Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie układu samopoziomowania w B7 Xenon Bixenon skretny nie skrętne Lampy


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

a jak tam kwestia przeciągniecia kabli do radia,(którędy) a i czy dziurka jakas tam chociaż jest czy wiercić trzeba w klapie ? orientujesz sie moze czy do zwykłego radia Concert mozna to podlaczyc i bedzie wyświetlało czy musi byc MMI ?

Moment bo się zakręciłem... Napisałeś, że w B7 był tylko bixenon skrętny lub tylko bixenon. W temacie jest też na temat xenonu wiec jak to w końcu jest? W B7 występował xenon? W gwoli ścisłości rozumiem, że xenon=tylko światła mijania, bixenon=mijania+drogowe, bixenon+ =mijania+drogowe z ruchomą soczewką.

W B7 były tylko Bi-Xenony (czyli mijania i drogowe). Były skrętne i nie skrętne. Chyba od 2000r. nie ma już xenonów bez soczewek. Jeżeli masz fabrycznie montowane xenony to soczewki zawsze są ruchome (wymóg automatycznego samopoziomowania). Zakres ruchu soczewki w nie skrętnych xenonach to góra/doł a w lampach ze skrętnymi xenonani dodatkowo jeszcze w prawo i w lewo.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a przerabiajac teraz z H7 na bixy czy jak zakupie skretne (a nie posiadam ukladu doswietlania) z tym kablem kufateca normalnie beda dzialaly bixy? w sensie krotkie, dlugie i DLR? uklad MCE mam w wersji N + czujnik w lusterku i przelacznik auto wiec chyba calosc przystosowana do DLR( majac H7 jak przelaczylem na auto i bylo jasno to wszystko gaslo jak wjechalem do garazu zapalaly sie automatycznie)

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz!

Luis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do czujników, mianowicie tych z wątku wrclaguny nie idzie nigdzie znaleźć, jedynie na Allegro takie, gdzie w opisie jest ze do A4 B7 (np http://allegro.pl/czujnik-poziomowania-xenon-audi-a4-b7-8e0907503-i6590086642.html)

Pytanie czy taki podpasuje, Ew może jest jakaś lista wszystkich numerów jakie były montowane ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ma ktoś numer kostki męskiej do zwyklych lamp H7 (czyli odwrotna do kostki w aucie)? Chciałbym zrobić sobie sam przejściówkę tylko nie mogłem znaleźć numeru kostki, którą podłączę do kostki w ori instalacji H7.

Bez tej kostki zostaje cięcie kabli albo wyciąganie pinów z oryginalnej kostki co z doświadczenia wiem zawsze doprowadza mnie do szału...

Czy to nie jest przypadkiem 1J0973835 ?

Edytowane przez cinkers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij to Ci pokaże jak to się robi, a przy okazji się jeszcze coś podziubie :wink:

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ma ktoś numer kostki męskiej do zwyklych lamp H7 (czyli odwrotna do kostki w aucie)? Chciałbym zrobić sobie sam przejściówkę tylko nie mogłem znaleźć numeru kostki, którą podłączę do kostki w ori instalacji H7.

Bez tej kostki zostaje cięcie kabli albo wyciąganie pinów z oryginalnej kostki co z doświadczenia wiem zawsze doprowadza mnie do szału...

Czy to nie jest przypadkiem 1J0973835 ?

Kostka do lampy wyładowczej nr 23

195bfb2901cef9bf.png

I kostka druga .

http://allegro.pl/1j0973835-kostka-10-pin-adapter-xenon-golf-bora-i5646983870.html?snapshot=MjAxNi0wOC0xNVQyMzoxMjoyM1o7YnV5ZXI7ODVkNzUxZTBiN2UyZjc5ZTQ1NjhkNDg5NWE4ZWYyZjdkZDE4NWRiYjcwYWU3YzE4MDk2ZjVhM2IxZWNiOTY0NA==

Do tego piny i uszczelki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy. W b7 jak montujecie samopoziomowanie to przy czujnikach podpinacie jakie piny? Bo znalazłem dwa schematy, w jednym jest 1,2,4 a w drugim jest 1,5,6. A jak kupowałem czujniki to z kawałkiem wiązki i wykorzystane były piny 1,4,5.

Teraz zastanawiam się czy mam złe schematy, czy czujniki.

Dodam że cała reszta instalacji działa i w trybie serwisowym. sterownik podnosi, opuszcza i ustawia na środku.

Komp wywala błąd stały czujniki tył i przód z informacją zwarcia masy.

Parametry zasilania czujników ok.5V

A czas sprawdzania sygnału wynosi 2-5ms.

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz numer sterownika? Bo ja mam 8p0... i końcówka F.

Może dlatego jest problem?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment bo się zakręciłem... Napisałeś, że w B7 był tylko bixenon skrętny lub tylko bixenon. W temacie jest też na temat xenonu wiec jak to w końcu jest? W B7 występował xenon? W gwoli ścisłości rozumiem, że xenon=tylko światła mijania, bixenon=mijania+drogowe, bixenon+ =mijania+drogowe z ruchomą soczewką.

Tak dobrze rozumiesz. Nie było lamp które miały by na mijania xenon a na drogowych zwykłych halogenowych. Masz do wyboru:

Zwykły halogen

A4Halogen1.jpg

Bi-xenon nie skrętny

Bi-xenon skrętny.

a4-b7-2.jpg

Edytowane przez tomastbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zakup czujników z a3 rozwiąże problem, czy lepiej kupić sterownik z a4?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie ktoś schemat do poziomowania z b7?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote]Zwykła = Xenon

jeden do jeden:

5 - 5

6 - 6

7 - 7

9 - 9

10 - 10

zmiany:

8 - 12

11 - dodatkowe podłączenie do J519 (moduł centralnej) do (T32 szara kostka w centralnej)

- (lewa - do pinu 21 kostka T32b21)

- (prawa - do pinu 22 kostka T32b21)

Czyli rozumiem, że jesli chce odpalic tylko lampy wystarcza te piny? Musi dochodzic do kostki od bixa 7 przewodow? Reszta out?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...