Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Poranny rozruch

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pytanie do szanownych kolegów :

Otóż czy podczas porannego uruchamiania obroty są u was podnoszone na wyższe czy też tak jak u mnie nawet jak było -10C to obroty 861obr/min.

wydaje mi się że powinny być 1000-1200 a po chwili powinny systematycznie spadać do 861obr/min. :)

Opublikowano

ja po porannym rozruchu mam normalne 861 obr/min. i tak powinno być.

Opublikowano

ja po porannym rozruchu mam normalne 861 obr/min. i tak powinno być.

Rozumie że jeżeli mój silnik uruchamia ssanie i po rozruchu przy ujemnych mam ok 1100 to musze jechać do mechanika bo powinno być 861. :polew:

Opublikowano

Mam pytanie do szanownych kolegów :

Otóż czy podczas porannego uruchamiania obroty są u was podnoszone na wyższe czy też tak jak u mnie nawet jak było -10C to obroty 861obr/min.

wydaje mi się że powinny być 1000-1200 a po chwili powinny systematycznie spadać do 861obr/min. :)

dobrze ci sie wydaje bo powinny być wyższe :wink4:
Opublikowano

Niekoniecznie zawsze powinno byc 861 :> . ECU sam sobie ustala dawke i obroty na biegu jalowym w zaleznosci od sygnalow otrzymywanych z czujnikow.

Opublikowano

Niekoniecznie zawsze powinno byc 861 :> . ECU sam sobie ustala dawke i obroty na biegu jalowym w zaleznosci od sygnalow otrzymywanych z czujnikow.

dlatego przy minusowych temperaturach powinny obroty być wyższe które po chwili spadaja na 860
Opublikowano

ja po porannym rozruchu mam normalne 861 obr/min. i tak powinno być.

Rozumie że jeżeli mój silnik uruchamia ssanie i po rozruchu przy ujemnych mam ok 1100 to musze jechać do mechanika bo powinno być 861. :polew:

W dieslu nie ma ssania..:decayed: chyba, że jakąś laskę masz na pokładzie :naughty:

Opublikowano

dla przykładu poglądowego :decayed:

Opublikowano

przy odpalaniu po dluzszym postoju i temp ~0C mam obroty okolo 1000 i po chwili normuja sie.

w kazdym tdi z ktorym sie zetknalem tak bylo.

Opublikowano

ja po porannym rozruchu mam normalne 861 obr/min. i tak powinno być.

Rozumie że jeżeli mój silnik uruchamia ssanie i po rozruchu przy ujemnych mam ok 1100 to musze jechać do mechanika bo powinno być 861. :polew:

jeżeli czujesz taką potrzebę ja Ci wcale nie zabronie do niego jechać. nie spotkałem się aby silniki TDI miały "ssanie".

Opublikowano

przy odpalaniu po dluzszym postoju i temp ~0C mam obroty okolo 1000 i po chwili normuja sie.

w kazdym tdi z ktorym sie zetknalem tak bylo.

Dokładnie tak.

Im zimniej, tym dłużej trzyma podwyższone obroty.

Opublikowano

U mnie sie zdarzyło może ze 2 razy przy jakichś -20*C. Na ogół od razu sa obrorty na normalnym poziomie.

Opublikowano

munie zawsze jest normalnie,a tak zwane ssanie miałem w audi 80 1.6D

Opublikowano

Rozruch mojego A4 sprzed roku:

Audi A4 1.9 TDi AFN - Cold engine start

normalne, że są zwiększone obroty.

Opublikowano

na tym proponuje zakończyć :hi:

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.