Skocz do zawartości
IGNOROWANY

10 rocznica zamachów z 11.09


Kimi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj 10. rocznica zamachów z 11 września 2001 roku. Czy pamiętacie, gdzie byliście/co robiliście, gdy dotarła do Was informacja o tym, co dzieje się w NY i Waszyngtonie?

Ja byłem w pracy na popołudniowej zmianie (pracowałem wtedy w hipermarkecie, a na stoisku RTV w sprzedaży był dekoder Cyfry+, podłączony do dużego, 32'' telewizora z włączoną "nową" polską stacją informacyjną - TVN24 :> ) , było około 15, gdy chłopaki z działu RTV dali znać, że w USA coś się stało.

Powiem Wam, że miałem wtedy niezłego stracha, patrząc na obrazy przekazywane z CNN, jak drugi samolot wbija się w drugi z budynków WTC. Jak wali się najpierw jedna, potem druga wieża. Jak pokazywali płonący budynek Pentagonu i podawali informacje o kolejnych porwanych samolotach. Wydawało mi się wtedy, że patrzę na coś, co przerodzi się w ogólnoświatowy konflikt zbrojny (nikt jeszcze wtedy nie miał pewności, że to zamach terrorystyczny). Autentycznie się bałem :embarrassed:

Nie chodzi mi teraz o dyskusje o przyczynach i skutkach zamachów z 11/09, teoriach spiskowych i tym podobnych rzeczach.

Chodzi mi o sam moment, gdy dotarła do Was wiadomość o zdarzeniach z Nowego Jorku i Waszyngtonu - gdzie byliście, co robiliście, jaka była Wasza pierwsza reakcja. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość -makaveli-

pamiętam że przyszedłem ze szkoły i włączyłem TV na TVN24 gdzie pokazywali już moment po uderzeniu 1-szego samolotu...jeszcze były podejrzenia że to zwykły wypadek .... później na żywo wleciał drugi samolot :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie dowiedzialem od instruktora kiedy poszedłem na jazdy jak robiłem prawko. wróciłem ze szkoly i od razu poleciałem na placyk wiec w ogole nie mialem pojecia co sie dzieje. co sie stało widzialem dopiero wieczorem jak wróciłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem ze szkoły, rzuciłem plecak i zobaczyłem jak rodzice oglądają TVN24 i siedziałem tak w ciężkim szoku patrząc jak te budynki walą się jak domek z kart :kwasny:

Masę ludzi zginęło :kwasny: i w sumie nikt z nich nie wiedział, że to ich ostatnie wyjście do pracy. Totalna masakra ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem ze szkoły wtedy, odpaliłem w ten czas nową stację TVN24 i patrze, widzę płonącą wieże World Trade Center i pierwsza myśli jaka mi przyszła to kminiłem w jakim filmie ta wieża się paliła :mysli: :mysli: :mysli: Serio :decayed:

Ale po 5 sekundach widzę Tomka Lisa i J. Pochanke do tego "na żywo" to był wielki szok :shocked: :shocked: :shocked: i :wtf:

Od razu wykonałem telefony do znajomych którzy jeszcze o niczym nie wiedzieli, tak samo sąsiedzi przychodzili i się pytali ludzi czy wiemy co się stało...

Włączyłem tak jak Grzegorz wyżej pisał, tuż po pierwszym uderzeniu i później było do 2-3 w nocy cały czas śledzenie co się dzieje.

Dodam tylko że znajomy mojego taty który siedzi już 11 rok w stanach zginął w Północnej wieży...

Kimi z 2001 roku a nie 2011, popraw :wink4::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rdzBCFgdBAg


