Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nieprawidłowa praca gruszki turbiny


songo720

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Szukałem wszędzie podobnego tematu trapiącego mój samochód i nigdzie nie znalazłem wiec postanowiłem

że podzielę się z wami moim problemem z autem.

A mianowicie chodzi o auto moja A4 1.9tdi 110ps.

Auto nie osiąga całej mocy i wpada w tryb awaryjny:

-w samochodzie została zregenerowana turbina

-został wymieniony zawór N75

-zostały wymienione wszystkie wężyki podciśnienia

-wszystkie węże gumowe też zostały sprawdzone

-ponownie został wymieniony zawór N75

Nic to nie dało i samochód nadal wpada w tryb awaryjny błąd który wyskakuje na VAC to

00575 ciśnienie w kolektorze ssącym

Nad mienie że podciśnienie do zaworku n75 dochodzi a z zaworka tak jakby takie impulsowe i nie ma siły podnieść sztangi do góry

ominołem zaworek N75 to wtedu sztanga podniosła sie do góry i po dodaniu lekko gazu było słychać miły świst TURBO.

Panowie co może być uszkodzone że samochód wpada w tryb awaryjny?[br]Dopisany: 23 Listopad 2011, 17:48_________________________________________________ :tongue4:dodam jeszcze że zaworek zwrotny prawdopodobnie jest uszkodzony ten czarno biały ponieważ

przepuszcza powietrze jak sie wdmuc**je w jedną jaki i w drugą strone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może np. pompa vacum nie daje juz rady i masz za małe podciśnienie w układzie.

Hamulce dobrze działają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina była dawana do regeneracji ale to nie jest problem

problem tkwi w sterowaniu Zaworem N75

jak pisałem wcześniej na biegu jałowym na wolnych obrotach sztanga turbiny powinna podnieść się do góry a u mnie lekko się podnosi,słabe podcisnienie można określić impulsowe.

Tak jakby czujnik nie dostawał impulsu na otwarcie zaworku i w tym idąc podnosić sztangi do góry.

Jeżeli chodzi o hamulce to są bardzo dobre.

Wiec co steruje zaworkiem N75 że on zle steruje turbo które odłącza sie przy prędkości ok 140km [br]Dopisany: 23 Listopad 2011, 23:54_________________________________________________ps wszystkie przewody podciśnienia zostały wymienione wiec w 100% są sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyna tkwi w sterowaniu zaworka n75

Przyczyn może być dużo np: zaworek zwrotny (wymień) ,przetarty kabel z n75, uszkodzona membrana w sztandze,może być też źle złożona turbina, a że podłączyłeś wężyk bezpośrednio do sztangi robiło podciśnienie non stop co mogło wywrzeć mylne spostrzeżenie. Podłącz Vag-a i zrób test wyjść, co pozwoli określić sprawną funkcjonalność n75. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po cholere sie czepiłes zaworu N75 skoro piszesz że dobrze działa....

.... masz problem w dolocie,a może to wina czujnika temperatury powietrza w dolocie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulsacyjna praca zaworka N75 może oznaczać próbę zbicia ciśnienia w dolocie którego na wolnych obrotach nie powinno być. Jakie ciśnienie pokazuje czujnik może jest uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LU_Angel Witaj ...

Napisz proszę gdzie owy czujnik temperatury w dolocie się znajduje????

po cholere sie czepiłes zaworu N75 skoro piszesz że dobrze działa....

.... masz problem w dolocie,a może to wina czujnika temperatury powietrza w dolocie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ze odgrzewam ale napisales ze zaworek zwrotny nie dziala... Jak samochod nie jedzie wiecej niz 140km/h to to jest przyczyna bo nie otwiera tam czegos w turbo i nie ma pelnego doladowania... Pamietaj zeby zalozyc w dobra strone ten zaworek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze odgrzałes .Czasami mnie zastanawiaja ludzie którzy wymieniaja wszystko od d..y strony , a wie że zaworek za kilka złotych jest popsuty i tak jeźdźi....Bo na forum mu naprawią.Forum super sprawa ale z myślenia nie zwalnia .. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...