Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI] Czy w silnikach AVF AWX występował podrzegwacz płynu chłodzącego?


icecool

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi mi o nagrzewnicę. Chodzi głównie o to aby płyn chłodzący szybciej nagrzewał sie do temperatury 90st. Widziałem cos takiego w audi 80 1.9TD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej miałem Passata AVF i w nim było podgrzewanie płynu, 3 świece żarowe. Sprawdze jutro jak jest w AWX.

Sorki pomyłka AVG,w AVF nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o nagrzewnicę. Chodzi głównie o to aby płyn chłodzący szybciej nagrzewał sie do temperatury 90st. Widziałem cos takiego w audi 80 1.9TD.

Nie ma w B6 nic takiego jezeli chodzi o swiece podgrzewajace plyn chlodzacy .

Wczesniej miałem Passata AVF i w nim było podgrzewanie płynu, 3 świece żarowe.

Pierwszy raz slysze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie coś w arlu, ale nawet nie wiem kiedy to działa, tak czy siak po wywaleniu egra murze z 6km przejechać aż złapie 90stopni (przy temp ok 5-10stopni na dworze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w B6 ale mam w ATJcie wlasnie 3 swiece dogrzewajace plych chlodniczy

w nowszych modelach jest wsadzona grzalka i powiem ze mega szybko cieple powietrze pojawia sie w aucie :)

ziomek chcial zapodac taka grzalke w CC hehe i dzialala ale pobor pradu ma taki ze 2 raz auta nie odpalil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdują się te świece?? W klimatronie ma opcje podgrzewanie przedniej szyby. Robi to właśnie nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdują się te świece?? W klimatronie ma opcje podgrzewanie przedniej szyby. Robi to właśnie nadmuch.

Jakie swiece :?:

p.s. W kazdej B6 jest nadmuch na przednia szybe :) a rzadkich egzemplarzach sluzy ten przycisk do podgrzewania calej przedniej szyby (specjalna szyba z niebieskawa folia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w są świece żarowe podgrzewające płyn w celu podgrzania nadmuchu powietrza na przednią szybę.

Sugerowałem się ta wypowiedzią. W sharanie miałem podgrzewana elektrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie piszcie na temat :cool1: odpowiedz juz padla czy takie swieca sa w AVF AWX AVB :gwizdanie:

Kazdy cos dorzuca ze bylo ...w Pasku w VW Sharanie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 3 świece żarowe montowane są w silnikach na kraje skandynawskie. Są to 3 sztuki montowane u wyjścia z bloku silnika gdzie płyn chłodzący wędruje do nagrzewnicy w kabinie. U mnie w ALH były i włączały się jak tem. spadła poniżej 0st.C. Grzały do momentu nagrzania się silnika do 70st.C a powyżej wyłączały się.Z mojego doświadczenia nie zawiele to dawało. Nawet kiedyś zamontowałem dodatkowy wyłącznik by wcześniej i dłużej mogły grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie sprawdziłem u mnie w aucie, że posiadam 2 przekażniki jeden do niskiej mocy grzania a drugi do wysokiej mocy grzania tylko pytanie co one grzeją? Według opisu producenta w dieslach występuje nagrzewnica elektryczna ogrzewajaca powietrze i jest zamontowana za nagrzewnica powietrza podgrzewaną płynem chłodniczym. jeżeli posiadacie dwa duże bezpieczniki pod kierownica jeden 40A i 60A to na pewno ja macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 Diesel wystepuje elektryczna nagrzewnica :)

Tu mozna poczytac gdzie jest i w ktorym miejscu sie znajduje :wink4::arrow2:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=114274.15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych świec, jest nagrzewnica w której jest grzałka i tyle, nazywa się to właśnie "elektryczna nagrzewnica", powyżej w linku opisane wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak to działa? Jest to we wszystkich dieslach B6? Szybko wieje ciepłe powietrze? Trzeba dać nawiew na przednią szybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...