Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN]Srebrny avant BIXy fele RS6 312 heble wtryski AKE chip Rogal@182km BOSE Aero


kudalty66

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

chcialbym pochwalic sie moim autkiem jest to srebrny avant z polowy 2000 roku, z silnikiem 2.5v6 150 km,

kupiony jako bezwypadkowy z niemiec i po wszelkich ekspertyzach stwierdzono ze tak jest, przebieg 120tys czy taki jest niewiem walki juz padly, :kwasny: tylko olej LONGLIFE service nie slużyl silnikowi!!!!

wyposazenie:

- kubełki z przodu, grzane d*py,, elektryczna regulacja lędźwi,

- 3ramienna skórzana kierownica, skórzana gałka biegów i ręczny,.

- oryginalny podłokietnik, przód i tył,

- pełny FIS, wszystkie linie sprawne :kox:

- licznik z 6 zegarami,

- ori xenon,K5300 + samopoziomowanie + spryskiwacze,

- pakiet chrom, relingi i ramki wokół szyb,

- wycieraczki aero, od passata b5 FL

- 4 poduchy,

- climatronic,

- skrzynia 6 cio biegowa,

- elektryka przod,

-ori naglosnienie 6 glosnikow i subwoofer w bagazniku , Concert + zmieniarka - zmienione na BOSE, - 6 głośników + sub i wzmaczniacz.

-centralny zamek, + dodatkowy alarm i odciecie zapłonu, domykanie szyb.

-zawias -20mm, 1be, ABS, ASR

-oświetlenie nóg, lusterko fotochromowe,2 kluczyki scyzoryk,.

-felgi 18 cali RS6 (narazie jeżdże za granicą ale na Polskę pewnie zmienie na 17''),

posiadam to autko od listopada w miedzyczasie padly mi walki rozrzadu :wallbash:ale nie zniehcecilo mnie tozrobilem wszystko na ori czesciach teraz padla turbina i jeszcze mu daje szanse bo wiem ze jak juz zrobie to znow bede mial banana na twarzy slyszac dzwiek silnika :evil:

zmiany:

w planach troszke nizsze zawieszenie i chip u Rogala :> wiekszych modów nie przewiduje mam nadzieje ze po przeprowadzonych remontach autko odwdzieczy mi sie walorami uzytkowymi i jezdnymi :th:

- przyciemnione wszystkie szyby,

- wirusik u Witka zrobiony :banan:

- w miedzyczasie wpadły wtryski od AKE 180 koni, i został wywalony katalizator

- wymieniona zaostała równiż odma, założony nowy typ od AKE, bez siateczki, nie będzie się zapychał.

- felgi 17'' Rs6, oponki 225/45/17, zima ori ''łopaty'' 16'' zrobione na czarno, oponki 205/55/16

- zakupiłem ori BOSE, leży w garażu jak tylko będe miał czas montuje z oryginalna instalacją, pewnie Audio sie znacznie poprawi,.

- bose już zamontowane.

- zmieniłem hamulce przód na 312mm, tarcze i klocki FERODO, tarcze tył zmienione na nawiercane mikody + klocki Ferodo + nowy płyn ATE

I wreszcie zaczęło to hamować,

15122007233jg0.jpg15122007232cd5.jpg

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

zamontowałem również prawe duże lusterko

oto wykresik po chipie u Rogala

wykres.jpg

silnik cały czas na oleju Castrol edge 5/40

zderzak z dokładką PDC zamontowany, zdjęcia trzecia strona

nowa kierownica od S-ki

18092012224.jpg

18.02.2014 wpadły Bixy od Gwertego na nowych palnikach k4800 philips

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz troche malo płynu chlodzacego ... a auto prezentuje sie pierwsza klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego audia4s4 z taka kierownica kupilem z niemiec, wszystko jest ORI, felgi mi sie berdzo podobaja tylko musze delikatnie obnizyc zawias, ale jeszcze niewiem jak beda sie te kola na Polskich drogach sprawowaly :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniutka :)tylko mam jedno pytanko bo planuje sobie tez szybki przyciemnic ww moim avancie policja sie nie czepia

jak narazie nie mialem problemow z policja i mam nadzieje ze tak bedzie, mam wkladke z atestem w dowodzie ale to tylko dla mniej rozgarnietych policjantow, bo wszyscy wiedza ze na przednie i tak niema, aczkolwiek wiem z wlasnych doswiadczen ze oryginalne zielone jak sa troche porysowane tez nie maja 75% przepuszczalnosci na tym smiesznym testerze ktorego uzywaja :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gleby jej brakuje i bedzie kozak :) ....

kiera jest z a3 na 99% wiec .... to troche podejrzane w bezwypadkowym aucie

szybki przyciemnione w sam raz .... :) dobrze ze wszystkie a nie tylko tylne

tez mam taki lewy atest jak ty .... i ci powiem ze raz gralem glupka ze niby w niemczech robione ze taka juz kupilem ..... i dostalem pouczenie ( z tym ze ja mam troche ciemniejsze szyby :cool: ) :polew:

jakies planowane mody ? jesli np nie chcesz zmieniac body to chociaz pomaluj dokladki pod kolor ... auto duzo zyska na wygladzie

nie zmieniaj na 17"

pozatym ladna seria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koolego

gleby jej brakuje i bedzie kozak :) ....

