Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Instalacja nawigacji do auta


Rekomendowane odpowiedzi

zdaje sobie sprawe ze to sporo zabawy, tymbardziej ze sam bym tego napewno nie zrobil.

ale to moje pierwsze autko, szybko sie go nie pozbede (chyba ze rozbije:P) wiec mysle ze moglbym wsadzic te (mam nadzieje ze nie duzo wiecej) 3tysie zeby miec navi, pozatym z tego co czytalem to i calkiem ladnie gra, a pomysl z kartami pamieci bardzo mi pasuje, dla mnie wygodniejszy niz plyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup Blaupunkta lucca i będziesz miał podobnie - łatwo da sie połączyć pod originalne radio lub radio Blaupunkta do tego można jeszcze dukupic moduł BT (http://www.allegro.pl/item338832692_interfejs_bluetooth_usb_blaupunkt_glosnomowiac.html) aby mieć zestaw głośnomówiący do telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzien dzisiejszy jestem zdecydowany na rns-e pomimo kosztow, kontaktowalem sie z navi-serice, jesli zalatwie sama navi, kosz, tunel itp, to oni zmontuja wszystko juz z kablami.

problemem teraz ejst tylko to ze nie bardzo czaje co i gdzie mam zalatwiac, poki nie straci zupelnie cierpliwosci do mnie to Alvaro mi doradza, ale mecze go pewnie glupimi zupelnie dla niego podstawowymi pytaniami, a jesli chodzi o autka to jak juz nieraz podkreslalem to laik zupelny ze mnie.

jedyne co wiem to gdzie mniej wiecej moge zalatwic rns-e i ewentualnie kosz dwudinowy w serwisie skody lub vw, chociaz nie wiem nawet o jaki mialbym pytac:P

szkoda ze nie moge komus dac tylko kasy i nie moze mi tergo zmontowac, bo czasem mysle ze mnie to przerasta:P

przynajmniej wiem teraz jak sie czuja ludzie ktorzy pracuja przy komputerach a sa w tej kwestii zupelnymi laikami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz moze o tym?

kolega Alvaro mi to pokazal, mam tylko nadzieje ze nie stracil cierpliwosci w momencie gdy spytalem czy tunel srodkowy to to ze skrzynia biegow :D

bo wiem ze musze kupic tunel, kosz 2 diny, klimatronic i popielniczke a rns-e to moze kolega Alvaro zalatwi

kosz jak czytalem to moge w Aso, przyznam ze ledwo to wszyskto ogarniam:P a nie lubie takiego stanu umyslu:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkMind:

nie kupuj kosza 2DIN w ASO bo zapłacisz majątek 900zł sobie życzą

ja tydzień temu włożyłem do swojej b5tki navi plus i wszystkie części kupowałem na allegro bo jest dużo taniej tylko trzeba poszukać :)

za kosz płaciłem 450zł za klimatronik 300zł a tunel przerabiałem sam nie jest to wielka filozofia a zawsze taniej :wink4:

a co do popielniczki to jeszcze nie mam bo nie mogę trafić pod navi :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od Alvaro wiem ze klima pod 2diny jest wezsza, ale jak konkretnie ona ma wygladac?

czy np moze byc tak ze klima pod jeden din i pod dwa diny wyglada tak samo? tylko ta druga wezsza? bo tego tematu mocno nie kumam.

z kolei w ktoryms temacie czytalem ze w skodie lub vw ta kosze taniej

nie wiem czy np taki kosz by pasowal do mojej?

najgorzej musiec kupowac cos co sie nie do konca wie co:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie tyle szukam co chce sie podowiadywac, poniewaz kompletnie sie nie orientuje, a kupowac bede najwczesniej za tydzien, wiec aukcji moze juz nie byc.

czyli rozumiem ze jak bede szukal (gdybym szukal) klimy pod kosz dwa diny np na allegro, to powinienem sie pytac sprzedajacego czy to wersja do kosza na dwa diny?

