Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie układu samopoziomowania w B7 Xenon Bixenon skretny nie skrętne Lampy


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

możesz jedynie dodac układ emulujący czujnik aby nie było błędu na fisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jedynie dodac układ emulujący czujnik aby nie było błędu na fisie

Błędu nie będzie jak się go nie zakoduje w istrumentach, żeby był wyświetlany. Mimo tego lampy opadną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jak założę bi-ksenony skrętne, ale nie podłączę modułu z czujnikami, to lampy będą świecić normalnie? Tzn. nie będą opadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy nie opadną. Zamiast czujnika montuje się dzielnik napieciowy z 2 rezystorów. Potem robisz adaptacje, samochód "mysli" że cały czas jest w poziomie i że ma sprawne czujniki. Metoda sprawdzona. Jednakże nie polecam takiego rozwiązania, bo jak załadujesz bagażnik to możesz oslepiac innych kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w tych przejściówkach ze zwykłych lamp na bi-ksenon jest coś szczególnego? Czy tylko zamienione odpowiednie piny i dołożony kabel do sterowania przesłoną?

Czy do bi-ksenonu zwykłego i skrętnego są takie wtyczki?

Jeśli ze swoich wtyczek przełożę odpowiednio piny do nowych wtyczek, dołożę kabel od sterowania przesłoną, to lampy będą świecić tak? Nie będzie żadnych problemów związanych z brakiem modułu poziomowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jak założę bi-ksenony skrętne, ale nie podłączę modułu z czujnikami, to lampy będą świecić normalnie? Tzn. nie będą opadać?

Wkładasz bixa, kupujesz albo robisz przejściówki, ciągniesz jeden kabelek do długich, kodujesz lampy na bix i wszystko świeci, ale poza tym nic nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że warto, ale musiałbym znaleźć drugiego ksenona skrętnego (na razie mam tylko jednego) w rozsądnych pieniądzach :) Jeśli znajdę to prędzej czy później założę wszystko, ale dobrze wiedzieć że chwilę można jeździć bez tego :)

---------- Post dopisany 18-02-2013 at 10:52 ---------- Poprzedni post napisany 15-02-2013 at 16:55 ----------

Czy te dwie przetwornice są na 100% z bi-ksenona skrętnego?

d1d92b82af4c3ce2m.jpg 31bf84ece674d490m.jpg

Pierwsza ma numery: 8E0 941 329 A, 1 307 329 154

Druga: 8E0 941 329, 1 307 329 114.

Wg mnie są skrętne, czy jest jakaś opcja, że lampa w której jest taka przetwornica nie jest skrętne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż z drugiej strony je

bixenon skretny ma wieksza kostke na piny nie ta co wchodzi do zarnika tylko do lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szeryf85 w odpowiedzi na Twoje PW

1. Można wykorzystać wiązkę ze zwykłej lampy to podłączenia bixa, u mnie był jakiś problem z kablem z masy i djim dołożył nowe kable.

2. To jest bix skrętny ale z angola (aukcja lampy z allegro z koncówką AA)

Duża przetwornica = bix skrętny na 100%

---------- Post dopisany at 11:17 ---------- Poprzedni post napisany at 11:16 ----------

PS. jest temat to pytaj tu, nie zawsze mam czas odp. na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie: Co muszę u siebie dołożyć oprócz lamp oczywiście aby mieć bi-xenon skrętny? Dodam, że mam fabryczne bi-xenony ale nie-skrętne. No i czy jest jakaś duża różnica w świeceniu pomiedzy zwykłymi , a skrętnymi? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie: Co muszę u siebie dołożyć oprócz lamp oczywiście aby mieć bi-xenon skrętny? Dodam, że mam fabryczne bi-xenony ale nie-skrętne. No i czy jest jakaś duża różnica w świeceniu pomiedzy zwykłymi , a skrętnymi? Pozdrawiam

Sterownik + wtyczka i przepiąć kilka kabelków. Różnica jest taka że doświetla zakręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szeryf85 w odpowiedzi na Twoje PW

1. Można wykorzystać wiązkę ze zwykłej lampy to podłączenia bixa, u mnie był jakiś problem z kablem z masy i djim dołożył nowe kable.

2. To jest bix skrętny ale z angola (aukcja lampy z allegro z koncówką AA)

Dzięki za odpowiedź :wink:

A pamiętasz może w którym miejscu kable ( 2 kable, jeden to zasilanie z bezpiecznika S10 chyba, drugi podłączony do przełącznika poziomowania świateł) rozchodzą się na lewą i prawą stronę? Bo w sumie te 2 można by wykorzystać.

Gdzie dojrzałeś końcówkę AA? Wydaje mi się że na kloszu jest E1, później będę miał dokładniejsze zdjęcia to sprawdzę.

Czy czujniki poziomowania z przodu i z tyłu są takie same jak w B6? A może jeszcze jakieś inne numery podejdą od tych podanych w wątku?

Jak podam 12V na dwa odpowiednie piny przetwornicy to powinna wystartować co? A może ktoś wie które piny są odpowiedzialne za światło mijania? Bo na razie mam jedna lampę, i ktoś uciął w niej wtyczkę :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi a4 b7 BI XENON 05-08 przód prawy kompletny (3036825962) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Sorki, AM według tej rozpiski nie jest skrętny

Scheinwerfer Teilenummern A4 B7 - A4-Freunde.COMmunity

Zadzwoń do gościa i zapytaj co to w końcu sprzedaje...

Co do kabelków to djim musi się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To AM nie wiem skąd wziął, bo nie ma naklejki. Po przetwornicy wygląda że skrętny, dlatego pytałem czy może być nieskrętny z przetwornicą od skrętnego. Poprosiłem o kilka dodatkowych fotek, zobaczę co dostanę.

Co do kabelków to proszę o wypowiedź djim :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie może być zwykły z przetwornica skrętnego gdyż przetwornica jest całkowicie inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, poda ktoś w końcu konkretną rozpiskę które kabelki trzeba jak poprzekładać do skrętnego i gdzie?

Staszek na pierwszej stronie masz schematy do skrętnych, muszi je porównać ze zwykłymi i pozamieniać. Jak tego nie ogarniasz, to pisz do djim'a obstawiam że jesteś ze Śląska to nie masz daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładka z lampy zwykłej na xenonową:

Zwykła = Xenon

jeden do jeden:

5 - 5

6 - 6

7 - 7

9 - 9

10 - 10

zmiany:

8 - 12

11 - dodatkowe podłączenie do J519 (moduł centralnej) do (T32 szara kostka w centralnej)

- (lewa - do pinu 21 kostka T32b21)

- (prawa - do pinu 22 kostka T32b21)

Nie mówie tu o silniczkach z poziomowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...