Wtedy byłem w szkole i o atakach z 11.09.2001 dowiedziałem się z gazety (każdego dnia od pon do piątku dostawaliśmy kilkanaście gazet), a później z ogólnoświatowych wiadomości m.in. BBC, CNN itp.
Pięć lat później dowiedziałem się jak to na prawdę było. Normalnie wieże WTC nie miały prawa się zawalić. Tyle z mojej strony :hi:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem u kuzyna w Championship Managera, gdy uderzył samolot w pierwszą, a atak na drugą widziałem już na żywo w tvn24,

myślałem wtedy że to wypadek i nic się nie dzieję, a tu leci drugi samolot, potem doszły jeszcze info o innych atakach na Pentagon, pamiętam jeszcze że nie bałem się że będą ataki w innych państwach

raczej nie miałem obaw o jakieś konflikty zbrojne, z tego co pamiętam to myślałem o tym że na moich oczach dzieje się historia, która będzie zmieni losy świata,

wydarzenia z 11.09 jednak nie zapomnę na długo, potwierdzają one tylko że teraz nikt nie może się czuć bezpieczny,

jak zabijanie niewinnych ludzi w akcie terroru jest ważniejsze od osiągania własnych celów kryjąc się za religią

do dziś śledzę i każde info i atakach na WTC, współczuję tym rodziną które straciły swoich bliskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rdzBCFgdBAg

Wtedy byłem w szkole i o atakach z 11.09.2001 dowiedziałem się z gazety (każdego dnia od pon do piątku dostawaliśmy kilkanaście gazet), a później z ogólnoświatowych wiadomości m.in. BBC, CNN itp.

Pięć lat później dowiedziałem się jak to na prawdę było. Normalnie wieże WTC nie miały prawa się zawalić. Tyle z mojej strony :hi:.

ze niby co?? po uderzeniu samolotu?? kilka ton paliwa lotniczego zrozbilo tam niezla rozpierduche w konstrukcji :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa.. Oba wieżowce WTC były zaprojektowane tak, żeby wytrzymać uderzenie największego samolotu z uwzglednieniem paliwa, pomijając fakt że przy projektowaniu takich budynków współczynik bezpieczeństwa wynosi nawet kilkaset procent. Np mosty muszą przenieść siłę 10razy większą niż normalnie przenoszą. 2. Gdyby się wieża przewalila od uderzenia samolotu to napewno nie całą tylko cześć nad uderzeniem samolotu jebła by w bok :) 3. Proponuje obejrzeć "niewygodne fakty" 4. Zbyt dużo świadków mówiło że było słychać w momenciu zawalania się wież strzały. Skąd? Panowie to jest największą mistyfikacją w dziejach ludzkości a kto nie chce niech nie wierzy. To wyjdzie na jaw tylko nas już nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa.. Oba wieżowce WTC były zaprojektowane tak, żeby wytrzymać uderzenie największego samolotu z uwzglednieniem paliwa, pomijając fakt że przy projektowaniu takich budynków współczynik bezpieczeństwa wynosi nawet kilkaset procent. Np mosty muszą przenieść siłę 10razy większą niż normalnie przenoszą. 2. Gdyby się wieża przewalila od uderzenia samolotu to napewno nie całą tylko cześć nad uderzeniem samolotu jebła by w bok :) 3. Proponuje obejrzeć "niewygodne fakty" 4. Zbyt dużo świadków mówiło że było słychać w momenciu zawalania się wież strzały. Skąd? Panowie to jest największą mistyfikacją w dziejach ludzkości a kto nie chce niech nie wierzy. To wyjdzie na jaw tylko nas już nie będzie.

pie.dolenie :cool1: Bush zabilby kilka tys rodaków i potem jeszcze jeb.al sie z tymi brudasami w afganistanie?? Po co?? :cool1: Irak to rozumiem bo tam ropy do uja... Bezsensowne dla mnie sa takie podejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rdzBCFgdBAg

Wtedy byłem w szkole i o atakach z 11.09.2001 dowiedziałem się z gazety (każdego dnia od pon do piątku dostawaliśmy kilkanaście gazet), a później z ogólnoświatowych wiadomości m.in. BBC, CNN itp.

