Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Jakie amorki?


stuwa

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam jeszcze takie pytanie. Wczoraj stwierdziłem że jeden z amorków z tyłu mi cieknie. Czy uważacie że powinienem jak najszybciej wymienić amorki czy mogę jeszcze trochę poczekać? Przyznam szczerze że w tym momencie jestem spłukany i nie za bardzo mam na to kasę. Wolałbym poczekać 2-3 miesiące. Czy myślicie że przez taki okres mogą się spierdzielić przez to inne elementy zawieszenia?

Dodam że nic nie stuka i dobrze się prowadzi. Gdyby nie to że samochód miał wymieniany olej i był na podnośniku to dalej bym się nie spodziewał że coś nie tak jest z amorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to poczekaj i nazbieraj na komplet. :cool1:Czesto gesto przez niesprawne amorki można w rowie wylądować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyl do passata b5 chyba nie da się tego źle zamontować.Po 30tys wymianialem cały komplet w passacie z bilsteina na kyb klient stwierdził ze jest teraz bloga cisza.Na bilach(tłukły od początku wymieniał wiec zawieszenie niepotrzebnie) przejechał jakieś 30ty tylne pociekli.

Następny Passat tyl sachs(wylany) założony nowy sachs 15tys i mokry jeden.Przednie tak szybko się nie wylewają.

Peugeot partner (ja nie zakładałem)tylne amorki sachs po 10 tys wybite tuleje dolna.

Na te firmy wiec nie chce mi się już patrzeć.

Kyabe można trafić japońską,najczęściej sa hiszpańskie portugalskie francuskie.Na sachsach i bilsteinach sa jakies smieszne nalepki i nie wiadomo gdzie to robione.

dzięki za wyjaśnienie,

uzupełniając to co napisałeś

kayaba do aut typu Honda, Toyota - robiona jest w Japonii,

europejczyki audi vw - od słowacji, przez czechy i hiszpanii

chryslery dodge - usa

Pisz Marewel Twoje doświadczenia z monroe reflex. Będę to na dniach montował do żony A4.

Pozdrowionka

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz Marewel Twoje doświadczenia z monroe reflex. Będę to na dniach montował do żony A4.

Pozdrowionka

marcin

Nie montuje ich bo nigdzie ich nie ma jedyny komplet zamontowałem tydzień temu do b5 polift bo kayaba była albo niedostępna albo mocno droga,opinii wiec nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montowałem jakieś 5k km temu u siebie na tył Sachs Super Touring 280 562 narazie jest oki i mam nadzieje że tak pozostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy KAYABA 341814 sa odpowiednikiem dla amortyzatorów o nr 8E0 513 033 N (8E0 513 036 AL) Na tyle mam 0YH kategoria wagowa 8 : 520-544 kg; 1BV ?? Ewentualnie bilstein b4 gas bne-b180. Chce aby po wymianie auto mialo taka sama charakterystyke jak w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bry: Polecam Kayaba. Poprzedni właściciel mojej furki wstawił ok rok temu amorki Bilstein ... :bicz: efekt taki że tył już wymieniłem na Kayaby .... rewelacja .... a przód tylko czeka na wymianę ... może się nie pocą ale przy sztywnym tyle jeszcze mocniej "pływa" nie ma co czekać ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede na dniach zmieniał zawiesznie z 1BA na 1BE (springi 1BE juz mam WR8, WR9). I teraz jakie do tego amory bo chyba nie standartowe? Co polecacie, jakie zamienniki i jakiej firmy najlepiej. Proszę o pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakie kayaby do 1BE? Bo chyba nie standart? Fajnie jakby ktos podał dokładne nr kayaby Ultra SR i monroe reflex na przód i tył do b6 (takie bedą chyba ok do springów 1BE??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez polecam Kayaba. Monroe, Sachs polecieli z jakoscia ostro w dol...

Sachsy- ? nie zauważyłam, chyba że mechanicy polecieli z jakością robocizny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do 1BE bedą pasować niżej wymienione amorki?

sachs oś przednia 558297

sachs oś tylnia 312784

monroe oś przednia E2054

monroe oś tylnia E1284

We wszystkich w/w amortyzatorach pisze "dla pojazdów z zawieszeniem sportowym"

Prosił bym o nr kyb na obie osie jeśli ktoś posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeczytałem cały wątek z ciekawości gdyż czeka mnie wymiana. Mogę jedynie potwierdzić ze 100% pewnością, że Bilstein mogą stukać od początku, przypadek potwierdzony ze 100% pewnością w 2óch samochodach: BMW seria 3 oraz Laguna 2007. Nie polecam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...