Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Nieprawidłowa praca gruszki turbiny

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Wszystkich.

Szukałem wszędzie podobnego tematu trapiącego mój samochód i nigdzie nie znalazłem wiec postanowiłem

że podzielę się z wami moim problemem z autem.

A mianowicie chodzi o auto moja A4 1.9tdi 110ps.

Auto nie osiąga całej mocy i wpada w tryb awaryjny:

-w samochodzie została zregenerowana turbina

-został wymieniony zawór N75

-zostały wymienione wszystkie wężyki podciśnienia

-wszystkie węże gumowe też zostały sprawdzone

-ponownie został wymieniony zawór N75

Nic to nie dało i samochód nadal wpada w tryb awaryjny błąd który wyskakuje na VAC to

00575 ciśnienie w kolektorze ssącym

Nad mienie że podciśnienie do zaworku n75 dochodzi a z zaworka tak jakby takie impulsowe i nie ma siły podnieść sztangi do góry

ominołem zaworek N75 to wtedu sztanga podniosła sie do góry i po dodaniu lekko gazu było słychać miły świst TURBO.

Panowie co może być uszkodzone że samochód wpada w tryb awaryjny?[br]Dopisany: 23 Listopad 2011, 17:48_________________________________________________ :tongue4:dodam jeszcze że zaworek zwrotny prawdopodobnie jest uszkodzony ten czarno biały ponieważ

przepuszcza powietrze jak sie wdmuc**je w jedną jaki i w drugą strone

Opublikowano

logi, logi i jeszcze raz logi

Opublikowano
  • Autor

a kto może wykonać te logi mieszkam niedaleko Lubawy,Iławy

Nowego Miasta

Opublikowano

Do mnie masz kawalek drogi.

Opublikowano

Turbinę czyściłeś sam czy oddawałeś do regeneracji

Opublikowano

Może np. pompa vacum nie daje juz rady i masz za małe podciśnienie w układzie.

Hamulce dobrze działają ?

Opublikowano

Jak podciśnienie jest impulsowe To zazwyczaj jest gdzieś nieszczelność :wink4:

Opublikowano
  • Autor

turbina była dawana do regeneracji ale to nie jest problem

problem tkwi w sterowaniu Zaworem N75

jak pisałem wcześniej na biegu jałowym na wolnych obrotach sztanga turbiny powinna podnieść się do góry a u mnie lekko się podnosi,słabe podcisnienie można określić impulsowe.

Tak jakby czujnik nie dostawał impulsu na otwarcie zaworku i w tym idąc podnosić sztangi do góry.

Jeżeli chodzi o hamulce to są bardzo dobre.

Wiec co steruje zaworkiem N75 że on zle steruje turbo które odłącza sie przy prędkości ok 140km [br]Dopisany: 23 Listopad 2011, 23:54_________________________________________________ps wszystkie przewody podciśnienia zostały wymienione wiec w 100% są sprawne

Opublikowano

Jeżeli zaworek jest 100% sprawny to sztanga może być źle wyregulowana.

Opublikowano
  • Autor

sztanga jest ok.

Przecież pisałem podciśnienie przed zaworkiem n75 podnosi z łatwością sztange do góry

przyczyna tkwi w sterowaniu zaworka n75

Opublikowano

przyczyna tkwi w sterowaniu zaworka n75

Przyczyn może być dużo np: zaworek zwrotny (wymień) ,przetarty kabel z n75, uszkodzona membrana w sztandze,może być też źle złożona turbina, a że podłączyłeś wężyk bezpośrednio do sztangi robiło podciśnienie non stop co mogło wywrzeć mylne spostrzeżenie. Podłącz Vag-a i zrób test wyjść, co pozwoli określić sprawną funkcjonalność n75. Pozdrawiam.

Opublikowano
  • Autor

już robiłem test zaworka n75

na teście zachowywał się prawidłowo

na jutro jestem umówiony z elektromechanikiem i zobaczymy co mi powie

Opublikowano

Niech ten elektromechanik zrobi dynamiczne logowanie, inaczej to zgadywanka.

Opublikowano
  • Autor

ten elektromechanik nic mi nie poradził

bede musiał poszukać kogoś innego

Opublikowano

po cholere sie czepiłes zaworu N75 skoro piszesz że dobrze działa....

.... masz problem w dolocie,a może to wina czujnika temperatury powietrza w dolocie..

Opublikowano

Pulsacyjna praca zaworka N75 może oznaczać próbę zbicia ciśnienia w dolocie którego na wolnych obrotach nie powinno być. Jakie ciśnienie pokazuje czujnik może jest uszkodzony?

Opublikowano
  • Autor

Witam

Problem dzisiaj się rozwiązał

przyczyna nie te ECU w moim aucie mam wstawione od 90 konnego a powinno być od 110ps.

Teraz tylko sprawdzić po nr Vin jaki komputer powinien być wstawiony.

Opublikowano

LU_Angel Witaj ...

Napisz proszę gdzie owy czujnik temperatury w dolocie się znajduje????

po cholere sie czepiłes zaworu N75 skoro piszesz że dobrze działa....

.... masz problem w dolocie,a może to wina czujnika temperatury powietrza w dolocie..

  • 1 rok później...
Opublikowano

Sory ze odgrzewam ale napisales ze zaworek zwrotny nie dziala... Jak samochod nie jedzie wiecej niz 140km/h to to jest przyczyna bo nie otwiera tam czegos w turbo i nie ma pelnego doladowania... Pamietaj zeby zalozyc w dobra strone ten zaworek

Opublikowano

dobrze ze odgrzałes .Czasami mnie zastanawiaja ludzie którzy wymieniaja wszystko od d..y strony , a wie że zaworek za kilka złotych jest popsuty i tak jeźdźi....Bo na forum mu naprawią.Forum super sprawa ale z myślenia nie zwalnia .. Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.