Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] CB radio po podłączeniu proszę o pomoc


nicko999

Rekomendowane odpowiedzi

Niech Ci wymienią radio albo zwrócą kasę

PS

Ciężko zrozumieć Twoje posty. Tego wyżej nie zrozumiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chaos panuje w tych Twoich postach :kox: "gdzieś na jakimś rondzie,niedaleko ronda" :decayed:

idź tam gdzie kupiłes to radio,pokaż sprzedawcy o co kaman,niech to jakoś ustawi,zestroi czy coś, a jak nie to zwrot kasy lub wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zamknął ten wątek... nawet nie gadałeś ze sprzedawcą.... nie słuchasz rad itd, jeśli antena z kablem jest ok to radio jest zepsute, proste!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zamykajcie,pójdę jutro i powiem wam jak było[br]Dopisany: 18 Wrzesień 2011, 22:52_________________________________________________Witam panowie byłem dzisiaj w sklepie zaniosłem to radio koleś ogląda i mówi no ja panu nie wymienię na inne bo są widoczne ślady użytkowania i co on z tym zrobi,mówi,ze jak ktoś będzie chciał kupić to będzie musiał powiedzieć,że było używane przez tydzień bla bla bla itp i mówi jedynie do serwisu a ja zaproponowałem mu tak: że niech weżnie tego yosana(dałem za niego 260zł) a da mi tą onowe mk3 6(jakoś tak) ale kasy czyli 35zł mi nie zwraca i koleś myśli ogląda to radio yosan dzwoni do wspólnika no i sie zgodził,i zamontowałem radio pod zapalniczkę włączam szumy ehh mówię to samo i ustawiłem sobie głośność na polowe i SQ koło 11 i panie i panowie johny II wymiękał jak kolega włączył go (tak,że na razie niby dobrze,nie chce zapeszać zobaczymy co będzie dalej) i radio podłączone pod zapalniczkę

gruszka co jest dołączona do radia jest identyczna jak presidenta ino piszę mk3 i co mnie Cieszy że nie ma pokrętła GAIN a czemu? bo jak było to człowieka krew zalewa nie wiadomo jak ustawić gaina jak do tego SQ podporządkować i kręcił człowiek przez całą drogę i nic nie usłyszał a nerwy stracił a teraz jest ino pokrętlo volume i pokrętlo SQ

Volume na połowe SQ tak około 11 i tyle jak zaszumi to ino SQ a jak był yosan i zaszumiało to nie wiadomo czy gainem czy SQ A JAK CZŁOWIEK obydwoma pokręcił to nic nie usłyszał ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pogratulować. Jak wszystko oki to zamknąć wątek bo "Zieloni" naprawdę zzielenieją jak przejrzą te "wpisy" :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa, 8 stron o maśle maślanym :decayed:

Tak jak pisałem,kupiłeś szumofona to słuchałes szumów :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta tylko inni mówili,że co ten yosan nie potrafi

a mam jeszcze takie pytanie czy warto antene sirio ml 145 zmieniać na jakaś do 80 do 1m?

chodzi mi oto,by nie ściągała śmieci

aha i czy uchwyt klapowy poprawi jeszcze lepszy odbiór?[br]Dopisany: 19 Wrzesień 2011, 21:38_________________________________________________Zastanawiam się panowie nad zmianą antenty z sirio ml 145 na wilsona 1 metr albo jakiegoś lemm 80cm,ma byc na magnesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta tylko inni mówili,że co ten yosan nie potrafi

a mam jeszcze takie pytanie czy warto antene sirio ml 145 zmieniać na jakaś do 80 do 1m?

chodzi mi oto,by nie ściągała śmieci

aha i czy uchwyt klapowy poprawi jeszcze lepszy odbiór?[br]Dopisany: 19 Wrzesień 2011, 21:38_________________________________________________Zastanawiam się panowie nad zmianą antenty z sirio ml 145 na wilsona 1 metr albo jakiegoś lemm 80cm,ma byc na magnesie

pytanie tylko po co? Masz jedna z najlepszych magnesówek i chcesz ją wymieniać. Widze że uwielbiasz szukac dziury w całym bo nawet jak masz ok to kombinujesz :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo długa ściąga śmieci i nie potrzebne nie zrozumiałe rozmowy wole krótszą np 80cm i iec zasięg 5km ale słyszec prawie że idealnie

panowie jest taki problem przy nowym radyjku nie ma bezpiecznika na kablu ino jest odrazu dolutowana wtyczka do zapalniczki i w niej jest bezpiecznik i teraz tak jak bym chciał pod aku to bym musiał odciąc wtyczkę zlączyc kable z kablami od aku ale wtedy bezpiecznik bedzie ino przy aku a na kablu do radia nie tak więc drugie naciecie by trzabyło zrobic koło radia i wstawic bezpiecznik i kable zalutowac,jest sens? bo niby pod zapalniczką dobrze odbiera ale kusi mnie czy pod aku nie bedzie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku, naucz się najpier obsługiwac to radio. Po to masz SQL żeby sobie wyciszyc te siejące śmieci,zostaw ta antenę bo jest naprawde dobra.

aaaa i czasem niech Ci do łba nie strzeli żeby ją ucinać :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już powiedziałem szukasz dziury w całym. Sama technologia CB ma do do siebie że czasem sa szumy. Niema idealnych zestawów. Słyszał idealni i tak nie będziesz moge Cię zapewnić. Nie powiedziałbym że krótsza antena będzie zbierała mniej zakłuceń. To nie jest takie proste że krótsza antena to niej zbiera zakłuceń. Jedyne co mogło by poprawić troche to uchwyt do blachy a nie magnes ale idealnie tez nie będzie.

