Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp


mcm

Rekomendowane odpowiedzi

:mysli: mnie tez czeka wlasnie taki mały montażyk :gwizdanie: a co do sprysków to ktos sie orientuje czy w tej belce w zderzaku trzeba robic dziury czy sa juz ori zrobione?

patrz strona 6, post kolegi _Solar_ są to spryski z Allegro od pana Tadzia, ori mają inne mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja usadziłem na gorze popmke od szyb bo jak bym chciał na dole umoescic to by kabla nie starczyło oraz węzyka od dyszy... dropsone to czyli masz tak jak ja pompki usadzone :cool1:

tak, i wydaje mi sie ze to jest ori rozmieszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam ze tak było w oryginale.Porównując dwa zbiorniczki zauważyłem ze stary sie własnie kończy tam gdzie ja teraz aktualnie mam pompkę od spryskiwaczy szyby :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odgrzeje troszkę temat, mam zamiar kupić zderzak ze spryskami już zamontowanymi. Czy istnieje jakas możliwość zeby sprawdzić czy spryski działają jak juz zderzak jest poza autem??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odgrzeje troszkę temat, mam zamiar kupić zderzak ze spryskami już zamontowanymi. Czy istnieje jakas możliwość zeby sprawdzić czy spryski działają jak juz zderzak jest poza autem??

Pozdro

pewnie ze tak

podłącz to wszystko po przez trójnik do pompki wysoko ciśnieniowej i po sprawie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz to do zwykłego kranu i też będzie ja tak sprawdzałem swoje :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz to do zwykłego kranu i też będzie ja tak sprawdzałem swoje :wink4:

i tak można,ważne oby było spore ciśnienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie pozwolicie ze cos zapytam bo nie kumam chyba do konca bo elektryk ze mnie zaden a mianowicie

witaj zestaw jest idealny .musisz dokupić troszkę więcej przewodu bo jest za mało ,i dorobić mocowanie dysz spryskiwaczy z jakiejś blachy najlepiej ,otwory w zderzaku robiłem frezarką ręczną ,poradzisz sobie wiem bo sam mam taki od 2 tygodni.podłączenie fabryczne jest takie ze po ok 3 sek po przytrzymaniu sprysku szyby przedniej wysuwają się spryskiwacze lamp,a tu masz jak to wszystko podłączyć

demontujesz osłonę pod kierownicą na wprost mamy skrzynkę przekaźnikową a w niej przekaźnik o numerze 377, wyciągasz go w podstawce tego przekaźnika brakuje 3 styków. Styki są numerowane od 1 do 18. Musimy mieć odpowiednie styki do przekaznika

dokładamy styk numer 9 - kabelek od tego styku prowadzimy do do styku gniazda bezpiecznika od świateł to jest nr 20

dokładamy styk numer 6 - kabelek od tego styku prowadzimy i łączmy ze stykiem "+" pompki wysokiego ciśnienia

dokładamy styk numer 15 - kabelek od tego styku prowadzimy do skrzynki bezpiecznikowej do wolnego miejsca w skrzynce bezpieczników

7. drugie wolne miejsce pod bezpiecznik także uzupełniamy stykiem i prowadzimy kabel do zacisku 30 (zasilanie) widocznego na spodzie skrzynki przekaźnikowej

8. drugi kabelek z pompki łączymy do masy (na pompce są oznaczone styki jako "+" i "-" - nie pomylić).

10. W miejsce po przekaźniku 377 zakładamy przekaźnik o numerze 389

bardzo prosze o jasniejsze wyjasnienie podlaczenia styku nr. 15 i punktu 7 :mysli:

Czyli kabelek od styku 15 ciagniemy do skrzynki - wolne miejsce ale do czego dokladnie , jakiegos innego bezpiecznika czy poprostu wone miejsce na bezpiecznik? i ten punkt 7 , przepraszam ale dla kogos co ma pojecie na takie tematy to latwizna a ja nie chcem autka z dymem puscic.

