Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy warto zakładać gaz do 1.6 ?


tony84

Rekomendowane odpowiedzi

witam. co chodzi o mnie to tematjuż nie atualny. kupiłem 1.8T :evil:

No to gratulacje kolego.Tylko może lepiej było kupić samo 1.8T a póżniej "dogazować".Miałbyś nową instalację na gwarancji a wiadomo co nowe to nowe.

Ja osobiście "stanowcze nie lpg w Audi i innych samochodach tej klasy".Dlatego mam tylko 1.6.

Pozdrowionka i niech ci jeżdzi bezawaryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś fotkę mapy lpg go 1,6 ? moja coś dużo mi pali a nie wiem jak ja ustawić zeby palila mniej... kupilem niedawno kabel więc się jeszcze uczę co i jak:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć jazda na lpg nawet przy 1.6 jest opłacalna. Ja osobiście mam 1.8 125KM oczywiście w sekwencyjnym gazie. Jeżdzę naprawdę dużo bo nieraz nawet do 300km dziennie i na benzyne to bym nie wyrobił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma 1,6, namówiłm go na Landi Renzo Omegas i chłop śmiga aż miło. Odnośnie przeciwników LPG-to super jest to zdanie: "gaz niszczy silniki ,ale tylko tym ,ktorzy go nie maja" :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś fotkę mapy lpg go 1,6 ? moja coś dużo mi pali a nie wiem jak ja ustawić zeby palila mniej... kupilem niedawno kabel więc się jeszcze uczę co i jak:-)

Tak to wygląda u mnie instalacja Sirocco- KME nie ma różnicy między jazdą na benzynie a na gazie a spalanie do 12L/100km w lecie z klimą 50/50 miasto trasa (codzienny dojazd do pracy).

1mKAy9.jpg

1mKN0S.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz sie zwraca przy tych cenach paliw już przy 1000km miesięcznie ja robię teraz moim około 800km miesięcznie wiec mi sie nie opłaca taki OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz sie zwraca przy tych cenach paliw już przy 1000km miesięcznie ja robię teraz moim około 800km miesięcznie wiec mi sie nie opłaca taki OT

Tymon ile byś nie jezdził to na gazie eksploatacja samochodu jest bardziej opłacalna niż na PB. Jak by nie patrzeć... PB spali Ci przykładowo 9l a LPG 12l (mówie to na swoim przykładzie).

za 1l PB = 4.39

za 1l LPG = 2.09

na 100km za PB płacisz 39,51 , a za LPG 25,08.

Wiec na 100km oszczędzasz jezdząc na samym LPG 14,43.

Więc koszty instalacji prędzej czy poźniej Ci się zwrócą, a i tak masz taniej i tak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz sie zwraca przy tych cenach paliw już przy 1000km miesięcznie ja robię teraz moim około 800km miesięcznie wiec mi sie nie opłaca taki OT

Kolego, cos nie tak z matematyką :gwizdanie: Mój przykład 10 PB (4,35 PLZ/L), 11 LPG (2,15 PLZ/L). Różnica na 100 km to w zaokrągleniu w dół 19 plz. Nawet jezdzac 800 km miesiecznie daje to ok. 150 plz w kieszeni :). Nie warto? Moja instalacja na przestrzeni roku (11-2008 do 11-2009) zwróciła się 2 krotnie, fakt, ze przejechałem przez ten czas 29 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co podniecac. Mozna zobaczyc ceny PB95 i LPG z kilku ostatnich lat i sprawdzic w jakich przedzialach cenowych sie mieszcza. LPG to przewaznie 50% ceny PB albo i mniej w zaleznosci od roku.

Moja instalacja zwrocila sie w 10 miesiecy i jestem mega happy. Odkąd pamietam zawsze temat zwrotu kosztow instalacji byl walkowany i zawsze ci co nie umieja liczyc mowili ze sie nie oplaca i wogole jaki to drogi interes :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie co podniecac. Mozna zobaczyc ceny PB95 i LPG z kilku ostatnich lat i sprawdzic w jakich przedzialach cenowych sie mieszcza. LPG to przewaznie 50% ceny PB albo i mniej w zaleznosci od roku.

Moja instalacja zwrocila sie w 10 miesiecy i jestem mega happy. Odkąd pamietam zawsze temat zwrotu kosztow instalacji byl walkowany i zawsze ci co nie umieja liczyc mowili ze sie nie oplaca i wogole jaki to drogi interes :wink4:

Buba masz w 100% racje. Czy drogi interes? Początkowo pewnie tak. Bo nie każdy ma 3000zł by wydać na instalację elpidzi, ale wizja jazdy za 50% dotychczasowej ceny powinna jednak wszystko wynagrodzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem STAG-a 300 i jestem mega zadowolony :kox: W tym roku klepnę pewnie z 30kkm.

Czuję się jak bym dostał jakiś talon na paliwo :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1.5 roku sprzedaje audi robię ok 800km miesięcznie wiec jak mi sie ma lpg opłacać pablosan :decayed:

wszystko zalezy od tego ile jezdzisz. dla 200km miesiecznie do kosciola wiadomo ze nie ma co liczyc na szybki zwrot a i tak przewaznie po roku lub dwoch latach kazdy auto sprzedaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowi jestem nowy i właśnie mam na środę umówiony termin w gazoni i nie moge sie zdecydować jaką instalacje założyć jedni mówią że załuź zwykłą szkoda ładować kasy tam jest metalowy kolektor idt inni z kolei polecaja sekwencję. Ja osobiści stawioam na ten drugi ale jescze nigdy takiego nie maiłaem na co mam zwrócić uwagę przy wyborze instalacji i co jest najważniejsze w doborze tego gazu?? Jak kolega mam audi A4 1,6 sedan

poradźcie coś

pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szukaj:

ja osobiście polecam BRC oczywiście sekwencje jest dużo tematów na temat wtrysków a to ważna sprawa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie założyłem dzisiaj gaz do mojej B5 i powiem wam ze fajnie :) Nie ma żadnej róźnicy pomiędzy jednym a drugim zasilaniem!! Tylko tak dziwnie mi faluje na obrotach i trochę więcej się grzeje bo wcześniej 90 stopni i ani deko więcej a teraz tak pod 100 podchodzi. Nie pytałem w gazowni bo zauważyłem jak wracałem do domu i było za późno żeby dzwonić. Gość mówił że auto musi trochę pojeździć i dopiero się ustawi wszystko ustawi :( nie bardzo mi się w to che wierzyć ale z drugiej strony sekwencję mam pierwszy raz :naughty:

co Wy o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...