Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.8T i 2,7BiT] Filtr powietrza pipercross


gregory

Rekomendowane odpowiedzi

też o tym czytałem,tyle,że to bardziej ma zastosowanie w niedoładowanych-u mnie bez tej "obrączki" na stożku i silikonowym TIPie -seria na drodze pokazała 164-nawet przyjmując ,że droga to nie to samo,co stacjonarna hamownia-to albo zdrowa seria,albo to nie ma znaczenia :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kogos zainteresuje. Mam taki sam, w srodku instrukcja montażu-banalnie proste i wszystko ladnie pasuje :naughty:

http://cgi.ebay.co.uk/57-0282-K-N-57i-Induction-Kit-Audi-A4-S4-RS4-1-8T-95-99-/360321848880?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item53e4db1630

co do czego pasuje ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalasz orginalna puche z filtrem i zakladasz stozek do przeplywomierza, mocujesz specjalnie zrobiona przedluzke ktora jest w zestawie do uchwytu przeplywomierza a drugi jej koniec w miejsce mocowania oryginalnej puszki i wszystko ladnie pasuje, juz wiesz? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany nie bardzo mam czas żeby przetrzepać ten wątek a mam kilka pytań.

Możecie mi powiedzieć o jakiej średnicy najlepiej kupić stożek? Wyczytałem że niektórzy zmieniali przepływkę na większą-w jakim celu i od czego ta przepływka?

Przeglądając tipy zauważyłem że z jednej strony tip ma większą średnice a z drugiej mniejsżą.

W aucie nie przewiduję żadnych większych modów, chyba że padnie turbo to pewnie wejdzie K04-czy do k04 podejdzie tip od k03?

Jakiego tipa najlepiej wyrezać? Zmieniać przepływkę? Cciałbym mieć tipa który w razie co przyda się przy większych modach na wypadek gdyby mnie kiedyś naszło na większe dłubanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakiej średnicy najlepiej kupić stożek?

średnica przpływki standardowej

niektórzy zmieniali przepływkę na większą-w jakim celu i od czego ta przepływka?

w celu skrócenia czasu otwarcia wtrysków

W aucie nie przewiduję żadnych większych modów, chyba że padnie turbo to pewnie wejdzie K04-czy do k04 podejdzie tip od k03?

tak

Jakiego tipa najlepiej wyrezać? Zmieniać przepływkę? Cciałbym mieć tipa który w razie co przyda się przy większych modach na wypadek gdyby mnie kiedyś naszło na większe dłubanie

powyższym cytatem-zaprzeczasz sam sobie-albo rezasz,albo nie rezasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę jedzenia apetyt rośnie, na tą chwilę wydaje mi się że 200 koni wystarczy bo w tyle celuję, ale kto wie czy po osiągnięciu zamierzonego celu nie będę chciał iść bardziej z mocą. Stąd też takie moje gdybanie bo szkoda by było robić tą samą robotę dwukrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien,ale chyba maja taką samą średnicę-jeśli jestem w błędzie-można dokupić reduktory silikonowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy planowaniu tipa warto się zastanowić nad większą przepływką? Ta od VR6 to najlepsze rozwiązanie z tańszych a sprawdzonych ?

tak , warto sie zastanowić jesli chcesz zakładać coś wiekszego niż K04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania Norbunia jaki mam stożek to mam pipercrossa i katalogowo jest On do 250 km bardzo jestem z niego zadowolony bo obroty nie falują i nie mam żadnych problemów może dlatego że ma dosyc długą kierownice powietrza, zresztą widziałeś jak to wygląda. Zmieniłbym na taki sam tylko większy i koniecznie żeby mial taką kierownice powietrza :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz stożek?

nie patrz na innych , wkładaj ITG

http://www.re5pect.pl/index.php?cat_id=361

dobierz sobie wielkość stozka na podstawie średnicy wlotu a nie mocy , w stozku musi być taki sam jak średnica przepływki , bez zadnych przewężeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde wlasnie sie nie przyjzalem za bardzo tej kierownicy, cos w niej zmieniales ze jest taka dluga??

Jak mozesz to zmierz ile cm jest od przeplywki do scianki stozka.

przyjedz na spota to ci wytłumacze OCB, tylko nie wiem kiedy bede :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze pozwole sobie wrocic do przepływki przed przepustnicą. Nurtuje mnie to cały czas czy wtedy by przeplywki nie rozsadziło i po drugie czy by to nie skrociło jej zycia na delikatne elementy pomiarowe czy tez inaczej by przeplywka mierzyła powietrze ze wzgledu na wymuszony przepływ powietrza ciekawe czy by nie oszukiwała :)

Można wkład dać w korpus aluminiowy no i coś z odmą trzeba pomodzić bo rozpylona przez turbo oliwa zabiła by ją szybko :gwizdanie: Ogulnie przy przebudowie całego orurowania jest to do zrobienia i wiadomo na koniec strojenie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak generalnie mi sie popieprzylo i moja wypowiedź trafiła nie do tego tematu :embarrassed: Ale jak jeszcze mi nie pojechaliscie to jest dobrze :rolleyes: i dzieki za wyrozumiałośc. Czyli sprawa jest widze do ogarnięcia :) kusi mnie zeby zrobić to z "nierdzewki" znaczy sie sama obudowe. Chciałbym tylko spytac gdzie moge dostać zwężke nierdzewna np z rury 50 na 70 bo z kolankami nie ma probemu ale tego dostac jednak nie moge. Bym mógł prosic o ewentualna srednice obudowy z przepływki VR6 ? Jesli by ktos znal bardzo bede wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym mógł prosic o ewentualna srednice obudowy z przepływki VR6 ? Jesli by ktos znal bardzo bede wdzieczny

wydaje mi sie ze rowne 3 cale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...