Pięć lat później dowiedziałem się jak to na prawdę było. Normalnie wieże WTC nie miały prawa się zawalić. Tyle z mojej strony :hi:.

ze niby co?? po uderzeniu samolotu?? kilka ton paliwa lotniczego zrozbilo tam niezla rozpierduche w konstrukcji :gwizdanie:

Ja się dowiedziałem na drugi dzień w pracy od kolegów byli zdziwieni że nic nie wiem .Jak ktoś chce poznać prawde niech obejrzy film żeby szczeka opadła tytuł :Fahrenheit ... wieża stała na 17 stalowych słupach a zawaliła się jakby była z samej cegły budowana bo były podłożone ładunki powiedział to strażak który zdążył uciec zbiegał po schodach i słyszał co chwile wybuchy i czuł smród materiałow wybuchowych -paliwo lotnicze wypala się bardzo szybko dlatego tych słupów też by nie stopiło dla przykładu wieżowiec w Argentynie po uderzeniu samolotu palił się dwa dni i stoi do dzisiaj .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było "idealne wyburzenie" planowane być może kilkanaście lub więcej lat. I dlaczego kilkanaście minut przed zawaleniem się pierwszej wieży zawalił się mniejszy budynek tuż obok WTC? Też od samolotu? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było "idealne wyburzenie" planowane być może kilkanaście lub więcej lat. I dlaczego kilkanaście minut przed zawaleniem się pierwszej wieży zawalił się mniejszy budynek tuż obok WTC? Też od samolotu? :decayed:

Widziałeś mine Busha jak się dowiedział -siedział w szkole i czytał dzieciom bajki sam nie wiedział co zrobić taki był zmieszany jakby wiedział o co chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandej oglądnij sobie prawde na temat ataków 11 września. To właśnie ty pi.e.rdolisz i takim ludziom jak ty puszczają w tv różne pierdoły i we wszystko wierzą(telewizja także jest manipulowana). Nie zapominajmy że podłoga się zawaliła to jeszcze bym zrozumiał ale że cały rdzeń budynku? W jaki sposób? Aha i jeszcze mała ciekawosta to że wtc były pierwszymi budynkami które zawaliły się przez ogień, po drugie temperatura paliwa nie mogła uszkodzić stali bo miała zbyt małą temperaturę. Każdy architekt nie wierzy w to że pod wpływem ognia się zawaliły. 6 tyg przed zamachami właściciel sprzedał wtc i chyba ubezpieczyła na wypadek ataków terrorystycznych. Wał na maxa, amerykanie musieli zaatakować irak i mieli plan już przygotowany tylko nie mieli pretekstu. A nie chodziło tylko o irak ale np nad kontrolą państwa bo wprowadzali nowe prawa wobec terroryzmu[br]Dopisany: 12 Wrzesień 2011, 21:49_________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątą rocznice po atakach z 11 września 2001 powstało kilka filmów dokumentalnych na ten temat.

Tak jak wspomniałem wcześniej wieże WTC nie miały prawa się zawalić. Były podawane przykłady z poprzednich lat, że samoloty uderzały w budynki i jakoś się nie zawaliły.

W wieżach WTC w odpowiednich miejscach były umiejscowione materiały wybuchowe tak, żeby osłabić konstrukcje i żeby się zawaliły. Na jedynym filmie było wyraźnie widać wybuchy i później obie wieże się zawaliły jak domki z kart... :hi:.

Prawdziwy terrorysta jest tylko jeden -> USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm - patrząc na zabójstwo Kennedy'ego i kłamstwa agencji rządowych w tej sprawie, ciężko się nie zgodzić, że Ameryka to jeden z największych łajdaków, morderców i terrorystów na świecie.

Biorąc pod uwagę również fakt, że tyle lat od tego zdarzenia skutecznie za pomocą mediów i prania mózgów wciska się ludziom kit, że L.H. Oswald strzelał z kilku karabinów jednocześnie dla pewności :doh1: a później sam został (jako najbardziej pilnowany człowiek świata) zadźgany :polew: to wszystko jest możliwe...

Kolejna sprawa to zakaz uprawiania maku przez Afgańczyków, który to wprowadzili Talibowie, karząc nawet strzałem w łeb rolnika...Po przejęciu władzy przez Amerykanów, export prochów do Europy, USA oraz Skandynawii wzrósł uwaga - CZTERDZIESTO krotnie.... :kwasny:

W przypadku 11.09 Amerykanie mają tak wiele do stracenia, że prawda będzie duszona w zarodku i nie ujrzy światła dziennego na 300%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze szkoły, włączam TV glamiąc kanapkę i zastanawiałem się co to za film :mysli:

dotarło do mnie, że to się dzieje naprawdę... że, widziałem początek kolejnej wojny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...