Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Awaryjne ladowanie B767 na Okeciu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

tak ale...

lot do Polski trwa 8/9 h, piloci poinformowali o usterce 30 min po starcie... logiczne że trzeba zawrócić...

a gdyby w locie wyszły kolejne usterki... :mysli:

jedyny plus takiej operacji to że maszyna byłą lżejsza o Atlantyk...

Opublikowano
  • Autor

lot do Polski trwa 8/9 h, piloci poinformowali o usterce 30 min po starcie... logiczne że trzeba zawrócić...

a gdyby w locie wyszły kolejne usterki... :mysli:

jedyny plus takiej operacji to że maszyna byłą lżejsza o Atlantyk...

ladowanie w NY bylo niewykonalne bez zrzutu paliwa, ktorego nie mogli zrobic nad miastem. pilot bylby zmuszony do latania w kolko 10-11 godzin.

Opublikowano

...i tak szacun dla pilota! :notworthy:

Opublikowano

logiczne że trzeba zawrócić...

a gdyby w locie wyszły kolejne usterki... :mysli:

Z pełnymi zbiornikami paliwa lotniczego taki manewr mógłby się tak szczęśliwie nie zakończyć.

Szacunek dla pilotów :notworthy:

Opublikowano

Mielibyśmy tragedię w Święto Zmarłych :wallbash:

Na szczęście piloci zachowali zimną krew :good:

Opublikowano

szacunek dla załogi za bezpieczne wylądowanie :notworthy:

widziałem dzisiaj te krążące na niebie F16 :kox:

Opublikowano

z Hornetem śledziliśmy go na radarze :naughty:

Opublikowano

logiczne że trzeba zawrócić...

a gdyby w locie wyszły kolejne usterki... :mysli:

Z pełnymi zbiornikami paliwa lotniczego taki manewr mógłby się tak szczęśliwie nie zakończyć.

Szacunek dla pilotów :notworthy:

przecież to napisałem
Opublikowano

Ostatnio cos im sie nie otwieraja te podwozia :gwizdanie: Jakis iranski pilot ladowal bez przednich kol :decayed:

Opublikowano

akurat jechałem koło lotniska jak przez bramę wojskowego co chwila wjeżdżały wozy strażackie i karetki

Szacun dla pilotów, chodź im współczuję: kilka miesięcy nie polatają aż do momentu zakończenia badania zdarzenia przez komisję lotniczą. Niestety już wiem, że ponoszą w większości winę za to, że podwozie nie otworzyło się w trybie awaryjnym :thumbdown: Ciekawe tylko czy publicznie się do tego przyzna komisja (patrz prawdziwy powód katastrofy Su27 w Radomiu)

Opublikowano

Moja dziewczyna jest stewardessa, ogladalismy ladowanie w tv razem, gdyby byla wtedy na pokladzie, dostalbym zawalu. Pilot mistrz :good:

Opublikowano

B767 nie ma możliwości zrzutu paliwa, więc musiałby krążyć lub właśnie kontynuować lot do Warszawy. Pilot i lądowanie to prawdziwy majstersztyk ale miał sporo czynników sprzyjających: dobra pogoda, brak wiatru, mała ilość paliwa na pokładzie ... polscy fachowcy w wieży kontroli lotów :naughty:

Opublikowano

Jak uslyszalem wypowiedzi niektorych podroznych typu , ze psycholog byl 5 minut za póżno albo czemu tak dlugo niektorzy czekali na bagaż :blink: swiadczy o nierozumieniu powagi calej sytuacji .

Co by bylo gdyby....... :(

Opublikowano

Jak uslyszalem wypowiedzi niektorych podroznych typu , ze psycholog byl 5 minut za póżno albo czemu tak dlugo niektorzy czekali na bagaż :blink: swiadczy o nierozumieniu powagi calej sytuacji .

Co by bylo gdyby....... :(

oto Polska wlasnie...

Opublikowano

B767 nie ma możliwości zrzutu paliwa, więc musiałby krążyć lub właśnie kontynuować lot do Warszawy. Pilot i lądowanie to prawdziwy majstersztyk ale miał sporo czynników sprzyjających: dobra pogoda, brak wiatru, mała ilość paliwa na pokładzie ... polscy fachowcy w wieży kontroli lotów :naughty:

skad informacja o braku instalacji do zrzutu paliwa? z mediow? bzdura, samolot klasy 767 bez takiej instalacji bylby ewenementem na skale swiatowa i nie dostalby certyfikacji FAA. Prawdopodobnie ten "news" wzial sie z jak zwykle blednej interpretacji dziennikarzy. W tym locie, w tych warunkach moze nie bylo mozliwosci zrzutu paliwa? albo nie mialo to najmniejszego sensu?

Poniewa z lotnictwem jestem zwiazany od wielu lat dlatego prosze wszystkich o to by nie plotkowac, nie powtarzac bzdur z mediow i nie gdybac. To co w tej chwili z naszej strony mozna zrobic to pogratulowac zalodze udanego manewru i szesliwego zakonczenia tego wypadku na Okeciu. Analizowanie przyczyn i tego czy wszyscy postepowali godnie z procedurami prosilbym szanowne forumowe grono o pozostawienie sluzbom, ktore maja do tego wszelkie kompetencje. Wystarczy, ze z komentarzy na popularnych portalach wylewa sie ogroma ilosc glupoty, chamstwa i pomyj na zaloge czy LOT. Chcialbym, zeby chciaz w naszym gronie uszanowac to co mialo miejsce a wszystko inne o czym nie mamy pojecia zostawic tym, do ktorych to nalezy.

Marek

Opublikowano

dobre ujęcie

Opublikowano

Czapki z głów przed załogą :hi: :hi: :hi:

Opublikowano

Wielki szacunek dla pilotów :hi: :hi: :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.