Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zgubione dokumenty - co zrobic ??


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Kur.aa jak na zlosc zgubilem dzisiaj portfel z dokumentami, prawo jazdy, dowód osobisty, dowód rejestracyjny, oc, i kilka kart, karty poblokowane, co zrobic z reszta isc na policje zglosic, czy wyrabiac od nowa, jak to wyglada orientujecie sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na komendzie i przyszedł gość, który zgubił dowód rejestracyjny.

Gliniarz powiedział jemu, aby poszedł tam gdzie go wydali :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, niewiem czy isc na policje czy odrazu do Wydzialu Komunikacji, wydaja nowy dowod, tablice , czy tylko dowod i naklejki zmieniaja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zglos na policje i w zgloszeniu powiedz ze prawdopodobnie ktos ci ukradl na poczcie, w sklepie itp, bo chyba jak powiesz ze zgubiles to nie przyjma zgloszenia.

Zawsze bedziesz mial podkladke i dokument oficjalny w przypadku jakis wyludzen czy to w wypozyczalniach sprzetu narciarskiego, filmow dvd itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zrobiłem to, jutro pojade na policje i pozniej zalatwiac dokumenty, masakra jakas :wallbash:

Wiecie może, czy z dowodem jest tak, że zmieniają tylko naklejki legalizacyjne i nowy dowód, czy blachy też zmieniają ?

I bez prawka jeździć nie mogę :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak wyrabiałem nową blache 1szt, to musiałem oddać dowód i drugą blache na czas wyrobienia :blink: z dowodem moze być tyle lepiej że wyrobią tymczasowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze jak najszybciej musisz na policje pojechac zglosic to bedziesz mial podstawe to odmowienia splaty kredytu ktory juz ktos mogl zalatwic na ciebie ..... tzn na twoje papiery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano podjade bo dzisiaj juz nie dałem rady, obszukałem wszystkie kubły z mysla ze moze ktos wyrzucil, bo kasy w srodku nie bylo, tylko dokumenty i karty które poblokowałem jak sie tylko zorientowałem .... może ktoś odeśle, choć wątpie w to, i chce jutro wszystko pozałatwiać, chyba lepiej bedzie jak powiem, ze ukradli, bo bedzie jakas podkladka .... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak człowiek nie będzie Uj to zostawi na poczcie chocby i skontaktuja sie z Tobą, ojciec tak miał, tylko cały hajs stracił i zdązył dokumenty wyrobić juz :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze tak byc, ale nie bede czekal z nadzieja ze ktos mi odesle czy sie odezwie, lepiej odrazu wszystko zalatwic ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze do skrzynki pocztowej wrzucili portfel na dzien przed wyjazdem za granice, mial fuksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załatwiaj to jak najprędzej nim ktoś jakiś machlojek na Ciebie narobi,bo będziesz poźniej latal po posterunkach dwa razy tyle :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłaszasz do swojego banku kradzież/zgubienie dowodu osobistego i oni wprowadzają do systemu blokadę na wzięcie kredytów, pożyczek... :good:

na policji nic nie załatwisz... oni to mają w du..ie :thumbdown: tym się nie zajmują i wyślą cie tam gdzie wyrabiałeś dokumenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz na policji, że miałeś go w tylnej kieszeni i ktoś Ci go zawinął w sklepie itp. Wtedy przyjmą zgłoszenie, chociaż i tak nic w tej sprawie nie zrobią :wink4:

Ja jak zgubiłem dokumenty (na melanżu z którego nic nie pamiętam :gwizdanie: ) to po kilku dniach gość zadzwonił do mnie na domowy, że znalazł dokumenty i gdzie mogę odebrać, było wszystko oprócz kasy i potwierdzenia ubezpieczenia OC, w domu miałem polisę więc spoko, natomiast kasy było kilkadziesiąt zł. Ktoś znalazł, kasę wziął a portfel wyrzucił. Dobrze że są tacy ludzie którzy to rozumieją, w końcu musiał dzwonić na informację po numer itp. nie każdemu by się chciało.

Mój brat też w podobnej sytuacji zgubił dokumenty, piliśmy jednego za drugim przy barku na wczasach i najprawdopodobniej zostawił na barku... po 3 miesiącach wszystkie dokumenty przyszły pocztą (wyrobił już nowe), ktoś wrzucił do skrzynki niedaleko Wrocławia, a zgubił je nad morzem :gwizdanie:

Tablic z tego co wiem nie trzeba zmieniać, musisz je wziąć tylko i nowe naklejki będą.

A brak prawka traktowany jest jako brak wymaganego dokumentu przy kontroli. Za to jest mandat 50 zł więc nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta pojazdu w rękę i do komunikacyjnego. Następnie ~70zł i dostajesz wtórnik z adnotacja w karcie pojazdu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...