Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana uszczelniaczy wału korbowego


prze_mo

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam i myślę sobie tak: "mi te ceny się podobają" :tongue4: nie jestem mechanikiem, ale większość napraw staram się robić sam, mam trochę rozumu, dwie ręce i czytam forum :>

w sobotę wymieniłem simmeringi w tylnym dyferencjale, bo mi już tam leciało + wymiana oleju :) trochę rozbierania w quattro jest, parę godzinek mi to zajęło, powiedzcie ile zaoszczędziłem :tongue4: :tongue4: :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzadko sie to robi, ale jesli chodzi o ceny w moim REGIONIE(a nie wiem jak jest na wszystkich warsztatach) z 250-300zł napewno -robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile ja zaoszczędziłem... 3 razy wyciągałem skrzynię ;( tarcza sprzęgła mi siadała. Za pierwszym razem znalazłem w docisku kawałek blaszki, wypadła z tarczy, no ale mechanik powiedział żeby założyć i jeździć dalej, no i też tak zrobiłem. Po 2 tygodniach znów szarpało, więc znów zrzuciłem skrzynię, tym razem znalazłem 3 blaszki, prawie cała tarcza się rozsypała, no więc kupiłem używaną (błąd!) tarczę i założyłem. Po miesiącu trzeci raz wyciągałem skrzynię. Wkurzyłem się, kupiłem całe nowe sprzęgło i jeżdżę do tej pory. Gdybym za każdym razem miał płacić mechanikowi za wyciąganie skrzyni, no to nie wiem ile bym zapłacił... ;( ale tak jak kolega wyżej napisał: wystarczy mieć dwie ręce, trochę rozumu i samemu można wszystko zrobić, wystarczy chcieć :naughty:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SotoM nie unoś się, wyluzuj w tej chwili wolnej od pracy. Porównuję Poloneza do Audi bo oba spełniają kryterium z Twego cennika

"-wymiana uszczelniacza wału korbowego tylnego w silniku umieszczonym wzdłuznie ze skrzynia biegów manualna (bez napedu Q) 350-450zł" więc o co chodzi? Ceny masz spoko, gratuluję klientów i życzę Ci ich jak najwięcej bo przynajmniej zarabiasz na takich jak oni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tu sie nie unosic skoro piszesz ciupy w moim kierunku i wmawiasz ze zdzieracz ze mnie. pisze realia jakie sa w wiekszosci warsztatach w moim regionie...

co do cennika to nie jest tak ze skrzynia lezy wzdłuz to cennik jest 1 do wszystkich aut.

w audi czy w polonezie robi sie to faktycznie z 6h ale np w M-B sprinter czy vito(639) sprzegło wymienic to jest to 1h roboty...to za takie cos to ja moge wziasc 200zł . np w oplu omega B biore 250zł bo jest to 1,5h roboty a człowiek jedzie do warsztatu i mu mowia ze panie to cały dzień...bo taka jest strategia rozumiesz...to jest rynek

A w ASO jakie ma ceny, jak oni potrafia miec nawet 170zł za 1 roboczogodzine.

dlatego ludziom sie mówi i radzi- pani rób odrazu wszystko ze jak cos jest rozebrane to trzeba zrobic wszystko odrazu aby za jakis czas tego nie rozbierac spowrotem.

to jest forum to sobie kazdy poczyta i moze zrobi bo nie jest w cieniu bity ale jest duzo ludzi którzy nawet nie potrafią zarówki wymienic...a ma kase wiec co bedzie sie brudził... duzo gadac dlatego zakonczmy ta dyskusje...ja nie wiem czym ty sie zajmujesz czy robisz to za fajna kase czy za psie pieniadze... ja znam swój fach wiem ile jest przy tym pracy wiem jak rece sa podrapane itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie SotoM popieram,gdybym mial zdzierac skrzynie,sprzeglo zeby sie dostac do uszczelniacza i przod zeby sie dostac do rozrzadu i do drugiego uszczelniacza za 200 PLN to takiemu klientowi bym ladnie podziekowal i doradzil zeby poszukal innego warsztatu. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie SotoM popieram,gdybym mial zdzierac skrzynie,sprzeglo zeby sie dostac do uszczelniacza i przod zeby sie dostac do rozrzadu i do drugiego uszczelniacza za 200 PLN to takiemu klientowi bym ladnie podziekowal i doradzil zeby poszukal innego warsztatu. :hi:

Dokładnie jak kolega pisze za 200 zł nawet bym tego nie ruszył , roboty co nie miara szczególnie z przodem wiem bo 2 tyg temu robiłem sam rozrząd no i dochodzi odpowiedzialność , wiem że wydać 1000 zł to spory wydatek ale takie są ceny . Panowie nie ma sie co denerwować , dla poprawienia nastroju dodam że znajomy jak oddał swoje STILO do mechanika to wywalił ok 3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wszystko staram robić samemu w moim jeździdełku, na mechaników bym nie wyrobił...

