Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z oszustem na allegro.


Młody

Rekomendowane odpowiedzi

A i taka dobra rada na przyszłość, którą sam stosuję i jak na razie odpukać sporów na allegro nie musiałem zakładać:) Po prostu nie kupuje się od takich co mają chociaż jeden negatyw a już na pewno nie tyle co ten miał. :thumbdown: Ale to oczywista oczywistość:)

To od Mlodego taz juz nic nie kupisz, bo palant robiac na zlosc tez mu wystawil negatywa, ja mam to samo, tylko ze z kolesiem przez 2 tygodnie zero kontaktu a po wystawieniu negatywu -meil od niego negatyw za negatyw..... allegro cos tam odpowiedzialo w moim przypadku dopiero po tygodniu :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja nic z tym nie zrobi i tak jak ktoś już tutaj napisał zostaje Ci tylko sprawa w sądzie:/ Policja powie, że nie zajmuje się reklamacjami. Dlatego lepiej jest jak sprzedający w ogóle nie wyśle towaru bo wtedy droga na policje i czekasz na wszczęcie dochodzenia a tutaj lipa :confused4:

Jest jeszcze możliwość odesłania z pisemną reklamacją ale nie wiadomo czy odbierze i wtedy w plecy jeszcze przesyłkę bedziesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dropsone zawsze w jakimś stopniu można zweryfikować to czy negatyw był za negatyw. Jeśli Młody np ma 250 pozytywów i 1 negatyw ( w dodatku negatyw wystawiony od kogoś kto ma ich 5 na swoim koncie) to wtedy wiadomo o co chodzi. Tylko trzeba trochę poszukać i myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro nic z tym nie zrobi, skontaktuje się z nim ale też nie jako strona w sprawie tylko poprosi go o porozumienie z Tobą. Allegro zawsze wykręca się tym że nie jest stroną transakcji i jeżeli jedna ze stron nie dotrzyma warunków zawartych w aukcji możemy się zgłosić najpierw na policję a ona skieruje sprawę do prokuratury albo bezpośrednio do prokuratury. Allegro zawiesiło by mu konto jeżeli by oszukał 20 osób albo by im nie zapłacił za prowizje :polew: tak nic mu nie zrobią. Powiem Ci że tutaj najgorsza jest świadomość że on myśli że mu się wszystko upiecze i taka jego beztroska. Wie co zrobił, nie była to wada ukryta produktu zrobił to świadomie. Ja bym wziął na świadka kolegę i udał się na policje, otworzyliście razem paczkę w której był przedmiot niezgodny z opisem. A jak masz inne metody to wp....ol i tyle bo szmaciarzowi się należy !!! :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego takie rzeczy kupuje sie za pobraniem bo masz możliwość sprawdzenia towaru.Do tego widac,że to poczatkujący alegrowicz...

lub ciągle zakłada nowe konta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi komentarzami na allegro to dziwna sprawa Ty wystawisz negatywa, to możesz się spodziewać tego samego, mimo tego, że wywiążesz się z umowy, nikt tego nie sprawdza żadnej kontroli. Potem ktoś może jest wiarygodny, ale dostanie kilka negatywów od sprzedających i co? Nowe konto zakładać przez jakiegoś gn..ja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na na allegro taki spór to tylko metoda korespondencji nic wiecej, allegro nie ingeruje w takie sprawy, policja tez niewiele pomoze. UoKIK tylko jeśli kupowałeś od firmy. Jeśli to osoba prywatna to zostaje założyc sprawe cywilną, dołączyc zdjecia treśc aukcji, napisać pozew samemu i złożyc do sądu. Ewentualnie zapłacić prawnikowie 100 - 150 zł żeby Ci pozew napisał na podstawie dostarczonych dokumentów. Do kwoty 1500 zł sąd nie zwraca wiecej kosztów niż opłata sądowa.

Po wyroku zaocznym jak, sie nie odwoła dajesz sprawe do komornika i ściąga z kolesia o ile jest z czego (warto dostarczyć numery kont bankowych). Cała procedura moze trwac kilka miesiecy.

Ogolnie, jak transakcja nie jest ubezpieczona (tak jak robi to paypal na zachodzie) to jest ciezko :)

Komentarz powinieneś wystawić jak wszystkie środki negocjacji zawiodą, teraz kolesiowi i tak już wszystko jedno i liczy że nie zgłosisz sprawy do sądu bo mała kwota a to wszystko czas zajmuje :wink4:

Co do Twojego negatywa to jak napiszesz do administracji allegro że komentarz został wystawiony w odwecie i przedstawisz konkretne dowody to są w stanie Ci go całkowicie wymazać z karty. Ale to tez trwa i pisac trzeba sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie otworzyłeś paczki przy kurierze :confused4: Bo ten koleś może powiedzieć, że wysłał dobry towar, a co Ty z nim zrobiłeś to tego on już nie wie :kwasny:

Też jakiś czas temu popełniłem ten błąd. Zamówiłem wanno-kabinę za kilka ładnych tysięcy, toteż przy kurierze rozgrzebałem paczkę by zobaczyć czy szkła nie są potłuczone.

