Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] Ogrzewanie


Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was pytanko wysiadło mi ogrzewanie klapy działają węże zasilające są ciepłe a do kabiny dmucha zimnym, byłem w dwóch warsztatach i każdy mówi coś innego, jeden że to może być pompa wodna lub uszczelka pod głowicą, a drugi że trzeba wymienić nagrzewnicę bo jest przytkana, jaka rzeczywiście może byc przyczyna, proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo węże były na wejściu i wyjściu do kabiny ciepłe a ogrzewania nie było.

U mnie pomogła wymiana nagrzewnicy (koszt nowej nagrzewnicy 90zł) Za wymianę chcieli 400zł ale wymieniłem sobie sam. Troche roboty jest ale jazda w zimie bez ogrzewania brrrr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam ten sam problem w moim A4. Nie mam nawiewu ciepłego powietrza. Podczas kontroli komputerem brak błędów, wszystkie klapki działają tak jak powinny, do tego węże dochodzące do i od wymiennika ciepła gorące jak trzeba. Wymieniłem płyn chłodzący ( w sumie i tak musiałem ), brak poprawy. Do kolegi o nicku "Majki" zapytanie o szczegóły dot. wymiany grzejnika. Chciałem sie do tego zabrać w sobotę, ale mi nie poszło. Odkręciłem schowek i na tym skończyła się moja koncepcja. Gdybyś mógł mi przesłać jakieś szczegóły technuiczne dot. wymiany grzejnika nagrzewnicy, byłoby super.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek jeszcze spróbuj przeczyścić nagrzewnice, ja tak zrobiłem u siebie ale ogrzewanie miałem tylko 2 tygodnie i znowu sie zgubiło :( Odepnij przewody te które idą do kabiny, jeden podłączyłem do weża z kranu a na drugi założyłem dłuższy wąż taki zeby woda z tym syfem spływała gdzies do wiadra a nie do auta. Jest tylko jedno ale jak nagrzewnica bedzie bardzo zatkana żeby nie strzeliła bo wszystko wypłynie Ci na dywany do środka, więc nie polecam tez płukania jakimś karcherem....

Dobrze zacząłeś od schowka, niestety musisz rozebrać cały panel środkowy, nagrzewnica jest za panelem. Pod maską odpinasz przewody które idą do kabiny. Najgorzej jest

własnie rozebrać ten panel środkowy. Jeśli nie bedziesz mógł wyciągnąć jakieś części popatrz 2 razy bo napewno gdzies bedzie jeszcze jakaś śrubka. Nie wiem jak Ci to opisać wiecej poprostu musisz demontować po kolei deskę rozdzielczą aż dojdziesz do nagrzewnicy. Mi cała robota zajeła 5 godzin.

400zł powiedzieli mi w warsztacie gdzie zakładają i naprawiają klimy, oni mają wprawe w takich rzeczach ale sie cenią. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie moze tez byc termostat?mam ten sam problem i chwilowy brak gotowki i boje sie kosztów,

co powiecieo tej nagrzewnicy?

http://www.allegro.pl/item141502644_29_nowa_nagrzewnica_audi_80_90_a4_passat_b5.html

widze ze ludzie ją kupują...

[ Dodano: 21-11-2006, 20:23 ]

aha i czy wymiana nagrzewnicy jest naprawde taka kosztowna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eller, ta nagrzewnice z ogloszenia moj braciak kupil do 1,6 ale wziął swoja na przymiarke dla pewnosci.

Przejezdzil chyba rok i bylo wszystko git.

Wymiana nagrzewnicy nie powinna byc kosztowna tylko raczej czasochlonna bo trzeba troche autko rozbebeszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o jakis preparatach do czyszczenia zeby wpuscic do ukladu chlodzenia lub sama wode destylowana (slyszalem nawet o desperackich porobach z rozpuszczeniem w wodzie kilku torebek kwasku cytrynowego i zeby tym zalac uk chlodz ale to bylo jak mielem Daewoo) to tez powinno przeczyscic

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to juz chyba zalezy od tego jak mocno jest zawalona nagrzewnica,osobiscie dwa razy plukalem uklad i pomagalo na tydzien dwa a pozniej znowu zimno,zbliza sie podobno zima,wiec wlasnie zamowilem na allegro nowa nagrzewnice i trzeba bedzie trosze autko rozebrac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne preparaty do czyszczenia, miałem w Oplu zawaloną nagrzewnicę, kupiłem preparat, pomogło na dwa tygodnie. I tak musiałem kupić nową /o dziwo nagrzewnice orginalne do opla robią w polsce/. Potem był spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To teraz pytanie jak zapobiegać takim usterką??

Zima dziś chwyciła i aż mi ciary przechodzą jak sobię pomyśle o awarii kaloryfera.

Może nie będę zaczynać nowego wątku i zapytam - Jak spuścić płyn chłodniczy tak żeby wszystko zleciało(z bloku, i nagrzewnicy) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy pomocy,

zima przyszla,nagrzewnice mam,ale mechanik mnie wycial,bo wolal zrobic kilka autek i dostac wiecej kasy niz siedziec caly dzien przy jednym...i niby porzadna firma... jutro wyjazd,wiec dzisiaj sie musze sam za to zabrac.Jesi mozecie to podeslijcie mi fotki deski rozdzielczej z Etki i ogolnie az do nagrzewnicy co mam tam rozbierac,myslicie ze tak jak pisal MAJKI_3646 w 5 godzinach sie wyrobie? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze z ogrzewaniem w audi to czesty problem....

Ja przeciscilem nagrzewnice porzadnie wezem..

2 lata jezdzilem!!

teraz problemik wrocil...wiec przeciscilem bardzo porzadnie lepcz niestety albo klapki albo nagrzewnica,bo weze gorace a ciepla nie ma....

Mysle ze to klapki bo jakies szmery,bajery slychac jak dam na cieplo klimatronik tak jakby cos sie nie moglo otworzyc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...