czyli jak rozumiem tunel to jest to ze skrzynia biegow?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kosz 2DIN co podałeś wyżej link (http://www.allegro.pl/item340906782_kpl_zestaw_montazowy_navi_2din_audi_a4_2001_07.html ) to jest kosz do A4 b6 a do b5 jest inny i nie będzie pasował :)

a co do klimatronika to nie zaszkodzi zapytać ale wystarczy spojrzeć na zdjęcie

pod 1DIN wygląda tak: http://moto.allegro.pl/item333698067_panel_sterowania_nawiewem_audi_a4.html

a pod 2DIN wygląda tak: http://img389.imageshack.us/my.php?image=audisrodekjn2.jpg

a co do tunelu to jest to że skrzynia biegów :wink4: z przerobieniem nie ma wiele pracy wystarczy opuścić trochę w dół zaczepy na śruby (jest 6sztuk ja to robiłem lutownicą) i troszkę podciąć na dole tak aby dobrze wszedł kosz i popielniczka :>

i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jak ogladalem te klimy to myslalem ze to przez piwo niewidze miedzy nimi roznicy, ale dzis patrze i poza grzaniem foteli to jest jakas roznica?

tutaj w dwudinowych sa i z grzaniem i bez, wiec nadal nie czaje jak to rozpoznac:|

szkoda ze nie mozna tego jakos normalnie kupic za normalne pieniadze, bo znajac moj talent to kupie wszystko nie to co trzeba:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jak ogladalem te klimy to myslalem ze to przez piwo niewidze miedzy nimi roznicy, ale dzis patrze i poza grzaniem foteli to jest jakas roznica?

Ano jest:

beb236257fce3bcbm.jpg

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkMind nie bój żaby - cierpliwości nie straciłem hyhy :polew:

tak jak Ci pisałem na PW:

- RNS-E od A6

- kosz 2 din (tylko kosz do B6 opłaca się kupićw serwisie bo ten do B5 w ASO kosztuje majątek)

- tunel środkowy

- "drewko" wkoło biegów

- klimatronik

- popielniczka

- adapter iso-iso 2

- adapter antenowy

- antena GPS

jeśli masz zegary VDO z cyfrowym zegarkiem to sprawdź kanały 60,61,62 i jeśli są tam jakieś wartości to nie będziesz potrzebował dodatkowa CAN-adaptera (pociągniesz tylko CANy z zegarów i będzie GITes)

to by było tak po krótce, wyłożone prosto jak krowie na rowie :polew:

gadałeś z tym gościem z Allegro co podałem Ci linka ? ile chce za ten komplet ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia jest taka ze:

autko mam sprowadzone, mieszkam w wawie ale autko jest w zamosciu (wiem ze przynajmniej jedna osoba z klubu chyba tez jest z zamoscia:) )

tam sa zalatwiane wszystkie papiery, ja narazie dostalem pare fotek ale o tym napisalem w temacie o zakupie kontrolowanym (martwi mnie czy nie przeplacilem za podstawowa wersje:( )

w piatek jade i mam nadzieje ze w poniedzialek wroce juz autkiem (moim pierwszym! :) )

dlatego tez jeszcze nie rozmawialem z tym kolesiem z allegro ale chyba rusze dupsko i to zrobie, tylko chcialem najpierw miec to autko

(kiedys tak bylo jak chcialem kupic aparat, nie mialem jeszcze kaski na aparat, ale juz chcialem kupic obiektyw zeby miec nim dostane aparat a chodzilo o lustrzanke Minolty no i w sumie czailem sie i prawie juz kupilem obiektyw a tu sie nagle okazalo ze Minolta przestala produkowac aparaty:P i sie ucieszylem ze nie wszedlem w ten system bo jednak wole Nikonki niz lustrzanki Sony)

wracajac do tematu

kumam juz kwestie kosza i tunelu :decayed:

kumam kwestie rns-e i klimatronikow (to ostatnie dzieki koledze staniek, w koncu zakumalem!

ta dwudinowa jest jakby zabudowana w plastiku bardziej (w głębi) i ciut chyba to mniejsze wszystko jest.

dzieki wielkie te fotencje ostatnie mi duzo daly :D)

drewko tez kumam

w navi service krzykneli mi 600zl za skladanie + 70 za kable = 8h roboty, tylko ze musze zalatwic reszte, ale mowili ze kabli nie musze bo maja.

