Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] EGR


pablo_ua4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy czytałem troszke tu na forum o tym nieszczęsnym zaworku i wiem że w b6 jest to :thumbdown: ale jednak potrzebne a mój temacik wiaze sie z tym ze u mnie troszke cieknie z tego miejsca co na zdjęciu jest zaznaczone strzałka i nie wiem czy da sie tam wymienić uszczelke która jest czy trzeba będzie po jakimś czasie wymienić całość??? oczywiście narazie wszystko jest ok pytam po prostu z czystej ciekawości. A nie chce zaślepiać albo go usuwać bo jeżeli jest to widocznie jest potrzebny :wink4: więcej chyba - jest niż + jeżeli chodzi o usunięcie lub zaślepienie go

9a2e364dd8f6a397.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że EGR jest to wcale nie znaczy, że musi być. Wpływa on tylko na redukcję emisji szkodliwych związków do środowiska a już na 100 % nie polepsza w żaden sposób pracy silnika lecz wręcz przeciwnie - zawala nagarem kolektor ssący, powoduje brzydkie dla oka wycieki oleju itd. ale każdy ma prawo zdecydować czy EGR ma pozostać w jego silniku czy nie. W Twoim przypadku jeśli wyciek jest tylko na łączeniu obudowy EGR z kolektorem ssącym to wystarczy jak wymienisz gumowy oring. Ma on dla Twojego silnika oznaczenie N 909 273 02 i wymiary 62x3 mm a jego przybliżony koszt w ASO to 10 zł. Nie wiem ile ma przebiegu rzeczywistego Twoje auto ale jeśli już coś koło 190 kkm to przygotuj sobie zawczasu 850 zł jak koniecznie będziesz chciał mieć nowy kiedy Twój się rozcieknie pod grzybkiem siłownika EGR z dwóch otworków :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...