Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana uszczelniaczy wału korbowego


prze_mo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Mam problemik otóż pojawiła się spod mojej niuni spora kałuż oleju ,a pochodzi ona z uszczelniaczy wału korbowego.

Mam pytanko czy dużo z tym roboty??

Ile mechanicy biorą za taka przysługę?

Dziękuję wszystkim za pomoc! ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ale z której strony sie leje ? Od strony rozrządu czy skrzyni biegów albo zdejmujesz skrzynie i całe sprzęgło albo cały przód wraz z rozrządem , uszczelniacz od strony rozrządu kosztuje pare złotówek a od strony sprzęgła kilkadziesią z tym że w AFN występują 2 rodzaje , jedem zwykły a drugi droższy razem z aluminiową obudową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak Mario pisze.ja zmienialem u siebie od strony sprzegla,u mnie wystepował ten z aluminiowym korpusem (ERLING 100 pln).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu możesz To sobie sam spokojnie zmienić, tylko skołuj kanał/garaż. A jak masz jakieś doświadczenie w mechanice to i bez problemu z przodu sam To zrobisz :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile musisz tego oleju dolewać, mi też tam ciekło, tylko, że ja poczekałem, nazbierałem trochę kasy i razem ze sprzęgłem wymieniłem :tongue4: jak już się rozpina silnik to lepiej wymienić co się da i spokój :) no chyba, że nie dawno sprzęgło wymieniałeś, ale skoro mówisz, że cieknie z dwóch stron to pewnie dawno tam nikt nie zaglądał :tongue4: mi wymiana tego uszczelniacza plus sprzęgło zajęło coś ok.8 godz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy to od mechanika, warsztatu i od regionu. ceny sa rozne. ja cos takiego bym zrobił 800 do 1000zł (w 15to letnim aucie mozna spotakc wiele problemowych niespodzianek)+ koszt czesci.

uszczelniacz zalezy który jest u ciebie czy standard za 30zł czy z podstawa za 100zł(trzeba zwrócic przy okazji na stan tarczy sprzegła jesli nity sa bliskie to nie ma sensu tego składac- komplet sprzegła taniej wyjdzie niz sama tarcze za 400zł kupowac.)

jesli chodzi o przód. - uszczelniacz 15zł , sruba centralna(koniecznie!!!) i weryfikacja koła pasowego rozrzadu.("klin").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy to od mechanika, warsztatu i od regionu. ceny sa rozne. ja cos takiego bym zrobił 800 do 1000zł (w 15to letnim aucie mozna spotakc wiele problemowych niespodzianek)+ koszt czesci.

uszczelniacz zalezy który jest u ciebie czy standard za 30zł czy z podstawa za 100zł(trzeba zwrócic przy okazji na stan tarczy sprzegła jesli nity sa bliskie to nie ma sensu tego składac- komplet sprzegła taniej wyjdzie niz sama tarcze za 400zł kupowac.)

jesli chodzi o przód. - uszczelniacz 15zł , sruba centralna(koniecznie!!!) i weryfikacja koła pasowego rozrzadu.("klin").

Za 1000zł to niektórzy muszą miesiąc pracować a nie pół dniówki. Mechanikiem raczej byś nie był za długo. U mnie wołają 200zł + części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariusza4b5 piszesz ze za 200zl za robocizne ??Ciezko mi w to uwierzyc zeby ktos za 200pln wyciagal skrzynie,zdzieral sprzeglo zeby sie dostac do uszczelniacza,i tak samo od strony rozrzadu zdzierac wszystko zeby sie dostac do drugiego uszczelniacza,pozniej wszystko zlozyc i ustawic tak jak ma byc.jak za 200zl robia w Twojej okolicy to nawet warto i 200 km jechac zeby to zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariusza4b5 piszesz ze za 200zl za robocizne ??Ciezko mi w to uwierzyc zeby ktos za 200pln wyciagal skrzynie,zdzieral sprzeglo zeby sie dostac do uszczelniacza,i tak samo od strony rozrzadu zdzierac wszystko zeby sie dostac do drugiego uszczelniacza,pozniej wszystko zlozyc i ustawic tak jak ma byc.jak za 200zl robia w Twojej okolicy to nawet warto i 200 km jechac zeby to zrobili.

