Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B8 TrOOOOp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mistrzowie taki alarm mi się pojawił, już kilkukrotnie go resetowałem. Ktoś miał coś podobnego?

2973 - Intake Manifold Flap; Bank 1
P2008 00 [175] - Electrical Malfunction
MIL ON - Confirmed - Tested Since Memory Clear
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Mileage: 122414 km
Date: 2014.11.07
Time: 09:57:14

Readiness: 0000 0000

  • Odpowiedzi 34,8 tys.
  • Wyświetleń 2,4 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Yebła klapa w kolektorze ssacym.

Opublikowano

Tylko wymiana czy jakies czyszczenie wchodzi w gre?

Wysyłane z mojego ST18i za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

mozesz spróbować czyścić ale masz dopisek electrical malf. więc scalak pewnie od sterowania klapami padł, ale z tego co kojarzę to on się lubi zalać olejem i może warto go rozebrać na poczatek.

Opublikowano

Dzieki za porady, a w jakiej cenie jest taka klapka?

Wysyłane z mojego ST18i za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

Nie da się wymienić samej klapki z tego co wiem. Cały kolektor jedynie 1500zł ewentualnie wywalenie klapek i zaślepienie otwórów

Opublikowano

znasz security code dla tego modułu - nic nie zrobię bez odblokowania kodowania

nie znam

Opublikowano

Nie da się wymienić samej klapki z tego co wiem. Cały kolektor jedynie 1500zł ewentualnie wywalenie klapek i zaślepienie otwórów

Ooo, malo optymistycznie to wygląda.:-(

Wysyłane z mojego ST18i za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

Nie da się wymienić samej klapki z tego co wiem. Cały kolektor jedynie 1500zł ewentualnie wywalenie klapek i zaślepienie otwórów

Ooo, malo optymistycznie to wygląda.:-(

Wysyłane z mojego ST18i za pomocą Tapatalk 2

Nie ma w sprzedaży samych klapek, jedynie tak jak kolega wyżej napisał ,,,tylko komplet...

Opublikowano

Nie da się wymienić samej klapki z tego co wiem. Cały kolektor jedynie 1500zł ewentualnie wywalenie klapek i zaślepienie otwórów

Ooo, malo optymistycznie to wygląda.:-(

Wysyłane z mojego ST18i za pomocą Tapatalk 2

Nie ma w sprzedaży samych klapek, jedynie tak jak kolega wyżej napisał ,,,tylko komplet...

A jakis objaw powinienem zaobserwowac? Bo po zresetowaniu Alarmu kilka dni jezdzilem bezobjawowo. Zresztą jedynym objawem jest pojawienie się kontrolki check engine i wlasnie ten alarm.

Wysyłane z mojego ST18i za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

Objaw to właśnie ten engin, chyba że sie całkowicie klapka urwie i w padnie tam gdzie nie powinna ,to już wtedy remont silnika ,no i koszty kolosalne..

Opublikowano

Objaw to właśnie ten engin, chyba że sie całkowicie klapka urwie i w padnie tam gdzie nie powinna ,to już wtedy remont silnika ,no i koszty kolosalne..

Dzieki za pomoc. Trzeba bedzie wymienic.

Wysyłane z mojego ST18i za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

Jest ryzyko urwania klapki ale bardzo małe. Rozmawiałem z większym serwisem któy zajmuje się tylko VAGiem i powiedział mi mechanik ze zna tylko dwa przypadki jeden w A6 3.0TDI i jeden w A8 kiedy klapka wpadla.Będzie też slychac jak sie urwie i wpadnie :) hehe Najlepsza opcja wywalic klapli wylaczyc programowo i zaslepic otwory. Jezeli planujesz jezdzic jeszcze dlugo tym autem tak wlasnie bym zrobil wyjdzie Cie to taniej niz wymiana kolektora na nowy a problem juz nie powroci :)

Opublikowano

Simon, niestety ostatnio też miałem problem z wylamana klapka i jest tak jak Koledzy wyzej pisza. Trzeba caly kolektor zmienic a cena rowniez tak jak wyzej. Odezwij sie do Tom77, zalatwil mi nieco taniej;)

Opublikowano

Jest ryzyko urwania klapki ale bardzo małe. Rozmawiałem z większym serwisem któy zajmuje się tylko VAGiem i powiedział mi mechanik ze zna tylko dwa przypadki jeden w A6 3.0TDI i jeden w A8 kiedy klapka wpadla.Będzie też slychac jak sie urwie i wpadnie :) hehe Najlepsza opcja wywalic klapli wylaczyc programowo i zaslepic otwory. Jezeli planujesz jezdzic jeszcze dlugo tym autem tak wlasnie bym zrobil wyjdzie Cie to taniej niz wymiana kolektora na nowy a problem juz nie powroci :)

Gibons znasz jakis warsztat ktory robi takie rzeczy. Wyglada troche skomplikowanie.

Wysyłane z mojego ST18i za pomocą Tapatalk 2

Opublikowano

Jak sie uprzesz to sam zaslepisz klapki ,sa cale zestawy do kupna ,tylko puzniej podpiac pod kompa i po problemie.

Opublikowano

Do BMW widziałem zestawy ale pokaż mi do audi ?

Co do wylączenia np w Katowicach Dynosoft 200zł jak dzwoniłem .

Opublikowano

Troszkę z dołu będzie gorzej się zbierać ale spokój na wieki.

Opublikowano

w ASO nowy kolektor jest sprzedawany jako "zestaw naprawczy", ale kosztuje tak jak chlopaki wyzej pisali i nie ma zadnych tanich zamiennikow. w VW i Skodzie ceny porownywalne

Opublikowano

Dzięki chłopaki, spróbuję jeszcze rozeznać temat z tym zaślepieniem kolektora, może coś znajdę na necie :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.