Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp


mcm

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupowalem spryski od, Skody Octavii 2, za 65zł, do tego pompka i zbiornik, i węże z ogrodniczego, Ja kupowałem podobne jak te z 3 aukcji tego gościa :wink4:, mocowanie masz pokazane na tej focie, a w belce u sibie ucinałem takie dwa bolce, jak znajdę foto to wkleje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te elementy podciąłem, bo nie mieścił mi się sprysk

dsc09707o.jpg

Mocowanie sprysku u mnie, myślałem że wystarczy go zamocować z jednej strony, ale jest to za mało, bede to poprawiał, lepiej zrobić porządne mocowanie z obydwu stron :naughty:

dsc09875b.jpg

No i teścik :naughty:

dsc09881y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: super test :polew: części zamówiłem bede testował tak jak Ty :notworthy: Dzięki . A powiedz otwór w zderzaku jest mniejszy od zaślepki ?

Mniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: super test :polew: części zamówiłem bede testował tak jak Ty :notworthy: Dzięki . A powiedz otwór w zderzaku jest mniejszy od zaślepki ?

Mniejszy

musi być mniejszy, najlepiej taki żeby tylko wyszła przez niego główka, inaczej może być widać dziurę spod dekielka :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam już wszystkie graty do rezania spryskiwaczy lecz jestem zaskoczony kątem pochylenia dysz w moim zestawie przykładając go do zderzaka wychodzi mi że dysze te http://allegro.pl/xenon-hid-spryskiwacze-reflektorow-hella-i1256528462.html muszą stać praktycznie w pionie bo inaczej ni jak nie będą pryskać na reflektor ktoś montował spryskiwacze hella ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały wątek przeczytany i zastanawiam się ponieważ mam przekaźnik od wycieraczek 229, wiem że do sterowania spryskami reflektorów potrzebny jest 389 ewentualnie 603. Czy można przełożyć kabelki ze starego przekaźnika do przekaźnika 389, 603 i dołożyć te 3 nowe kabelki od sprysków lamp :hi::mysli:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie... Chodzi mi po glowie zrezania spryskow w zderzaku... Mam na oku zbiornik z pompka o poj. ok 6L z Passata B5... Problem w tym ze mam AFNa z seryjnym interculerem. Wiem juz ze nie wejdzie mi zbiornik tak jak fabryka przewidziala.

Rezal ktos z was taki projekt? Wystarczy jak przesune zbiornik troche w strone kola? Nie bedzie to przeszkadzalo jak bedzie delikatnie oparty i intercoler? Mocowanie sobie jakos dorobie wiec to nie problem. Najwazniejsze zeby to jakos upchac?

Moze ktos z was ma na handel zbiornik 4,5 z pompkami w przystepnej cenie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak zakladalem 4,5 litra to musialem juz to mocowanie troche przeginac, nie kombinowal bym w taki sposob z wymiana pompki, spróbowałbym dolozyc dodatkowa pompke wysokocisnieniowa do starego zbiorniczka, jak chcesz to u mnie lezy taki sbiorniczek (to jest chyba 3,5l)za 20 zl + przesylke moge Ci go sprzedac i sobie pokombinujesz jak cos to daj na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5L to mam pod maska wiec dzieki :good:

Zdjeme dzis nadkole zobacze ile tam jest faktycznego miejsca. Dropsone Te mocowanie blotnika wyszlo Ci przed zbiornikiem, za czy jakos podspodem?? :gwizdanie:

Jestem w robocie jeszcze i nie mam jak zajrzec pod maske nawet :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5L to mam pod maska wiec dzieki :good:

Zdjeme dzis nadkole zobacze ile tam jest faktycznego miejsca. Dropsone Te mocowanie blotnika wyszlo Ci przed zbiornikiem, za czy jakos podspodem?? :gwizdanie:

Jestem w robocie jeszcze i nie mam jak zajrzec pod maske nawet :wallbash:

ten 3,5litrowy byl krotszy i to mocowanie nie przeszkadzalo a ten 4,5 jest dluzszy i bylo tak jak byc od kola patrzal: nadkole,to mocowanie,i zbiornik, ktory mocno przylegal do niego, to mocowanie to taki kawalek blach/preta ktory jest przykrecony do blotnika a z drugiej strony do fartucha, musisz zobaczyc jak to bedzie u Ciebie jak chcesz kombinowac z jakims innym zbiornikiem, bo moze nie bedzie zadnego problemu a moze bedzie...[br]Dopisany: 13 Listopad 2010, 13:01_________________________________________________tak wyglada zalozony zbiornik 4,5l i to mocowanie blotnika

zdjcie0345.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolna pompka od lamp, gorna od szyb, gorna jest ta sama co byla predzej, a po co ma dolna pompka byc z dwoma wyjsciami? wyjscie jest jedno, a w zderzaku jest trojnik i idzie na dwa spryski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem u mnie jest odwrotnie...

dolna od szyb (2 krocce poniewaz avant... jeden krociec daje wode na szybe przednia drugi na tylnia)

gorna pompka od swiatel,..

i wsumie ma to jakis sens bo dla mnie lepiej nie miec plynu na swiatla niz na szybe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem u mnie jest odwrotnie...

dolna od szyb (2 krocce poniewaz avant... jeden krociec daje wode na szybe przednia drugi na tylnia)

gorna pompka od swiatel,..

i wsumie ma to jakis sens bo dla mnie lepiej nie miec plynu na swiatla niz na szybe...

wedlug mnie tez jest lepiej zeby na dole byla pompka od szyb, ale juz pare osob predzej pisalo ze tak jest :kwasny:, i u mnie w tym zbiorniku 4,5l na dole byl inny rozmiar otwor na pompke i inna uszczelka, i pompka od szyb pasowala w ta gorna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne.. ja mam zbiorniczek 4.5l z fabrycznie zaslepiona gorna dziura(tam gdzie wg mnie powinna byc pompka do swiatel) . na dole jest zwykla pompka z dwoma króćcami do szyb..,

[br]Dopisany: 19 Grudzień 2010, 13:43_________________________________________________Panowie gdyby ktos wycinal dziure w zbiorniczku 4.5l i nie mial oringu pompki a aso vw daleko...

to mozna udac sie do skody i kupic gumke za 5zl nr (431.955.465.A)

kostke do pompki wysokiego ciesnienia rowniez kupimy w cenie ~30zl nr (1J09737ZZA)

i do kompletu kabel z konektorkami do kostki w cenie ~12zl nr (000979133E)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładał ktos może takie spryski? Jak one się spisują? będą jakos pasować przyrezać w zderzak przedliftowy?

http://allegro.pl/xenon-hid-spryskiwacze-reflektorow-model-i-i1376930686.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...