kiera jest z a3 na 99% wiec .... to troche podejrzane w bezwypadkowym aucie

szybki przyciemnione w sam raz .... :) dobrze ze wszystkie a nie tylko tylne

tez mam taki lewy atest jak ty .... i ci powiem ze raz gralem glupka ze niby w niemczech robione ze taka juz kupilem ..... i dostalem pouczenie ( z tym ze ja mam troche ciemniejsze szyby :cool: ) :polew:

jakies planowane mody ? jesli np nie chcesz zmieniac body to chociaz pomaluj dokladki pod kolor ... auto duzo zyska na wygladzie

nie zmieniaj na 17"

pozatym ladna seria :)

dzieki za opinie, a jak wyglada ori kierownica od a4 moze ktos ma zdjecie???, dokladki pomaluje jak bede mial chwile w kraju bo sam jestem lakiernikiem, no i mam pytanko o zawias jaki polecacie moze jakies namiary i rodzaje i koszty, z tego co wiem juz sa czerwone amorki i troszke nizej od innych stoi ale ze 20mm w dol by sie przydalo. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawskich dodam zdjecie jak wygladaly waleczki rozrzadu w momencie gdy zaczelo sie stukanie w silniku :wallbash:

http://img247.imageshack.us/my.php?image=22122007248ek8.jpg

http://img247.imageshack.us/my.php?image=22122007247kn5.jpg

calosc naprawiona na oryginalnych czesciach z serwisu, dodam ze jak juz wstawilem autko do mechanika silnik pracowal calkiem normalnie a nawet przestal stukac jak sie okazalo 5 dzwigienek juz wypadlo i lezalo obok a jedna znalezlismy w misce olejowej przelamana na dwie czesci, takze ogromny fart ze nic sie nigdzie nie wkrecilo!!! :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie, i chcialbym pochalic sie nowym modem a mianowicie wiruskiem od Rogala, oto wykres:

http://img262.imageshack.us/my.php?image=wykresgd5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny wykresik :notworthy: ale popraw link, bo trzeba kopiować bez jednego http, żeby zobaczyć :wink4: Bardzo ładnie :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz po tych wszystkich naprawach autko powinno się sprawowac dobrze. Sam mam tą samą jednostkę od niedawna i jak narazie frajda jest niesamowita! Ja od samego początku miałem chipa na 185km, a w połączeniu z napędem :quattro: daje dużo wrażeń.

Przy okazji zapytam czy nadal jesteś zainteresowany obniżeniem swojej Audi? Pytam bo ja mam zestaw sprężyn ze swojej AUDI, który musiałem zdemontowac na seryjny, ponieważ jazda po tym terenie jakim obecnie jeżdze wymagała tej zmiany. Poniżej podaje link dotyczący tych sprężynek http://www.a4-klub.pl/smf/b5_akn_sprzedam_kpl_sprezyn_sportowych_firmy_oettinger_do_a4_b5_25_tdi_quattro-t30168.0.html

Oraz link alegro:

: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=349335743

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniutka ta twoja A4reczka :naughty: Zazdroszczę foteli sam bym z chęcią takie upolował :slina: no i pełnego FISa. A powiedz głośno słychać te wałki jak stukają bo wiesz chciał bym zawczasu zareagować, no i jaki Ciebie wyniósł koszt naprawy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie podobne tylko Twoja ma delikatniejsza sciemke szybek z tylu ;) Ja niestety chyba bede musial zerwac folie z przodu bo nigdzie w czewie nie chca mi podbic przegladu przez szyby ... Hidy jeszcze przejda ale szyby nie :( ale jak juz zalatwie przeglad to znowu sciemnie przod tylko ze juz chyba folia 2 a nie 1 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie podobne tylko Twoja ma delikatniejsza sciemke szybek z tylu ;) Ja niestety chyba bede musial zerwac folie z przodu bo nigdzie w czewie nie chca mi podbic przegladu przez szyby ... Hidy jeszcze przejda ale szyby nie :( ale jak juz zalatwie przeglad to znowu sciemnie przod tylko ze juz chyba folia 2 a nie 1 ;)

ja mam folię dwójkę po całosci tylko ze jest ona juz prawie 3 lata wiec moze troche przejasniała, z przeglądem nigdy nie miałem u mnie problemu,.

pozdro[br]Dopisany: 02 Luty 2010, 13:55_______________________________________________

_Z nowości jakie sie wydarzyły przy moim aucie, to moge sie pochwalic że pompa wody wylała po ok 40 tys km, co za gówno teraz robią, także przy okazjii mam nowy rozrząd, i nowy napinacz paska osprzetu bo już hałasował, ale ten napinacz uszkodził sie tym że poprzedni mechanik nie dokrecił go na ''stopgwint' i poprostu sie odkręcił,. :wallbash::kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...