Wszystko było okej, poza jedną półką, która była w jednym z kilku pudełek do których nie zajrzałem. Półka była zbita, ale sprzedawca nie chciał mi przysłać drugiej, twierdząc, że to ja ją zbiłem. A nawet jeśli nie ja to nie ma protokołu szkody czy czegoś takiego :kwasny: Dokupiłem inną i tyle.

Trzeba uważać i sprawdzać paczkę dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym usunięciem negatywa przez allegro to różnie bywa. Ja walczyłem o to pół roku. Kupiłem ładowarkę samochodową podajże za 5 zł. Firma która to sprzedawała, nie miała oczywiście towaru na miejscu. Czekałem chyba miesiąc na dostawę. W końcu oddali kasę jak ich ponaglałem. Wystawiłem neutrala, oni mi negatywa - że wszystko z ich strony było super, towar był a ja sam nie wiem czego chce. Pisałem do allegro, wyjaśniałem i nic to nie dało. Zostałem z jednym jedynym negatywem.

A odnośnie sporu... kupiłem kiedyś od kolesia telefon. Okazało się, że ma rozlany wyświetlacz. Sam kolo mnie olał tj w historii tutaj opisanej. Założyłem spór i kolesiowi przyblokowali sprzedaż. Nie wiem, czy dlatego że oszukał więcej osób czy z innego powodu. Nie mniej po interwencji allegro po jakimś miesiącu dostałem pełny zwrot kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opon na allegro sie poprostu nie kupuje :wallbash: Ja tez zostalem podobnie oszukany, kiedys bedac niedaleko poprostu podjechalem do goscia i wyjasnilem mu co i jak :) Spór nic nie dał, allegro nic nie zrobiło, gość dalej sobie naciąga... O 350zł biegać na policję i się sądzić-szkoda czasu... A tak z innej beczki to allegro ubezpiecza aukcje do 300zł i powinieneś dostać od nich zwrot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opon na allegro sie poprostu nie kupuje :wallbash: Ja tez zostalem podobnie oszukany, kiedys bedac niedaleko poprostu podjechalem do goscia i wyjasnilem mu co i jak :) Spór nic nie dał, allegro nic nie zrobiło, gość dalej sobie naciąga... O 350zł biegać na policję i się sądzić-szkoda czasu... A tak z innej beczki to allegro ubezpiecza aukcje do 300zł i powinieneś dostać od nich zwrot

Nie rozumiem skąd takie podejście, to jest normalne - są różni ludzie i różne charaktery. Jeden będzie chciał oszukiwać na każdym kroku a drugi będzie rzetelny i postanowi wysyłać produkty takie jak sprzedał na aukcji. Przy takim podejściu rozumiem że Ty nic nie kupujesz na allegro ? Bo jaka różnica czy są to opony czy jakieś części do auta ? Np. elektronika - ktoś Ci wyśle moduł centralnej elektryki i jak mu udowodnisz że moduł był uwalony. Jeżeli chodzi o opony jeżeli kupujesz u mało zaufanej osoby weź przesyłkę za pobraniem z możliwością otwarcia przesyłki i wszystko będziesz miał jasno na białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opon na allegro sie poprostu nie kupuje :wallbash: Ja tez zostalem podobnie oszukany, kiedys bedac niedaleko poprostu podjechalem do goscia i wyjasnilem mu co i jak :) Spór nic nie dał, allegro nic nie zrobiło, gość dalej sobie naciąga... O 350zł biegać na policję i się sądzić-szkoda czasu... A tak z innej beczki to allegro ubezpiecza aukcje do 300zł i powinieneś dostać od nich zwrot

Nie rozumiem skąd takie podejście, to jest normalne - są różni ludzie i różne charaktery. Jeden będzie chciał oszukiwać na każdym kroku a drugi będzie rzetelny i postanowi wysyłać produkty takie jak sprzedał na aukcji. Przy takim podejściu rozumiem że Ty nic nie kupujesz na allegro ? Bo jaka różnica czy są to opony czy jakieś części do auta ? Np. elektronika - ktoś Ci wyśle moduł centralnej elektryki i jak mu udowodnisz że moduł był uwalony. Jeżeli chodzi o opony jeżeli kupujesz u mało zaufanej osoby weź przesyłkę za pobraniem z możliwością otwarcia przesyłki i wszystko będziesz miał jasno na białym.

