Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AQD] Złamany bagnet oleju audi 2.8- jak go wydostać/ Ile oleju wchodzi?


_sobol_

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przy sprawdzeniu stanu oleju wkładając bagnet ułamał sie przy pierwszym plastiku, teraz pytanie czy wpadł do miski ?

Czy siedzi w rurce ? Jak go wyjąć ? Jeśli jest w misce to wiadomo odkręce miskę.

Jakieś teorie ?

I przy okazji ile oleju wchodzi do 2.8 żebym zalał prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Spróbuj ściągnąć tą plastikową osłonę co wkładasz bagnet, powinno się udać wyciągnąć ułamany bagnet.

A co do oleju to około 6L ale radzę wlać 5.5 i kontrolować poziom :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest problem, bo nie mam żadnej osłony jest tylko ta rurka aluminiowa czy tam metalowa bezposrednio do miski, a bagnet złamał sie około 2cm

Teraz dowiedziałem sie ze teoretycznie jeśli wpadł do miski to powinien wyłapać go magnes przy misce?

Już nie wiem co robić czy iśc zdejmować miske czy kombinować coś innego :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skonsultowaniu sie z 4 mechanikami, miski nie rozbieram póki co gdyż jest to bez sensu, po 1 magnes z misce sciagnie ten kawałek :) po 2 na smogu jest sitko które nie przepuści tego dalej, nawet gdyby magnes nie zdał egzaminu, tak wiec czekam do wymiany oleju i wtedy wyciagne ten kawałek.

Pytanie po za konkursowe :naughty:

Czy do wszystkich audi bagnety są takie same ? czy musze szukac konkretnie od 2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skonsultowaniu sie z 4 mechanikami, miski nie rozbieram póki co gdyż jest to bez sensu, po 1 magnes z misce sciagnie ten kawałek :) po 2 na smogu jest sitko które nie przepuści tego dalej, nawet gdyby magnes nie zdał egzaminu, tak wiec czekam do wymiany oleju i wtedy wyciagne ten kawałek.

Pytanie po za konkursowe :naughty:

Czy do wszystkich audi bagnety są takie same ? czy musze szukac konkretnie od 2.8

kolego ... bagnety nie są takie same i nie daj się naciągnąć w aso . Przerabiałem ten temat bo terz złamałem bagnet i próbowali mi wcisnąć co mieli. wyjmij miarke i adapter plastikowy i jak będziesz kupował patrz na długość. musi być idealnie taka sama. Areszta może sobie latać w misce smok nie pociągnie bo jestr sito...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem za 30 zł od 2.8 ;) tylko nie wiem jaki to rocznik, ciekawe czy ma to jakies znaczenie :embarrassed:

rok raczej bez roznicy, zwroc uwage na to czy to 174 czy 193 konny silnik bo tu moze byc roznica ale pewnosci niemam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ułamał sie przy pierwszym plastiku

po 1 magnes z misce sciagnie ten kawałek

wytłumacz mi jak magnes przyciągnie plastik ?????

plastik bedzie siedział na sitku, nie przy zadnym magnesie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego drogi :polew: tak sie składa że w ułamanym kawałku nie było samego plastiku... leżał sobie spokojnie na dnie miski :hi:

do kogo ty piszesz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego drogi :polew: tak sie składa że w ułamanym kawałku nie było samego plastiku... leżał sobie spokojnie na dnie miski :hi:

do kogo ty piszesz ???

raczej do Ciebie,ułamał mu się bagnet a nie plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...