Dziekuje i pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Kabel z pinu 15 prowadzisz do zacisków nr 30 znajdujący się m.in. pod przekaźnikiem wycieraczek 603 ,rozdzielasz go po prostu bezpiecznikiem ,i o

kabelek od styku 15 prowadzisz do skrzynki bezpieczników są tam wolne miejsca.jeżeli nie chcesz możesz zapodać oddzielny bezpiecznik na tym kabelku i w ten oto sposób omijasz punkt 7 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z odnalezieniem przekaźnika 377 lub 389. Rozkreciłem osłonę zaglądam pod spód i nic nie ma... :( gdzie go szukać?? Bardziej pod spodem bliżej ściany grodziowej czy obok kierownicy?? Pomocy!!

znalazłem przekaźnik 229, który pod odłączeniu odłącza mi wycieraczki? czy to ten?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz regulację na manetce czasu pomiędzy każdym machnięciem wyczcieraczki czy tylko pracę cylkiczną bez regulacji, bo jak masz bez to może dlatego niema przekaźnika 377 i jest 229.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko bo moze ktoś z was mial taki przypadek. Po załączeniu spryskiwaczy jeden sie wysuwa bardziej a drugi mniej jak powtorze operacje jest wszystko OK. A nastepnego dnia załaczam a tu drugi mniej sie wysuwa odwrotnie niz ostatnio.

Dziwna baja

z góry dzieki za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko bo moze ktoś z was mial taki przypadek. Po załączeniu spryskiwaczy jeden sie wysuwa bardziej a drugi mniej jak powtorze operacje jest wszystko OK. A nastepnego dnia załaczam a tu drugi mniej sie wysuwa odwrotnie niz ostatnio.

Dziwna baja

z góry dzieki za sugestie

zauważ że tam jest cisnienie i przewód do jednego jest znacznie krótszy wiec tu syzbciej pompka napompuje płyn niż do sprysku po prawej stronie

U mnie też tak jest wiec wszystko masz OK, :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spoko. U mnie jest taki motyw ze ten blizej pompki otwiera sie pozniej niz ten bardziej oddalony. Sprawdze czy kabli nie pomieszałem.

Dopracuje to :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Jako że kupiłem audi z lekko uszkodzonym zderzakiem i i tak będę go oddawał do naprawy i lakierowania, to postanowiłem jeszcze przed lakierowaniem dorezać w nim spryskiwacze. Przeglądałem wątki jak zamontować itp itd. Jednak linki do aukcji spryskiwaczy są już w nich nieaktywne dlatego chciałem się Was doradzić które spryski zakupić. Użytkownik czaja77 podesłał mi taki link

http://www.allegro.pl/item930693845_xenon_spryskiwacze_reflektorow_gratis_kolorowe.html

Jednak z tego co czytałem to wielu użytkowników kupowało spryski u Pana Tadzia więc wnioskuję że chodzi o tego użytkownika i że jest on bardziej sprawdzony

http://www.allegro.pl/item929828159_xenon_hid_nowe_spryskiwacze_reflektorow_kpl.html

Na aukcjach tego użytkownika znalazłem także spryskiwacze helli jednak jest tam napisane że są one tylko do zderzaków nowszych czyli do montażu pionowego. Jednak może ktoś z Was montował je u siebie albo wie że będą one pasować także do normalnego zderzaka? Pytam ponieważ hella to chyba sprawdzona marka a że cena nie odbiega za bardzo od takich zwykłych to można by rozważyć taką opcję. A chodzi mi konkretnie o takie coś

http://www.allegro.pl/item929829460_xenon_hid_nowe_spryskiwacze_reflektorow_hella.html

Będę wdzięczny za pomoc i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj sam brałem u tego gościa :kox: ale nie takie jak na tej aukcji tylko takie jak na tej 2

i będzie ok :decayed: a o podłączenie się nie martw damy rade :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja równiez u pana Tadzia kupowałem spryski :wink4: takie jak podałeś w Tym drugim linku czyli takie http://www.allegro.pl/item929828159_xenon_hid_nowe_spryskiwacze_reflektorow_kpl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mi chodzą po głowie spryski. Tylko że ja mam jeszcze zderzak przed liftem. Orientujecie się które z podanych powyżej dwóch kompletów podejdą do starego zderzaka? Druga sprawa to kwestia rezania co mnie trochę ostrasza :)

Z góry dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...