Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie układu samopoziomowania w B7 Xenon Bixenon skretny nie skrętne Lampy


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

trudno . będę z tym musiał jakoś żyć :grin: przynajmniej narazie :wink:

ale dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 były zwykłe lampy, bixenon i bixenon skrętny. Wszystko masz na pierwszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos podlanczal lampe z b7 do sterownika z b6 ?? czy obsluzy samopoziom czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o MCE, to montowali chłopaki sterownik z B7 w B6 i wszystko chodziło jak cza, więc w drugą stronę też powinno. Możesz zapytać Nosb'a, on ulepił rs4 b7 z b6'tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosb to mało wie o mce wież mi :)

mi chodzi o moduł sterowania xenonami - samopoziom , nigdzie nie ma wyjsc z sterownika opisanych , co do czego pin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem zalozylem nowe lampy w ktorych jest tylko 3 kabelki czarny,brazowy,niebieski do silniczkow do samopoziomowania,a w starych mialem 4 dodatkowo bialy kabelki.Czy wie ktos z was jak to podlaczyc? Bo podobno trzeba jakies kabelki po zamieniac dodatkowo wywalilo mi blad na fisie.Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem zalozylem nowe lampy w ktorych jest tylko 3 kabelki czarny,brazowy,niebieski do silniczkow do samopoziomowania,a w starych mialem 4 dodatkowo bialy kabelki.Czy wie ktos z was jak to podlaczyc? Bo podobno trzeba jakies kabelki po zamieniac dodatkowo wywalilo mi blad na fisie.Prosze o pomoc

Jakie lampy? Poza tym to temat o B7 a Ty chyba pytasz o B6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak b6 mialem wczesniej ksenony a teraz mam inne lampy przerobione na bi xenon z soczewka od b8 i w nich znajdujja sie 3 kabelki ktore ida do silniczkow samopoziomowania a ja musze miec na cztery kabelki jak ori podlaczylem sa tam brazowy,czarny,niebieski i bialy dolozylem.Zamienilem kolorami niebieski i czarny brazowy z brazowym zlaczylem i bialy podlaczylem przed kostka bo w lampie brak tego pinu i powinno wszystko chodzic a tu lipa blad na fisie sie wyswietla i samopoziom nie chodzi.Co musze zrobic? skasowac vagiem blad i powinno byc dobrze? czy jeszcze w inny sposob podlaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak b6 mialem wczesniej ksenony a teraz mam inne lampy przerobione na bi xenon z soczewka od b8 i w nich znajdujja sie 3 kabelki ktore ida do silniczkow samopoziomowania a ja musze miec na cztery kabelki jak ori podlaczylem sa tam brazowy,czarny,niebieski i bialy dolozylem.Zamienilem kolorami niebieski i czarny brazowy z brazowym zlaczylem i bialy podlaczylem przed kostka bo w lampie brak tego pinu i powinno wszystko chodzic a tu lipa blad na fisie sie wyswietla i samopoziom nie chodzi.Co musze zrobic? skasowac vagiem blad i powinno byc dobrze? czy jeszcze w inny sposob podlaczyc?

Więc tu szukaj odpowiedzi > http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-montaz-dzialanie-ukladu-samopoziomowania-xenon-145322/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy da radę zamontować i zakodować moduł AFS z modelu B7 (komunikacja tylko po CAN) do A4 z generacji B6 (komunikacja/diagnostyka po L-line)? Stary licznik/gateway obsłuży mi ten moduł AFS? Czy wystarczy tylko dociągnąć do licznika dwa przewody i wpiąć się w CAN napędu czy potrzebne są większe czary-mary?

Przerobiłem A4 cabrio B6 na B7 (nadwozie tj. przód i tył) i zakupiłem lampy z ksenonem skrętnym. Jakby co, to oryginalnie w samochodzie był zamontowany (fabryczny :) ) xenon.

Studiując schematy zauważyłem, że ori moduł LWR (w B6) zbiera dane tylko ze sterownika ABS i z alternatora (no i z czujników w wahaczach) a moduł AFS (w B7) ma już łączność po CAN. Diagnostyka też się po CAN-ie w nim odbywa a nie po L-line jak w poprzedniej generacji.

ktos podlanczal lampe z b7 do sterownika z b6 ?? czy obsluzy samopoziom czy nie

Moduł LWR z B6 obsłuży nowe lampy bi-xenon B7. Miałem tak w poprzednim cabrio, którym jeździ teraz jeden z forumowiczów http://a4-klub.pl/members/deejay_kill-2470/ i wsio działa jak powinno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BeyerBrown: Powinno pójść, aby zakodować moduł AFS pociągnij sobie tylko can-drivetrain do zlacza OBD na odpowiednie piny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy tą procedurę można wykonać w B7 przy bixie skrętnym ???

bo z tego opisu wynika ze chodzi o regulacje w poziomie dobrze myśle

robić to samemu czy jechać do diagnosty ?

Procedura regulacji xenonów

Opisana poniżej procedura sama w sobie nie ustawia świateł! Powoduje ona jedynie zatrzymanie się elektrycznych nastawników ustalających wysokość świateł w pozycji "wyśrodkowanej", w której powinno się przeprowadzić ręczną regulację reflektora za pomocą śrub znajdujących się w jego obudowie.

Procedura powinna być wykonana do samego końca, w przeciwnym wypadku

w pamięci sterownika może pojawić się błąd "Reflektory nie zostały

wyregulowane". Aby go wykasować należy przeprowadzić całą procedurę

regulacji reflektora.

Przed przystąpieniem do regulacji świateł muszą być spełnione

następujące warunki:

- Pojazd musi stać na równym podłożu

- Hamulec ręczny musi być zwolniony

- Zapłon musi być włączony

- Światła wyłączone

- Sterownik w pamięci nie może posiadać żadnych błędów

Procedurę przeprowadzamy w następujący sposób:

[Wybór]

[55-Zasięg xenonów]

[Nastawy podst. - 04]

Grupa 001

[idż !]

Zaczekaj około 20 sekund. W tym czasie silniczki ustalające

wysokość światła zatrzymają się w pozycji odpowiedniej do

ręcznej regulacji reflektora.

Włącz światła i ustaw je śrubami w reflektorze zgodnie z

zaleceniami producenta.

Teraz przejdź do grupy 002. W tym momencie sterownik zapamięta

położenie nastawników jako położenie bazowe.

[Gotowe, powrót]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...