Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Immobilizer

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A ja zrobiłem ( 05.09.08) dokładnie tak jak w instrukcji i od tego czasu wszystko O.K. Musiałes popełnic jakis bład lub rozkodował Ci sie immo, ale to juz musi napisac ktos co sie na tym zna.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

mam jedno pytanko. jeżeli też mi mruga immo ale nie mam zbytnio czasu i miejsca zeby to zrobić , to czy istnieje obawa ze to samo sie rozwali na dniach i juz wiecej nie zapali? pomóżcie bo jezeli tak to musze gdzies z tym podjechać

Opublikowano

Nie obawiaj się, ja z tą dolegliwością jeżdżę już cztery lata i raz jest lepiej raz gorzej. A mój sposób na to jest opisany w tym wątku wcześniej.

Opublikowano

Szacunek dla Spedyta,porada cenna i co tu dużo gadać jak na razie tj. ok tygodnia jest spoko. Zobaczymy co dalej. Na razie dzięki za porady. :)

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam,u mnie też kontrolka od immo mrugała i silnik gasł,raz częściej raz rzadziej,zabrałem się za odpalenie auta tymi nie używanymi kluczykami zapasowymi,kiedy przekręciłem stacyjkę kontrolka immo zgasła.Odpaliłem bez problemu,za 6 godzin powtórzyłem operacje z kluczykami których używam na co dzień i nic sie na razie nie dzieje,może uda się nie rozkręcać,zobaczymy.Świetne forum wiele się tu dowiedziałem.Pozdrawiam wszystkich. :hi:

Opublikowano

    Witam,
    ja poszedłem trochę dalej (AHU-> mam immo w puszce pod kierownicą, średnio raz na 10-20 razy nie widziało kluczyka):
    - i tak w tamtym roku:
    • przeczyściłem styki IMMO (ale tylko alkoholem izopropylenowym) i przelutowałem styki na złączu przy IMMO
    • ponadto dopasowałem IMMO do ECU
    • używałem zapasowego kluczyka
    • !! nie lutowałem na "sztywno" złączki przy cewce !!!

    W zasadzie nic to nie pomogło, jak było tak było.

    Ale w tym tygodniu postanowiłem się przyjrzeć problemowi bliżej bo zauważyłem że problem sie nasila i ustępuje kiedy jest zimno ( i do tego wilgotno). Problem ustępował jak było sucho i ciepło.

    Więc skorciło mnie zajrzeć do puszki immo i zobaczyłem tam kondensatory: 1 elektrolit (220 uF/50V) i dwa elektrolity SMD (miniaturowe) -> chyba pojemności 10uF i 4,7uF.

    Pojechałem do kolegi elektronika (NIE POLECAM ROBIĆ TEGO BEZ ODPOWIEDNIEGO SPRZĘTU!!) i wymieniliśmy 1 elektrolit (220 uF/50V) -> stary miał pojemność 200uF.

    bd7e9f41a4c8fda2m.jpeg

    Dodatkowo pomierzyliśmy 2 elektrolity SMD i te miały pojemność jak trzeba. Na razie ich nie zmieniałem.

    Dodatkowo:

    • złącza przy IMMO i pętli indukcyjnej spryskane preparatem do czyszczenia styków Kontakt 60
    • oraz (po wyschnięciu Kontaktu 60)zabezpieczone Kontaktem 61

    61a123816f5bb567m.jpg

    • dodatkowo owinąłem wiązkę od cewki indukcyjnej taśmą izolacyjna "smołowaną" i dodatkowo ekranowałem folią aluminiową

    Jak narazie już tydzień jest okay, zobaczymy co będzie dalej..

Opublikowano

To tak jak u mnie ładna pogoda jest OK, ale trochę popada i auta już nie mogę odpalić :wallbash:.

Tylko gdzie ta puszka się znajduje? :mysli:

Opublikowano

cześć :hi: - mam podobny problem , zostawiłem moja audi w warsztacie do naprawy ,było dwa tygodnie z odłączonym aku . Po tym czasie zrobił się problem migała kontrolka immo,ale cojest ciekawe -wyczaiłem ze, po odpięciu jednej klemy na 10-20s i podłaczeniu pod aku ponownie auto pali ale za każdym razem trzeba ten numer powtarzac jest to dla mnie problem(i mojego AUDI). Proszę o rade , czy wystarczy zrobic taką operacje jak opisujecie czy to cos poważniejszego.

