Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 2008r i ori lakier i nie zauważyłem, żeby coś się działo.

Sprawdzałeś osobiście własnym miernikiem?

Sprawdzałem zresztą auto ma najechane już 178tyś i przód jest trochę "opiaskowany" od kamieni, ale śladów rdzy nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam 2008r i ori lakier i nie zauważyłem, żeby coś się działo.

Sprawdzałeś osobiście własnym miernikiem?

Sprawdzałem zresztą auto ma najechane już 178tyś i przód jest trochę "opiaskowany" od kamieni, ale śladów rdzy nie zauważyłem.

Sysek

Ja też mam maskę poobijaną autostradowo, lecz zależy mi na jednoznacznym ustaleniu jak wyeliminować gnijące, górne ranty przednich błotników z rocznika 2008. Bardzo proszę posiadaczy rocznika powyżej 2008 o wypowiedzi w tym temacie.

---------- Post dopisany at 01:01 ---------- Poprzedni post napisany at 00:59 ----------

Ja mam 2008r i ori lakier i nie zauważyłem, żeby coś się działo.

Sprawdzałeś osobiście własnym miernikiem?

Sprawdzałem zresztą auto ma najechane już 178tyś i przód jest trochę "opiaskowany" od kamieni, ale śladów rdzy nie zauważyłem.

Sysek

Ja też mam maskę poobijaną autostradowo, lecz zależy mi na jednoznaczny ustaleniu jak wyeliminować gnijące, górne ranty przednich błotników z rocznika 2008. Bardzo proszę posiadaczy rocznika powyżej 2008 o wypowiedzi w tym temacie.

może audimaniaczka nam odpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to B8 juz w modelu 2008/9 były juz wprowadzone zmiany z błotnikami . W poczatkowych miesiacach produkcji rzeczywiscie sa te objawy :kwasny:

U mnie zero jakiechkolwiek sladów rdzy czy cos w tym stylu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2009 rok i też jest rdza na obu błotnikach, także chyba nic nie jest poprawione.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może Grzegorz, czy da się założyć rolety w tylne drzwi bez zmiany boczków?

Mam takie roletki u siebie :wink: Nie wiem czy w zestawie bo mozna kupic roletke jako osobny element jest tez zaslepka (prowadnica) oraz srubki itd.

Dodatkowo plastikowa ramka co jest w drzwiach musi być pod mocowanie tejże roletki .

Jak będę robił przekładke to obluuukam to wszystko :wink:

W plastikowej ramce drzwi jest nawet zaznaczone od wewnętrznej strony w którym miejscu wyciąć, żeby zamocować uchwyty (tylko uwaga!!!.. jak ktoś będzie to robił to najpierw sprawdzić przed wycięciem, u mnie było przesunięcie względem prawidłowego miejsca o 1,5 cm:kwasny:) oczywiście wyciąłem z jednej strony bez sprawdzenia i musiałem później robić wklejkę:wink:ale wyszło dobrze

Trudny mod? Części miałeś nowe? Warto?:wink:

Poszło szybko, dokupiłem w aso tylko mocowanie roletek w ramie drzwi, cała reszta była ori, wymieniałem tapicerkę od s4 i w boczkach drzwi już były rolety:wink:

---------- Post dopisany at 15:32 ---------- Poprzedni post napisany at 15:29 ----------

Z tego co wiem to B8 juz w modelu 2008/9 były juz wprowadzone zmiany z błotnikami . W poczatkowych miesiacach produkcji rzeczywiscie sa te objawy :kwasny:

U mnie zero jakiechkolwiek sladów rdzy czy cos w tym stylu :wink:

Ja mam już problem z głowy, wymieniłem na poliftowe, ale jak zdjąłem stare też była rdza:thumbdown: 2009 rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Audi daje chyba 5 czy 7 lat gwarancji na blachę. Więc powinni zrobić za free. Mam rację?

---------- Post dopisany at 17:52 ---------- Poprzedni post napisany at 17:50 ----------

A w którym miejscu ta rdza wyłazi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2008 oba rdzewieją, tzn, poobijane od kamieni, farba się łuszczy rdzy wielkiej jakotakiej nie ma ale nalot rudy się zrobił, czyli blacha jakby solidna ale na wiosnę będę malował, wiec generalnie problem występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Audi daje chyba 5 czy 7 lat gwarancji na blachę. Więc powinni zrobić za free. Mam rację?