autko jest z rocznika 2000 i ma dwa elektroniczne zegary pod oborotmierzem i predkosciomierzem (ale chce wymienic na pelen fis, ale to w osobnym temacie)

i w sumie nie gadalem z nim wlasnie dlatego ze jeszcze nie mam autka, wiem ze juz wczesniej zawracam Wam wszystkim gitare, ale chce to juz wiedziec i zabrac sie za robienie navi jak najszybciej jak sprowadze autko:)

a mam pytanko, na tej aukcji sa:

dwa tunele

dwa kosze jeden z radyjkiem i klimat bez foteli

drugi z navi i klima z grzanymi fotelami

jakies drewienko (to to o czym mowisz?)

i jakis pajak - to tez mi potrrzebne?

to rozumiem ze moge np kupic calosc to co ma w sensie np: caly kosz razem z symphony i klima? i symphony sie wyjmie? bo jak rozumiem one juz w tym dwudinowym kosztu sa wmontowane?

a tunel ktory prosic ten ze skrzynia czy bez?:P

bo ewentualnie bym jutro do niego napisal bo faktycznie nie ma sensu czekac moze:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkMind: pająk który jest na tej aukcji nie będzie Ci potrzebny bo to jest od tempomatu :)

ja też kupiłem kosz pod navi na tej aukcji i nie musisz kupować razem z Symphony niech po prostu wyjmie i sprzeda Ci sam kosz z klimatronikiem no i jak będzie miał to i popielniczkę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkMind: pająk który jest na tej aukcji nie będzie Ci potrzebny bo to jest od tempomatu :)

ja też kupiłem kosz pod navi na tej aukcji i nie musisz kupować razem z Symphony niech po prostu wyjmie i sprzeda Ci sam kosz z klimatronikiem no i jak będzie miał to i popielniczkę :decayed:

to spoczko, wiec poprosilbym go zeby wyjal jak moze, tylko jeszcze sie zastanawiam ktory tunel z tych dwoch? to ma jakies znaczenie czy ten ze skrzynia zmiany biegow czy ten bez?

i to o to drewienko chodzi ktore tam jest o ktorym mowil alvaro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkMind

ma jakies znaczenie czy ten ze skrzynia zmiany biegow czy ten bez?

i to o to drewienko chodzi ktore tam jest o ktorym mowil alvaro?

ten ze skrzynią biegów z tym że jest różnica w "drewku" do manuala i do automatu także zapytaj od jakiego to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki juz napisalem do niego meila ile by za to chcial.

a gdyby mogl tylko ten tunel bez skrzyni to mozna skrzynie z mojego przelozyc?

drewko to rozumiem to doslownie cos prostokotne imittujace drewno co jest na tej aukcji?;)

a po co to? to na tunel sie zaklada? cos w stylu zaslepki? tylko to troche glupio moze wygladac jesli nie mam zadnych elementow drewnianych:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkMind:

jeśli nie masz żadnych elementów drewnianych w autku to drewienko nie jest Ci potrzebne :wink4:

ale to drewko na tej aukcji jest jest od tunelu bez navi :) wystawił je tylko po to żeby pokazać że tunel środkowy pod navi jest inny niż ten standardowy bez navi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarkMind:

jeśli nie masz żadnych elementów drewnianych w autku to drewienko nie jest Ci potrzebne :wink4:

ale to drewko na tej aukcji jest jest od tunelu bez navi :) wystawił je tylko po to żeby pokazać że tunel środkowy pod navi jest inny niż ten standardowy bez navi :wink4:

oki mniej wiecej kumam, chociaz dla mnie oba te tunele takie same sa:P :decayed:

szkoda tylko ze aukcja konczy sie za 7h, bo napisalem do niego z rana ale ze niedziela to sie nie dziwie ze nie odpisuje a dzwonic w niedziele nie chce i glowy zawracac:P

najwyzej jesli nie sprzeda to wystawi na nowo;P

rozumiem ze ktorykolwiek z tych dwoch koszy i ktorakolwiek z tych dwoch klimatronicow bedzie pasowala dla mnie?

tylko ta z podgrzewanymi fotelami ma jakby zarysowany plastik troche:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...