Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T i 2,7BiT] Filtr powietrza pipercross


gregory

Rekomendowane odpowiedzi

koniecznie żeby mial taką kierownice powietrza

w jakim celu?

aby mi dzięki tej kierownicy nie falowały obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie żeby mial taką kierownice powietrza

w jakim celu?

aby mi dzięki tej kierownicy nie falowały obroty

uwierz mi-bez tego też nie falują-mam stożek bez kierownicy-już spory czas :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie żeby mial taką kierownice powietrza

w jakim celu?

aby mi dzięki tej kierownicy nie falowały obroty

uwierz mi-bez tego też nie falują-mam stożek bez kierownicy-już spory czas :wink4:

bo pewnie masz itg :wink4: wiem że na itg nie falują ale przekonałem sie do pipercrossa i juz pewnie przy tej firme zostane :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ,nie-zwykły firmy "Krzak",wcześniej też jakiś inny był,nawet jakiś czas jeździłem bez filtra-przepływka na wierzchu,bo oczekiwałem na filtr-żadnych zmian...na starym stożku,to chyba przez pół roku mi ssał obok metalowej konstrukcji podstawy stożka,bo pękło i spora dziura była,nawet nie wiem,jak długo z tym jeździłem,jak to zauważyłem-to skleiłem,a po jakimś czasie pękło znów i jeździłem bez-żadna kierownica powietrza nie ma znaczenia :wink4: na poprzedniej stronie masz fotkę,jak wygląda ORI kierownica...nie ma znaczenia :wink4: przepływka i wyniki z niej będą korygowane przez ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie miałem zadnej kierownicy i nic nie falowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli takia kierownica nic nie pomaga? wydawało mi się ze jeśli jest ta kierownica to coś daje. a ta seryjna kierownica w puszcze to tez byłby do niczego nie potrzena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli takia kierownica nic nie pomaga? wydawało mi się ze jeśli jest ta kierownica to coś daje. a ta seryjna kierownica w puszcze to tez byłby do niczego nie potrzena?

w przypadku stożka role kierownicy spełnia jego podstawa , czyli jakies 5-7cm rurki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed: to o ten kawałek rurki mi chodziło że spełnia on role kierownicy powietrza :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ydawało mi się ze jeśli jest ta kierownica to coś daje

tak ,daje to,że nie ma niepotrzebnych zawirowań,ale to ma znaczenie w silniku atmosferycznym,a elementy filtra są takie same do silnika n/a i atmosferycznego,gdzie ilość powietrza jest bardziej potrzebna niż w turbodoładowanym,bo na ustalenie dokładnej dawki paliwa ma jeszcze wpływ ciśnienie atmosferyczne,które się zmienia każdego dnia i raz zassie mniej,raz zassie więcej,potem jest poprawka na dane z przepływki -tolerancja błędu jest 10% na plus,lub minus,ze względu na wahanie atmosferycznego ciśnienia i jest ustalana dawka paliwa,w turbodoładowanym masz te ciśnienie stałe przy danych obrotach,np 0,5 bara/3,5 tys.ob./min -ciśnienie atmosferyczne ma mały wpływ na to,bo N75 i tak to reguluje,żeby było cały czas tak samo :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ,daje to,że nie ma niepotrzebnych zawirowań,ale to ma znaczenie w silniku atmosferycznym,a elementy filtra są takie same do silnika n/a i atmosferycznego,gdzie ilość powietrza jest bardziej potrzebna niż w turbodoładowanym,bo na ustalenie dokładnej dawki paliwa ma jeszcze wpływ ciśnienie atmosferyczne,które się zmienia każdego dnia i raz zassie mniej,raz zassie więcej,potem jest poprawka na dane z przepływki -tolerancja błędu jest 10% na plus,lub minus,ze względu na wahanie atmosferycznego ciśnienia jest ustalana dawka paliwa,w turbodoładowanym masz te ciśnienie stałe przy danych obrotach,np 0,5 bara/3,5 tys.ob./min -ciśnienie atmosferyczne ma mały wpływ na to,bo N75 i tak to reguluje,żeby było cały czas tak samo :wink4:

proste jak budowa cepa :kox: teraz już wszystko jest jasne :good: a jakie jest twoje zdanie na temat wpływu stożka na przepływke a dokladnie jej żywotność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdanie na temat wpływu stożka na przepływke a dokladnie jej żywotność?

nie ma żadnego wpływu-to jest mit,że stożek dobija przepływkę,jest wiele przykładów na Forum,że chłopaki jeżdżą i nic się nie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdanie na temat wpływu stożka na przepływke a dokladnie jej żywotność?

nie ma żadnego wpływu-to jest mit,że stożek dobija przepływkę,jest wiele przykładów na Forum,że chłopaki jeżdżą i nic się nie dzieje

A danie przepływki przed przepustnice może ją załatwic :decayed:?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdanie na temat wpływu stożka na przepływke a dokladnie jej żywotność?

nie ma żadnego wpływu-to jest mit,że stożek dobija przepływkę,jest wiele przykładów na Forum,że chłopaki jeżdżą i nic się nie dzieje

A danie przepływki przed przepustnice może ją załatwic :decayed:?

nie słyszałem,żeby w audi ktoś miał przepływkę ,przed przepustnicą,w silniku doładowanym :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić obudowe ze stali nierdzewnej dla pzeplywki. Przepływomierz dac przed przepustnice ze wzgledu na B - off by mozna go zamontowac po prostu bajer i patent dla innych :) by mozna miec te "PSSSSSSSSSSSSYYYTTT" i przy tym pozostawic proporcjonalna dawke paliwa do powietrza. Jakby sie to udalo i sprzedalo to bym mial torche pracy no ale chyba odpuszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A danie przepływki przed przepustnice

po co ????

żeby ciśnienie ją rozdęło :decayed::wink4:

jesli po to , to śmiało mozna ją tam umieścić :kox: :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tym pozostawic proporcjonalna dawke paliwa do powietrza

przecież ona zawsze będzie proporcjonalna ,przy sprawnych podzespołach-auto,typu A4-to nie jest bolid na tor F1-auto to ma granice tolerancji na każdym elektronicznym elemencie,ponieważ jest zbudowane,żeby się poruszało w każdym klimacie i strefie czasowej,to że ludzie przerabiają tego typu auta na tor-wcale nie oznacza,że trzeba brać je tą samą miarą,co typowe wyścigówki,w których strojenie komputera,zawieszenia i innych dupereli odbywa się w czasie rzeczywistym ,podczas testów

w A4 dysproporcje występują,kiedy przepływka jest popsuta i to,czy ją umiejscowisz za filtrem,przed przepustnicą,czy nawet w bagażniku,lub na dachu-nie zmieni pomiaru,jeśli jest niesprawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a umiejscowienie dv ma znaczenie na jej głośność?? chodzi mi o to czy lepiej żeby była jak najbliżej tipa czy orurowania FMIC??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...