Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Falowanie obrotów na zimno


kudalty66

Rekomendowane odpowiedzi

witam, szukalem szukalem i nic nie znalazlem, a moanowicie zaraz po rozruchu zimnego silnika obroty wskakuja na okolo 1100, potem po chwili zaczynaja spadac jako ze silnik sie rozgrzewa ale jak spadaja to noerowniomiernie tylko faluja z roznikami obrotowymi +/- 120 obr/min, jak juz spadna do nominalnych wolnych obrotow to juz jest dobrze, co to moze byc??? bo nie podoba mi sie to, wczesniej tego nie mialem, a zaczelo sie jak odebralem auto od mechanika, po robieniu waleczkow kochanych :kwasny: dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, podlaczalem vaga, tylko za bardzo sie na tym nie znam sprawdzilismy kat wtrysku i jest ok, a jak sprawdzic co sie dzieje z pompa lub z tymi czujnikami temp, dzieki za info, jedno co wiem to to ze przeplywomierz pokazuje dwa razy za duze wartosci niz przewidywane wiec jest do wymiany czy tak??? a moze to jego wina??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temeratury wedlug mnie. Sprawdz vag-iem. Moj czujnik nie dzialal i mialem podwyzszone obroty przez pierwszych kilka minut pracy. Po wymianie na nowy wszystko pieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to zadziwia - przed naprawą ok. a po coś sie dzieje. Pada czujnik , przepływka itp. Jeżeli przed naprawą było wszystko ok. to nie ma co wymyślać prochu. W 95% wina leży w samej naprawie. Należy jeszcze raz wszystko sprawdzić. Chyba że ktoś ma pecha i należy do pozostałych 5%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzaliście kąt wtrysku - opisz. Prawdopodobnie tu leży problem i przyczyna Twoich bolączek. Napisz a ja Ci potem powiem jak to ma być zrobione. Wyjdzie na jaw wiedza mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec ma tak samo, gdy odpali na zimnym to obroty faluja, i to odczuwalnie, ale po przegazowaniu jest wszystko ok , na cieplym tez nie ma takiego problemu . narazie sie tym nie przejmuje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzalismy kat wtrysku jak napisalem z kumplem bawilismy sie VAG iem, pierwszy raz to robilem i tam byly rozne opcje w programi i rowniez kat wtrysku, pokazywalo wymagany i istniejacy i sie pokrywal danymi wiec wydawalo mi sie ze jest ok, takze szczerze niemam pojecia czy to dobrze zrobilem czy nie, a przeplywomoerz pokazuje wartosci dwukrotnie wieksze niz sa wymagane czy jakis z tego plynie moral?? bo ja naprawde niewiem, a o tym mechaniku co mi robil autko juz nawet nie wspomne bo szkoda slow., takze dzieki za pomocne informacje, wydaje mi sie ze zrobienie logow bedzie najlepsze ale nigdy tez tego nie robielm i nie za bardzo wiem od czego zaczac.

no i kolejne pytanie jak sprawdzic pompe paliwowa VAgiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kąt wtrysku sprawdza się inaczej niestety Kudlaty...

Rozgrzewasz silnik do 90* wchodzisz w silnik grupa 004 i dajesz switch to basic settings. Nastawnik pompy będzie się cyklicznie przestawiał i silnik będzie w tym czasie wyraźnie inaczej pracował. Gdy w trzecim polu pojawi się late kąt wtrysku powinien wynosić 2*ATDC (z tolerancją max +/- 2* ale lepiej żeby było zbliżone do dwóch)

