Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B8 TrOOOOp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Bardzo cięzko ta tuleja sie zakłada a w zasadzie tuleja latwo, ale oparcie tragedia :facepalm:

U mnie tez w tamtych okolicach skrzypi i może rzeczywiście to jest to :eusathink:

@pocas u ciebie skrzypi w trakcie jazdy na nierównościach? U mnie zaczęlo po wymianie taboretów

  • Odpowiedzi 34,8 tys.
  • Wyświetleń 2,4 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Hej, witajcie. Mam takie małe pytanie... A mianowicie...

Panowie co oznacza rodzaj zawieszenia -1BD ????

1BV to chyba S-line

1BA to zwykłe

1BE jakieś sportowe.. ? A co z tym 1BD ? Wie ktoś ?

Opublikowano

Bardzo cięzko ta tuleja sie zakłada a w zasadzie tuleja latwo, ale oparcie tragedia :facepalm:

U mnie tez w tamtych okolicach skrzypi i może rzeczywiście to jest to :eusathink:

@pocas u ciebie skrzypi w trakcie jazdy na nierównościach? U mnie zaczęlo po wymianie taboretów

założyć to tam jeszcze do przeżycia. weź pan to wyjmij. co się naszarpałem, a ile ku%^w poleciało

Opublikowano

1BD jest chyba w S4

Jest jeszcze 1BR :)

ufff... czyli odpuszczam sobie zestaw z 1BD i biore z oznaczeniem PR-1BE

Dzięki.. ;)

ps. Rozumiem że jak zmienie z 1BA na 1BE to autko obniży się o ok.20mm ??

i tak dla pewności dla tych co posiadają ETKE .. możecie sprawdzić 8T0 413031AF i 8T0513035M - czy to jest 1BE do avanta 2.0tdi ?? Żebym kota w worku nie kupił? Prosze :):):)

Edytowane przez sitas

Opublikowano

Bardzo cięzko ta tuleja sie zakłada a w zasadzie tuleja latwo, ale oparcie tragedia :facepalm:

U mnie tez w tamtych okolicach skrzypi i może rzeczywiście to jest to :eusathink:

@pocas u ciebie skrzypi w trakcie jazdy na nierównościach? U mnie zaczęlo po wymianie taboretów

założyć to tam jeszcze do przeżycia. weź pan to wyjmij. co się naszarpałem, a ile ku%^w poleciało

To następnym razem się zgadamy, ja Ci będę zdejmował a Ty mi będziesz zakładał :D

Opublikowano

1BD jest chyba w S4

Jest jeszcze 1BR :)

ufff... czyli odpuszczam sobie zestaw z 1BD i biore z oznaczeniem PR-1BE

Dzięki.. ;)

ps. Rozumiem że jak zmienie z 1BA na 1BE to autko obniży się o ok.20mm ??

i tak dla pewności dla tych co posiadają ETKE .. możecie sprawdzić 8T0 413031AF i 8T0513035M - czy to jest 1BE do avanta 2.0tdi ?? Żebym kota w worku nie kupił? Prosze :):):)

Sa to AMORKI do 1BE

a co ze sprazynami ? bo sa rozne klasy wagowe

Opublikowano

Jak juz przy zawieszeniu jestesmy, czy próbował ktoś z was pakować sprężny z 1BE do amortyzatorów 1BA, czyli w skrócie spęzny od S line do amora z komfortowego zawieszenia?

Opublikowano

1BD jest chyba w S4

Jest jeszcze 1BR :)

ufff... czyli odpuszczam sobie zestaw z 1BD i biore z oznaczeniem PR-1BE

Dzięki.. ;)

ps. Rozumiem że jak zmienie z 1BA na 1BE to autko obniży się o ok.20mm ??

i tak dla pewności dla tych co posiadają ETKE .. możecie sprawdzić 8T0 413031AF i 8T0513035M - czy to jest 1BE do avanta 2.0tdi ?? Żebym kota w worku nie kupił? Prosze :):):)

Sa to AMORKI do 1BE

a co ze sprazynami ? bo sa rozne klasy wagowe

Na springach są 3 paski jasnoróżowe i 1 fioletowy... Tyle wiem :kwasny: Nie wiem jak to scharakteryzować? Pomożecie ?

Opublikowano

Jak juz przy zawieszeniu jestesmy, czy próbował ktoś z was pakować sprężny z 1BE do amortyzatorów 1BA, czyli w skrócie spęzny od S line do amora z komfortowego zawieszenia?

kiedys jakis rajdowiec mi mowil zeby nie robic takich rzeczy bo standardowe amory pracujac na skroconych sprezynach nie bede pracowaly w swoim nominalnym zakresie pracy i szybko zdechna.

Opublikowano

W takim razie jak sie to ma do zestawów które oferuje osławiony Eibach ? Sprzedają sprężyny o krótszym skoku do fabrycznych amortyzatorów.

Bardziej obawiam się o to czy charakterystyka sprężyny S line nie będzie dopasowana do charakterystyki amortyzatora i zamiast tłumienia może występować wzmocnienie drgań i nienaturalne zachowanie się modułu.