Ja ile czasu muszę pracować na 1000zł, a taki mechanik sobie krzyknie za 8 godzin roboty, babcia co sprząta osrane kible zarabia tyle w miesiąc a bawi się w gównie...

krzysztof61 organizuj jakiegoś kolegę, który ogarnia takie rzeczy, kanał i sam zrób, kasa w kieszeni a ile satysfakcji :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie śmiecić już koledze tematu :decayed: Poczytaj troche forum jak nie wiesz To pytaj i jakoś dasz rade :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedzi dawno nie czytałem forum więc odpiszę.

Jak ktoś już wcześniej powiedział też nie jestem w "ciemię bity" i sam bym się podjął 1 raz w życiu ale brakuje mi czasu na taką dłubaninkę.

Zaprowadziłem do warsztatu i kosztowało to mnie za 2 uszczelniacze 950 zł plus ich uszczelniacze 2 dni roboty.

Dziękuję z góry za odpowiedzi. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem japitole jakie ceny!

Mnie wymiana rozrządu z pompą wody kosztowała 250 zł robocizny. Ostatnio wymiana 4 poduszek pod silnikiem i skrzynią + wymiana łapy skrzyni + przy okazji wymiana oleju kosztowała 100 zł a mam wszystkie osłony więc trochę to babrania jest. Wymiana wahaczy góra kosztowała raz 50 jak poszły śruby bez oporu a raz 100 jak trzeba było z palnikiem wkroczyć za stronę. U nas są takie ceny na usługi - i moim zdaniem ceny te są ok. No ale u nas mechanik większości rzeczy sam nie robi tylko zatrudnia w tym celu ludzi wiec pewnie dla tego nie ma dylematu czy za godzinę pracy swojego człowieka wziąć 20 czy 100 zł

Mowa o tym jakie to straszne jest zwalanie przodu i biadolenie o tym że przez to takie wysokie ceny też mnie dziwi - sam ostatnio sobie montowałem klimatronica, i zwalenie przodu to naprawdę bardzo niewiele pracy tym bardziej że ile potem czasu oszczędzamy na samym montażu rozrządu gdy mamy dobry dostęp.

Od razu mi się kojarzy jeden "spec" od systemów alarmowych który serwisował nam w firmie alarm (satel) - mamy założone czytniki kart RFID i chcieliśmy żeby spiął nam kompa z centralą żeby łatwiej zarządzać użytkownikami w systemie :).

Koleś oczywiście się zgodził i krzyknął 2000zł. Jako że z zawodu jestem informatyk to się spytałem co jest takiego trudnego w podpięciu kabelka między komputerem a centralą i zainstalowaniu darmowego programu do jej obsługi że kosztuje to 2000 zł :P Koleś mi opowiedział "bo trzeba zestawić połączenie szeregowe" :polew:

Ja na to powiedziałem że w takim razie sam "zestawię" to połączenie i zainstaluję program a on niech nam tylko doda administratora bo tylko on miał dostęp administracyjny do centrali - za to wziął już 300 zł, a ja w 3 minuty zainstalowałem program i podpiąłem zwykły kabelek rs za 5 zł oszczędzając dla firmy 1700 zł

Wydaje mi się że to samo jest z mechaniorami - wymyślają jakieś straszne trudności które czyhają na nich na każdym kroku i powodują że biedni mają tyle roboty z byle pierdołą że muszą przez to kasować 2x więcej choć tak naprawdę nie ma w tym niczego niezwykłego.

A już zwalanie pasa przedniego w audi to jeszcze raz powtórzę to max 30 minut roboty a za to jaki potem dostęp !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pas przedni potwierdzam, 30min i rozkrecony. no dobra moze 45min maks.

u mnie czyszczenie turbo, 400zl !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...