Po dokonaniu odczytów wciśniej switch to meas blocks i wyłącz VC.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam podobny problem tylko ze u mnie obroty faluja tylko gdy silnik ma 70 stopni gdy jest rozgrzany badz zimny jest ok pozatym gdy silnik ma te 70 stopni bardzo długo musze krecic by zapalil i bardzo dlugo nie gasnie kontrolka od swiec tak jak by dlugo grzal swiece a przeciez przy tej temperaturze silnika nie powinien chyba wcale grzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu-mam ten sam problem co kolega kudłaty66- falujące obroty,ale tylko na zimnym silniku przez około 1-1,5 min i potem wszystko wraca do normy dodam jeszcze,że dzieje się tak tylko zimą,latem wszystko ok! Na VAG-U zero błędów. Kolega damcio151 pisze, że sprawdzić czujniki w grupie 007 ok,ale jakie powinny mieć wartości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu-mam ten sam problem co kolega kudłaty66- falujące obroty,ale tylko na zimnym silniku przez około 1-1,5 min i potem wszystko wraca do normy dodam jeszcze,że dzieje się tak tylko zimą,latem wszystko ok! Na VAG-U zero błędów. Kolega damcio151 pisze, że sprawdzić czujniki w grupie 007 ok,ale jakie powinny mieć wartości?

ja tak mam caly czas, jak jest zimno troche faluje potem wszystko ok, jezdze tak od roku, na wagu wszystko ok, wiec nie szuakm dziury w calym, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :).

Niestety falowanie obrotów niedogrzanego silnika może być spowodowane różnymi przyczynami. Począwszy od wadliwej regulacji "mechanicznej" /przede wszystkim rozrząd, kąt wtrysku, itd./, poprzez ewentualnie źle ustawioną dawką paliwa /to daje sie czasem "doświadczalnie" skorygować metodą prób i błędów/, a skończywszy na zużyciu niektórych elementów/podzespołów silnika lub "tylko" układu wtryskowego.

Z wwym. powodów Kolega Kudłaty może jeszcze bardzo długo cieszyć się zasadniczo (prawie-)sprawnym autkiem, a komuś innemu zdarzy się zonk w najmniej pożądanym momencie ... .

Zgadzam się z tym, że nie od razu trzeba "kopać" i "szukać dziury w całym", lecz w przypadku właścicieli intensywnie używanych samochodów (szczególnie w dalszych trasach) sugerowałbym jednak przynajmniej częściową diagnostykę silnika, która z dużym prawdopodobieństwem wskaże przynajmniej to, czy jest się czego "bać" w dłuższej perspektywie czasu ... .

Ot, taki tam "mój głos w sprawie" ... pod rozwagę / do przemyślenia ... .

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego Piotruśza opinie, ja wiem ze kazdy przypadek przypadkowi nie rowny, moje auto sprawdzane bylo juz w wielu miejscach, wyszlo ze to napewno czujnik temperatury, gdyz takowe zjawisko falowania nastepuje przy temp ponizej 5 stopni, i trwa doslownie kilka sekund jak silnik zchodzi z wyzszych obrotow po rozruchu, gdy tylko jest cieplej autko pali od razu na dotyk i od razu lapie wlasciwe obroty bez zadnych niedomagan

szczerze nieamm pojecia co jeszcze moge sprawdzic zeby sie upewnic, chwilowo nie mam jak zalozyc innego, badz nowego czujnika zebywyeliminowac to zjawisko.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko,że problem falowania nie jest dla mnie nowością,bo mam niunie ponad dwa latka i praktycznie od początku to było. Po pierwszej wymianie rozrz. (miesiac po zakupie autka) w ASO pytałem o ten objaw i mechanik powiedział mi ,że "to normalne te silniki tak mają"!!!-Żenada!

I jak tu mieć jakiekolwiek zaufanie do ASO???????? :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak mam ale nie zawsze... czasem faluja po odpaleniu i zejsciu ponizej 1000rpm a czasem nie. w dodatku gdy zimny odpala raz dobrze-1 strzal i pali a raz musze zakrecic 2-3 obroty... gdy cieply jest to samo-raz zapali od razu a raz musze pokrecic :kwasny: nie mam pojecia dlaczego tak jest i od czego to zalezy bo wystepuje to tak nierownomiernie ze nie mam zadnego punktu odniesienia...

dodam ze aku tez nie jest pierwszej swiezosci ale mimo mrozow i stania przez 2 doby potrafi odpalic po 2 obrotach bez zajakniecia... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ja też mam taką (padlinke) z tymi objawami, okazało sie że zapłonik do D*PY strasznie za późny a teraz mam rakietke

a też sie meczyłem rok czasu

u mnie kąt wtrysku byl juz kilka razy sprawdzany, jest ok

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...