Opublikowano

Witam,

Niestety walka z immo trawa!! Różnego rodzaju czyszczenia styków przy pętli indykcyjnej różnymi preparatami nie pomagają. Czyszczenie złącza bezpośrednio przy immo tez nie pomaga. Nie probowałem jeszcze lutować kabelków od konaktora bezpośrednio do pętli indukcyjnej. Owijanie różnego rodzaju izolacjami, foliami też nie pomaga.

Moje pytanie jest następujące: Co można zrobić przy użyciu VAG-a?? Zaprogramować kluczyk?? Dopasować immo do ECU na nowo?? Kompletnie się na tym nie znam. W poniedziałek ma przyjść do auta jakiś magik i coś robić. Chciałbym wiedziec troche więcej. Bardzo prosze POMOCY!!

Opublikowano

zobacz vagiem jakie sa bledy w immo

Opublikowano

Witam, auto sprawdzone VAG-iem, immo nie miało żadnych błędów. Był tylko zablokowany sterownik silnika, skasowaliśmy błąd. Auto zaczęło odpalać. Próbowałem kilkanaście razy. Zostawiliśmy auto tak na pół godziny, wracamy i znowu nie zapali, sprawdzenie błędów i to samo. Co Waszym zdaniem blokuje sterownik silnika?? POMOCY!!

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam.

A ja mam pytanko. Czy jak będę dobierał się do stacyjki to muszę odłączać aku? Przecież poduszka chyba nie wystrzeli przy zdejmowaniu... :naughty: nie? A później mogą się problemy pojawić... :co:

Opublikowano

Witam.

A ja mam pytanko. Czy jak będę dobierał się do stacyjki to muszę odłączać aku? Przecież poduszka chyba nie wystrzeli przy zdejmowaniu... :naughty: nie? A później mogą się problemy pojawić... :co:

Najlepiej jest odłaczyc aku :good: bez problemów i zawsze bezpieczniej :decayed: jak nie odłaczysz aku moze Ci wyskoczyć bład i bedziesz musiał jechac na VAGa :wink4: bez zdejmowania poduszki i kiery nie dostaniesz sie do stacyjki :kox:
Opublikowano

nie no tak się pytam bo ostatnio jak aku został odłączony to właśnie problemy się pojawiły... (jakies błędy)

Opublikowano

nie no tak się pytam bo ostatnio jak aku został odłączony to właśnie problemy się pojawiły... (jakies błędy)

co za problemy i jakie błedy mozesz cośik wiecej powiedzieć :cool1:
Opublikowano

yyy... no właśnie nie za bardzo pamietam bo to juz jakis czas temy bylo i nie ja to robilem ale na pewno swiecila sie kontrolka od poduszek i jeszcze jakas ale nie pamietam :kwasny:

skleroza nie boli :naughty: :naughty:

Opublikowano

ale juz Ci sie nie świeci :wink4: podpinałeś VAGa pod auto :cool1:

Opublikowano

No podpinałem. A ostatnio podświetlenie zegarów robiłem i znowu się air bagi świecą przez jakiś czas po włączeniu silnika ale olewka... narazie mi to nie przeszkadza i jest :good: :>

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Dzieki Spedyt za te zdjecia. Od wczoraj jest po problemie. Jeszcze tylko po swietach trzeba Vagiem blad usunac i bedzie cacy (wywalal blad slabego sygnalu z kluczyka). Dla pewnosci akumulator odlaczylem. Tasma zostala stara. Jak pytalem na serwisie to rozmowa zaczela sie od 500zl, a tu koszt calkowity to 0zl! Jeszcze raz Bardzo Dziekuje. Pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat.

Opublikowano

To miło z twojej strony, aczkolwiek Tomek już nie przeczyta twoich podziękowań.

Odszedł od nas jakiś czas temu. :(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.