Opublikowano

W takim razie jak sie to ma do zestawów które oferuje osławiony Eibach ? Sprzedają sprężyny o krótszym skoku do fabrycznych amortyzatorów.

Bardziej obawiam się o to czy charakterystyka sprężyny S line nie będzie dopasowana do charakterystyki amortyzatora i zamiast tłumienia może występować wzmocnienie drgań i nienaturalne zachowanie się modułu.

osobiscie mysle ze Eibach nie bardzo sie przejmuje kiedy wymienisz amory. tutaj raczej zadzialalo podstawow prawo ekonomi - popyt. sa chetni z ograniczonym budzetem, ktorzy chca obnizyc swoj samochod a budzet nie pozwala na zakup zestawu amory i sprezyny - to sie im oferuje same sprezyny. W sumie temat dosyc popularny, zapytaj google, okazuje sie ze taka opinia jak moja jest dosyc powszechna.

Ale oczywiscie Twoje amory i Twoja kasa.

Opublikowano

Właśnie ja mam podobne obawy tylko rozwiewaja się czytając ile osób to robi...

Opublikowano

Właśnie ja mam podobne obawy tylko rozwiewaja się czytając ile osób to robi...

jak to mowil House M.D. - ludzie klamia. bardzo, bardzo ciezko znalezc osobe., ktora zrobi cos w swoim samochodzie a pozniej powie - to byl ch%^&owy pomysl.

Opublikowano

cos w tym jest co mówi House ;) Trzeba ciułać na kpl od S line, ale pojawia sie kolejne pytanie...czy z S line nie były montowane inne (twardsze) gumy od zawiasu? I dalej nie będzie ori z tego :/

Opublikowano

Bardzo cięzko ta tuleja sie zakłada a w zasadzie tuleja latwo, ale oparcie tragedia :facepalm:

U mnie tez w tamtych okolicach skrzypi i może rzeczywiście to jest to :eusathink:

@pocas u ciebie skrzypi w trakcie jazdy na nierównościach? U mnie zaczęlo po wymianie taboretów

założyć to tam jeszcze do przeżycia. weź pan to wyjmij. co się naszarpałem, a ile ku%^w poleciało

Naturalnie skrzypi na dziurach. Jak ktoś usiądzie na kanapie to problemu nie ma. Ewidentnie jest to ta tulejka bo widzę że jest pęknięta.

Opublikowano

W takim razie jak sie to ma do zestawów które oferuje osławiony Eibach ? Sprzedają sprężyny o krótszym skoku do fabrycznych amortyzatorów.

Bardziej obawiam się o to czy charakterystyka sprężyny S line nie będzie dopasowana do charakterystyki amortyzatora i zamiast tłumienia może występować wzmocnienie drgań i nienaturalne zachowanie się modułu.

osobiscie mysle ze Eibach nie bardzo sie przejmuje kiedy wymienisz amory. tutaj raczej zadzialalo podstawow prawo ekonomi - popyt. sa chetni z ograniczonym budzetem, ktorzy chca obnizyc swoj samochod a budzet nie pozwala na zakup zestawu amory i sprezyny - to sie im oferuje same sprezyny. W sumie temat dosyc popularny, zapytaj google, okazuje sie ze taka opinia jak moja jest dosyc powszechna.

Ale oczywiscie Twoje amory i Twoja kasa.

Ja mam założone eibach sprężyny 30mm na amorach standard. Jeżdzę od półtorej roku i jakoś sie trzymają. Sa dostępne amorki o obniżonym skokuku np firmy sachs w intercarsie. Cena w miarę ok. Bede je zakładał jak oni amory sie wyleją.narazie jeździ sie Super.
Opublikowano

Ja w swojej B7 tez eibachy zalozylem na 1BA, jezdzilem prawie rok i nic się nie działo. Jeżeli chodzi i wymianę na zawieche 1BE, to wiem, ze w B7 była ostra jazda bez trzymanki żeby dobrze dobrać ori sprężyny. Niby są podane klasy wagowe, ale wcale to się nie sprawdzali i auto różnie siadalo. Jak sprawa wygląda w B8 nie wiem, ja mam oryginalnie 1BE i najprawdopodobniej będę wsadzal Eibachy -35/-30, H&R oferuje zarówno -30/-30, jak i -40/-40, ale za większą kasę :P

Wysłane z mojego Nexus 5 za pomocą Tapatalk 4

Edytowane przez Cocco

Opublikowano

Panowie możecie poradzić jak jest montowany odbiornik ustawiania zegarka, bo stary miałem na trytytka przywiązane do belki, kupiłem nowy i ma mocowanie na dwa wkręty ale w którym miejscu powinno się go przykręcić ? Do tylnej belki czy jakieś inne miejsce ? Czy po zamontowaniu trzeba go jakoś uruchomić oprócz przełączenia w MMI na ustawianie automatyczne ?

Opublikowano

image.jpg?noCache=1426695738

to tylko znalazłem, chyba już Ci to wysyłałem,w elsie nie ma żadnej wzmianki żeby trzeba było ustawiać, kalibrować ten sterownik


http://postimg.org/image/gsfh34npf/

może tu będzie lepiej widoczne

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.