Oczywiscie zdazy mi sie cos kupic, ale kupujac opony na allegro ile zaoszczedzisz?100zl?To akurat wyważenie i zalozenie tych opona na autko, a podjedziesz do wulkanizatora i bierzesz co widzisz i zalozy ci w gratisie :) Takie jest moje zdanie. Zostałem 2 krotnie oszukany właśnie przy kupnie opon(może mam pecha, nie wiem), dlatego wole wziąć od kogoś ze starzem na forum lub przejechać się po mieście i coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opon na allegro sie poprostu nie kupuje :wallbash: Ja tez zostalem podobnie oszukany, kiedys bedac niedaleko poprostu podjechalem do goscia i wyjasnilem mu co i jak :) Spór nic nie dał, allegro nic nie zrobiło, gość dalej sobie naciąga... O 350zł biegać na policję i się sądzić-szkoda czasu... A tak z innej beczki to allegro ubezpiecza aukcje do 300zł i powinieneś dostać od nich zwrot

Nie rozumiem skąd takie podejście, to jest normalne - są różni ludzie i różne charaktery. Jeden będzie chciał oszukiwać na każdym kroku a drugi będzie rzetelny i postanowi wysyłać produkty takie jak sprzedał na aukcji. Przy takim podejściu rozumiem że Ty nic nie kupujesz na allegro ? Bo jaka różnica czy są to opony czy jakieś części do auta ? Np. elektronika - ktoś Ci wyśle moduł centralnej elektryki i jak mu udowodnisz że moduł był uwalony. Jeżeli chodzi o opony jeżeli kupujesz u mało zaufanej osoby weź przesyłkę za pobraniem z możliwością otwarcia przesyłki i wszystko będziesz miał jasno na białym.

Oczywiscie zdazy mi sie cos kupic, ale kupujac opony na allegro ile zaoszczedzisz?100zl?To akurat wyważenie i zalozenie tych opona na autko, a podjedziesz do wulkanizatora i bierzesz co widzisz i zalozy ci w gratisie :) Takie jest moje zdanie. Zostałem 2 krotnie oszukany właśnie przy kupnie opon(może mam pecha, nie wiem), dlatego wole wziąć od kogoś ze starzem na forum lub przejechać się po mieście i coś znaleźć.

masz rację, ale nie każdy używa standardowych rozmiarów, które można np. na pęczki znaleźć u gumiarzy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opon na allegro sie poprostu nie kupuje :wallbash: Ja tez zostalem podobnie oszukany, kiedys bedac niedaleko poprostu podjechalem do goscia i wyjasnilem mu co i jak :) Spór nic nie dał, allegro nic nie zrobiło, gość dalej sobie naciąga... O 350zł biegać na policję i się sądzić-szkoda czasu... A tak z innej beczki to allegro ubezpiecza aukcje do 300zł i powinieneś dostać od nich zwrot

Nie rozumiem skąd takie podejście, to jest normalne - są różni ludzie i różne charaktery. Jeden będzie chciał oszukiwać na każdym kroku a drugi będzie rzetelny i postanowi wysyłać produkty takie jak sprzedał na aukcji. Przy takim podejściu rozumiem że Ty nic nie kupujesz na allegro ? Bo jaka różnica czy są to opony czy jakieś części do auta ? Np. elektronika - ktoś Ci wyśle moduł centralnej elektryki i jak mu udowodnisz że moduł był uwalony. Jeżeli chodzi o opony jeżeli kupujesz u mało zaufanej osoby weź przesyłkę za pobraniem z możliwością otwarcia przesyłki i wszystko będziesz miał jasno na białym.

Oczywiscie zdazy mi sie cos kupic, ale kupujac opony na allegro ile zaoszczedzisz?100zl?To akurat wyważenie i zalozenie tych opona na autko, a podjedziesz do wulkanizatora i bierzesz co widzisz i zalozy ci w gratisie :) Takie jest moje zdanie. Zostałem 2 krotnie oszukany właśnie przy kupnie opon(może mam pecha, nie wiem), dlatego wole wziąć od kogoś ze starzem na forum lub przejechać się po mieście i coś znaleźć.

W duzym mieście to moze i nie zoszczędzi na oponach, ponieważ jest spora konkurenca cenowa, ale podjedź do małego miasteczka do wulkanizacji po tą sama opone :gwizdanie: ja w przypadku nowych opon zaoszczedziłem 70zł na sztuce, czyli w komplecie jest to znaczna róznica

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest jakiś plus tego że wystawił znowu tę samą aukcje z tymi sami oponami i ta sama fotka, mimo że twierdzi iź sprzedał mi towar zgodny z opisem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...