Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

13 minut temu, Muskel1 napisał:

Kup sobie lepiej taki zestaw. Więcej pożytku z tego będziesz miał.

ALLEGRO.PL

 

Mam taki zestaw. Mam problem z zamontowaniem tych nakładek na pedały. Pisze by użyć klina 3409.

 

Dokładnie mam taki zestaw:

 

743035931_20200818_200209(2).jpg.7306b86ceb69d24896105624bf26ca2a.jpg

1099237858_20200818_200327(2).jpg.8e06f81accc9b3ccabb069a3be9483c2.jpg

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzej je dobrze (te nakładki) to będzie łatwiej. Ten klin cudów nie zdziała (nie jest czarodziejski).  Został tam wymieniony, bo ASO ma swoje własne narzędzia i podaje ich numery do prac jakimi narzędziami się posługiwać, bo wszyscy mają takie same narzędzia i nie ma niedomówień jakiego narzędzia mają użyć. Możesz użyć czegokolwiek. Chodzi o to żeby sobie czymś pomóc bo jest dość ciężko samymi łapkami. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał:

Podgrzej je dobrze (te nakładki) to będzie łatwiej. Ten klin cudów nie zdziała (nie jest czarodziejski).  Został tam wymieniony, bo ASO ma swoje własne narzędzia i podaje ich numery do prac jakimi narzędziami się posługiwać, bo wszyscy mają takie same narzędzia i nie ma niedomówień jakiego narzędzia mają użyć. Możesz użyć czegokolwiek. Chodzi o to żeby sobie czymś pomóc bo jest dość ciężko samymi łapkami. 

Dzięki Muskel1 za poradę. Tak zrobię.

Mam jeszcze pytanie odnośnie 3 światła stopu.

Zamontowałem ,wszystko działa jest ok.

Pytanie: Jak dokładnie zamontować?  Czy wystarczy wepchnąć odrobinę pod podsufitkę i zaskoczy? Nie bardzo chce wejść do końca. Weszło na te dwie prowadnice po obu stronach i dopchnęłem do podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obu stronach światła masz takie prowadnice. Osadzasz na nich to światło i wsuwasz w stronę podsufitki aż kliknie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Muskel1 napisał:

Po obu stronach światła masz takie prowadnice. Osadzasz na nich to światło i wsuwasz w stronę podsufitki aż kliknie. 

Czyli rozumiem, że muszę odrobinkę podważyć podsufitkę i dosunąć aż kliknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ale nie musisz. Światło stopu się samo wsunie pod podsufitkę jak je dopchniesz aż do kliknięcia zatrzasków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Muskel1 napisał:

Możesz ale nie musisz. Światło stopu się samo wsunie pod podsufitkę jak je dopchniesz aż do kliknięcia zatrzasków. 

Dalej mam z tym problem. Nie idzie dopchnąć. Nie wiem co jest. Macie jakiś pomysł? Może te blaszki mają być inaczej?:palacz:

Nakładkę na pedał gazu w końcu udało mi się dziś zamontować. Masakrycznie ciężko, ale wlazła. Więc mały sukces dziś jest.:dance2:

Nadal walczę z nakładką na hamulec. Do prowadnicy nie włazi do końca. Czy to trzeba pier....knąć młotkiem, czy jak?:mysli:

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie jak wyglądają blaszki. Może się zaklinowały gdzieś i siedzą krzywo. Normalniw wchodzi wszystko ładnie samym dopchnięciem. Bez młotka. 

Brawo za nakładki:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nakładkami jeszcze hamulec mi został.... Nie trzyma nie wiem, dlaczego. Czy do prowadnicy to ma jakoś zaskoczyć?

Z młotkiem to miałem na myśli walnąć w nakładkę hamulca... 

Jutro zrobię dokładne fotki światła stopu i momentu w którym nie idzie dalej docisnąć. Dochodzi do podsufitki i dalej nie ma szans.

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wytłumaczyć, te blaszki muszą w pewnym liejscu na prowadnicach na szybie zaskoczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Ciężko wytłumaczyć, te blaszki muszą w pewnym liejscu na prowadnicach na szybie zaskoczyć. 

Szkoda że nie ma gdzieś na necie filmu z dokładnym montażem nakładek i światła stopu. Jest tylko demontaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, NelsonPL napisał:

Szkoda że nie ma gdzieś na necie filmu z dokładnym montażem nakładek i światła stopu. Jest tylko demontaż...

Wszystko w odwrotnej kolejności :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcięgnij podsufitkę lekko w dół i dopiero wpychaj światło. Ta podsufitka musi wejść na ten kołnierz na lobudowie lampy. 

Screenshot_20210425-163359_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym ją odciągnąć? Jak? Muszę coś odkręcać, zdejmować?

 

Edytowane przez NelsonPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymi plastikowymi narzędziami co masz, palcami, czym Ci wygodniej i łatwiej. Zanin wsadzisz lampę możesz podsufitkę w tym wyciętym miejscu na lampę podważyć i odciągnąć lekko w dół, tak żeby lampa się tam zmieściła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tak zrobię.

I jeszcze ten pedał (nakładka) hamulca.

Rozumiem że ten klin czy coś ma wskoczyć do tej dziury na pedale i się zablokować? Dobrze myślę? Wchodzi ale nie chce zaskoczyć.

 

klin.jpg

Edytowane przez NelsonPL
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pedale masz otwór, w który ten wypust musi wejść. Posmaruj lekko ten otwór na krawędziach płynem do mycia naczyć i dopiero wciskaj. Będzie łatwiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ciężko go wcisnąć do końca. Nie idzie. Wchodzi tak prawie do polowy.

To chodzi,by doszło aż do końca? Musi zaskoczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...