OT: zrobiłeś swoje auto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy to od mechanika, warsztatu i od regionu. ceny sa rozne. ja cos takiego bym zrobił 800 do 1000zł (w 15to letnim aucie mozna spotakc wiele problemowych niespodzianek)+ koszt czesci.

uszczelniacz zalezy który jest u ciebie czy standard za 30zł czy z podstawa za 100zł(trzeba zwrócic przy okazji na stan tarczy sprzegła jesli nity sa bliskie to nie ma sensu tego składac- komplet sprzegła taniej wyjdzie niz sama tarcze za 400zł kupowac.)

jesli chodzi o przód. - uszczelniacz 15zł , sruba centralna(koniecznie!!!) i weryfikacja koła pasowego rozrzadu.("klin").

Za 1000zł to niektórzy muszą miesiąc pracować a nie pół dniówki. Mechanikiem raczej byś nie był za długo. U mnie wołają 200zł + części.

ktos kto ma 1000zł penscji nie rozbija sie a4 chyba ze ma zawód -syn .

200zł za takie wykonanie usługi kompletna depresja finansowa. a co do bycia mechanikiem to nim jestem i wiem co mówie. fachowiec siebie i swoja prace ceni i wie jak nalezy zrobic aby klient był zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 200zł to ja moge licznik wymienic z pinem w immo,i zaadaptowac kluczyki.

skrzynie wytargac sprzeglo i wymiana.haha

sotom dobrze napisal moze nie 1000zł

ale z 650-800 trzeba liczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200zł za wymianę uszczelniacza od strony skrzyni. Skoro fachowcy ceniliby swoją prace to tylko czekać aż chleb byłby po 20zł. To rynek decyduje o cenach i dobrze że jest jeszcze silna konkurencja bo niedługo SotoM wymiane oleju wyceni na 500zł bo to jego praca i trzeba cenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500zł za wymiane oleju...ale było by rewelacyjnie... :brawo::dance:

:guma: dlatego klientów typu - bez kasy lub sknerów nie obsługuję bo szkoda na nich prąd marnować...(a ja nie jestem pomoca charytatywna)

potem i tak przyciągają auto bo ich mega tani Spec lub Sami nie podołali prostemu zadaniu. A naprawić po kimś,to już drożej wychodzi...:palacz:

A narobiłem sie takich dużo i widziałem co potrafią po sobie zostawić...

zby nie było niejasności:

-wymiana uszczelniacza wału korbowego przedniego w silniku 4ro cylindrowym umieszczonym w zdłuznie gdzie konieczny jest demontaz przodu pojazdu od 400-500zł

-wymiana uszczelniacza wału korbowego tylnego w silniku umieszczonym wzdłuznie ze skrzynia biegów manualna (bez napedu Q) 350-450zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ja podałem ile to kosztuje u mnie. Dowiadywałem się z 2 tyg temu bo trochę mi właśnie się tam zaczyna pocić ale skoro między wymianami nie muszę nic dolewać to jeszcze tego nie robię. Aha no i u mnie mechanik zna dobrze Audi bo jednym z jego aut jest właśnie b5 tyle że 2,5tdi. Jeszcze taki mały OT, powiedz mi że u Ciebie wymiana takiego uszczelniacza np. w Audi i Polonezie jest cenione tak samo? Sknera to jest właśnie zachłanny i chciwy mechanik bo zarobi 2x więcej ale ma 4x mniej klientów.

Co do autora to szukaj uczciwego mechanika, bo jak widać poczekasz może 1 tydz na swoją kolej na naprawę ale zaoszczędzisz drugie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pieprzysz herezje...

Audi kontra Polonez -zastanów sie...

po co to ciupanie chłopie...?? powiedziałeś swoja cene ja swoja i tyle ,a nie ty mi będziesz jeszcze ciupy wstawiał... jeśli był bym złym mechanikiem to bym nie miał dobrej pracy i nie miał pracy prywatnie a na jej barak wcale nie narzekam...wręcz przeciwnie bo chetnie bym odpoczał.

jak ktos chce robic za 200 to robi za 200 jak ktos chce robic gratis to robi gratis i po temacie a ty odrazu człowieka ciupiesz i ludziom ich przyszłość piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...