Co do podłączenia jeśli chcesz podłączyc bezpośrednio do aku to koniecznie założyć musisz bezpiecznik jeśli nie dla ochrony radia to chociaż żeby nie spalić samochodu.

człowieku, naucz się najpier obsługiwac to radio. Po to masz SQL żeby sobie wyciszyc te siejące śmieci,zostaw ta antenę bo jest naprawde dobra.

aaaa i czasem niech Ci do łba nie strzeli żeby ją ucinać :kox: :kox: :kox:

podejrzewam że i tak nic do niego nie dotrze :disgust::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta mówicie zostawić tą antenę to wam powiem SQ nei mam gaina wiec ino SQ tak,że sprawa banalna ale gdy ustawie by szumów nie było to nie ma ale jak ktoś nadaje to np jadąc z miejsca gdzie ustawiłem SQ jest przez 3 do 5km ok a potem to ustawienie SQ co mam nic nie daje i trzeba do góry dawac SQ bo na tym co mam już nie wyraźne rozmowy są a jak dam do góry to znów mało co kogo słychac bo większość słychać jak SQ jest tak do 9 ustawione ale po ustawieniu na 9 raz jest dobrze a raz żle i nieraz piszczy i SQ ustawiłem na 12 by nie szumiało i pytam się 3 razy o drogę bo nikt nie odpowiada,a dla jaj wziolem w dól na szumy i koles mówi: JUŻ CI 3 RAZY ODPOWIEDZIAŁEM i jak bym na doł nie dał to bym nie wiedział,że on odpowiedział i fakt jest taki,że jak SQ jest wysoko np na 12 to jak zadam pytanie to większość odpowiada jak SQ jest ustawione koło 9 ale wtedy są szumy dla tego daje koło 11 12 ale wtedy rzadkość jak ktoś coś odpowie ino w szumach odpowiadają

i mają pretensje że 3 razy sie pytam jak nie słyszę kto co odpowiedział,ino slychac takie zaburczenie jak by ktoś nadawał i wtedy jak się SQ obniży na szumy to ta osoba nie wyrażnie w szumach odpowie

aha i koleś pewien mi dzisjaj powiedział tak weś sobie coś zrób bo piszczy ci coś pewnie on słyszał mówi ustaw antenę ale antena ustawiona dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo Ty chyba oczekujesz że będziesz gadał jak przez telefon z idealnym głosem. Śnisz chyba. Jak nie chcesz przestawiać radia to kup radio z automatycznym filtrem szumów ale widze że i tak nic z tego nie bedzie bo kolega oczekuje chyba dźwięku HD :wallbash:

Podjarałes się radiem kolegi ale zauwaz że u niego słyszałes tylko na postoju a jak mówisz u ciebie n postoju tez było ok. Zacznij kojarzyć fakty a nie nakręcać się. Jak bardzo chcesz i jestes przekonany to kupuj te antene 80cm ale bedziesz biegusiem wracał do starej bo powiesz że jest jeszcze gorzej.

Ja mam radio Alan 109 i antene taką jak Ty. Gain mam cały czas max a SQ na postoju kiedy nikt nie nadaje ustawiam na min byle nie słychac było szumu podkręcam jeszcze minimalnie w góre i żadnych problemó niema. A moje radio tez niektórzy twierdza że jest kiepskie. Oczywiście jak odbieram sa szumy ale wszystko idzie zrozumieć. Zrozum człowieku ze na CB nie będziesz miał odbioru bez szumu chyba że kupisz radyjko z ASC za 500zł to wtedy pogaday.

Tu masz np ciekawy materiał:

[br]Dopisany: 20 Wrzesień 2011, 20:10_________________________________________________ale jak widac nawet na takiej klasy radiu słychać szum przy odbiorze a nikt by sie nie ośmieszał robic takiego filmiku będąc niedoświadczonym z nieustawionym wszystkim na tip top.

Dotarło wreszcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kolego a ostatnie pytanko czy warto dołożyć kasę i kupić president florida? czy lepiej np lemm at 900 się sprawdzi?

taa,kup Floridę to już całkiem nie dasz NAm spokoju na forum :decayed:

Zostaw tą którą masz ,to jest bardzo dobra antena!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kolego a ostatnie pytanko czy warto dołożyć kasę i kupić president florida? czy lepiej np lemm at 900 się sprawdzi?

tego Ci nie powiem bo niemam w zwyczaju polecac czegoś czego nie używałem. Słyszałem o obu tych antenach dobre słowa ale jak mówie tylko słyszałem opinie. Ja bym pozostał przy tym Sirio ml 145 może ktoś inny jeszcze coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te śmieci zniwelowałbyś RF-Gainem, którego już nie masz ;) RFGain służy do "wyciszania" stacji o kiepskim sygnale, ja go mam skręconego o 1/3-1/2 w zależności od potrzeb i wtedy docierają do mnie tylko te stacje, których jakość jest przyzwoita i komunikaty są czytelne. SQ służy do "wycinania" szumów i zakłóceń na głośniku- nie wiem jak to opisać ;)

Obecnie masz fajną antenę, nie ma co jej zmieniać, at 106 też jest fajny- sam go mam, ale na magnesie ma wysoki SWR- nie da się praktycznie zejść poniżej dwójki- trzeba montować na stałę na uchwycie albo w dachu :) W moim regionie przydałby się większy zasięg, dlatego zastanawiam się, czy nie założyć z powrotem Wilsona Little Will.

A co do florydy, to na allegro masz niższe ceny, bo sprzedawca nie musi opłacać wynajętego lokalu, płacić za prąd czy gaz, ma znacznie niższą marżę i do tego większą konkurencję, dlatego ceny są znacznie niższe niż w typowych sklepach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...