

dokładnie od 4lat :wink4: bo to była moja ostatnia wizyta w tym garnizonie :decayed: z odroczką a czas studiów, a kumpel wtedy roczek przedyndał :naughty:

Co do mandatów teraz juz nie przedawnia sie tak szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czemu moi wszyscy koledzy w moim wieku dostali wezwania?? Nie jest obowiązkowa, ale komisja musi się odbyć, muszą Ci wpisać kategorię w książeczkę itp :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwaza sie za doręczony jak go nie odbierzesz, list polecony sie podpisuje, nie podpiszesz to znaczy ze nie doszedł, koelga przez rok od WKU nie odbierał :decayed: i wiecie co najlepsze jest to że udało mu sie wymigać do czasu zwolnienia przymusu służby :polew: ale sie chłopak napocił z kombinacjami :polew: :polew:

Rotfl :> na komisji tez nie byłem bo wezwania nie dostałem a mam prawie 20 lat :D hahah

Bo służba wojskowa nie jest obowiązkowa od kilku lat.

Dlatego nie dostałeś i nie dostaniesz.

Bzdura. Ja dostałem i w maju byłem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówie że komisja jest obowiązkowa, ale wojo nie :P. Ale w razie czego muszą wiedzieć co z Tobą zrobić... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...