---------- Post dopisany at 17:52 ---------- Poprzedni post napisany at 17:50 ----------

A w którym miejscu ta rdza wyłazi?

Ranty przednich błotników.

U mnie już na bok błotnika wyszła rdza.

ASO olało twierdząc że na perforacje owszem jest 12 lat, ale to od zewnątrz a gwarancja jest, ale jak by zżerało od wewnątrz.

Ponieważ malowanie pomoże, ale tylko na jakiś czas interesuje mnie czy faktycznie występują w późniejszych latach z Alu a jak nie to, co poprawili, ponieważ chcę kupić te poprawione.

Kiedyś zauważyłem na jakiejś fotce w tym wątku przy prezentacji felg w roczniku 2009, że rant jest inaczej wywinięty i chcę to ustalić.

W moich rant ma około centymetra i powiedzmy, że jest w poziomie (wywinięty 90 stopni) a to, co widziałem to było węższe i wywinięte o 180 stopni.

Bardzo proszę o fotkę rantu z rocznika, 2009 który nie rdzewieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wie ktoś może czy kanapa tylna z sedana pasuje do avanta? Gość ma tanie stołki do sprzedania tylko że z sedana i nie wiem czy podejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podchodzi kanapa :wink: w oparciu jest roznica tylko w mocowaniu rolety tylnej (sedan vs. avant) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! To mocowanie pewnie by dało radę przełożyć.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! To mocowanie pewnie by dało radę przełożyć.?

uram,

odkręć u siebie i zobaczsz do czego śruby są przytwierdzone :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanapa pasuje OK + mocowanie do rolety przekręcić,

ale boczki już nie podejdą koło kanapy i trzeba zostawić stare lub kupić nowe :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego boczki nie podchodzą :eusathink:mam sedana tapicerke kupiłem z avanta i wszystko grało jedyna róznica to brak guzika do otwierana klapy bagażnika w boczku kierowcy musiałem przełożyć środek (rozgrzać zgrzewy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boczki już nie podejdą koło kanapy
tam gdzie leżą pasy, a nie na drzwiach :wink:

jak ja chciałem założyć od sedana i A5 to mi mówili sprzedawcy - wiec w sumie kupiłem od avanta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie... kto pomoże?

kiedyś gdzieś coś kodowałem i musiałem przypadkowo wyłączyć miganie kierunków podczas zamykania auta

podczas otwieranie migają standardowo... troche to irytujące bo za każdym razem muszę słuchać czy centralny zamyka auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy S-line na 1 stronę podpasuje pod zamontowany hak.

---------- Post dopisany at 21:58 ---------- Poprzedni post napisany at 21:51 ----------

i nie chodzi tylko o dokładkę z podcięciem na hak (nie znalazłem takiej i będę wdzięczny za podanie nr części) ale czy są różnice w belce pod zderzakiem?

Myślę że nie ma różnicy w samej skorupie, przynajmniej nie widzę sensu aby miał być inny zderzak. No a dokładka to weź sobie z Allegro zadzwoń do kogoś kto ma na sprzedaż z ori otworem na hak i niech Ci poda numer. Tu masz od avanta dokladki sa takie same jak sedan AUDI A4 B8 2008-13 ROK KOMBI S-LINE ZDERZAK TYŁ (2914205365) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Sprawa bardzo pilna

Okazało się, że nie ma jak uzyskać numeru części od tego sprzedawcy.

Jutro lub najpóźniej pojutrze części muszą być zamówione z ASO bez możliwości zwrotu a numeru brak.

Bardzo proszę o podanie numeru tego dyfuzora lub numeru VIN na PW od sedana z zewnętrznym S-line, rurą na jedną stronę i fabrycznym hakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz link do tematu z całym pakietem S-line do przedlifta: http://a4-klub.pl/stylizacja-tuning-optyczny-19/all-b8-pakiet-sportowy-s-line-s-line-exterieur-152224/ a numer dyfuzora to: 8K0 807 521 C 1RR + plaster miodu 8K0 807 833

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...