Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] SWAP AFN`a - pytania i wątpliwości


spetsnaz

Rekomendowane odpowiedzi

jonny

koszty ciut mniejsze

no właśnie tylko ciut, chyba lepiej kup całą a resztę sprzedaj na części albo jak planujesz jeszcze długo pojeździć to zostaw sobie bo nigdy nie wiadomo się "przyda" oczywiście tfu tfu co by nie zapeszać :decayed:

Dokładnie, tylko z tym sprzedawaniem na częsci to teraz różnie bywa,wiele osób sie na to rzuciło i teraz stoja "kurniki" na podwórkach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jonny

Dokładnie, tylko z tym sprzedawaniem na częsci to teraz różnie bywa,wiele osób sie na to rzuciło i teraz stoja "kurniki" na podwórkach decayed

dokładnie... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko pamietajcie ze to co przyjezdza z UK do kraju to sprawa podobna jak z autami z niemiec od handlarzy. :kwasny:

w UK to co tanie to zajechane... podobnie jak wszedzie. przeciez nie wiesz w jakim stanie jest zespol napedowy...

kiedys mialem pomysl zeby sobie znalezc autko w UK, zarejstrowac tam na rodzinke, ale po miesiacu ogladania roznych ofert dalem sobie spokoj.

tanie = scrap... :confused4:

a odsprzedaz reszty elementow coz... trzeba miec miejsce na trzymanie pozozstalosci, i cierpliwosc.

wg mnie koszt przekladki to 5000 i wolalbym jak juz pisalem i jak kilku z nas pisalo sprzedac dolozyc i poszukac AFN-a :th:

w temacie watku sa "pytania i watpliwosci" wiec moje watpliwosci sa wciaz w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostać na 1Z i dać wtryski od AFN`a? :mysli: Wtryski koszt około tysiaka, soft u Rogala (nawet nie wiem ile, trzeba by było pogadać).. Z mocą nie chcę przesadzać, bo zaraz mnie "najdzie ochota" na zmianę hamulców, sprzęgła itd :naughty: Nie biorę nawet pod uwagę sprzedania samochodu, zostanie w rodzinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spetsu, chyba dobrze Ci radza...

Poza tym jak robic SWAP'a to juz na cos troche wiekszego, jak masz zamiar wsadzic tylko AFNa to chyba jednak lepiej pozostac przy wtryskach i sofcie.

Wyjdzie Ci pewnie kolo 130PS, a AFN+soft to 140. Roznica minimalna, a 3000 zlociszy zostaje w kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to pozostanie mi szukanie wtrysków i wizyta u Rogala. Orientujecie się może jak będzie z kosztami zarówno nowych wtrysków jak i softu? Brać kompletne wtryski, czy wystarczą końcówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o angliki to ja mówiłem o cenach już w Polsce :) , ja czasem takie auta na szrotach firm ubezpieczeniowych wyrywam po 200-300 Ł . Ostatnio miałem nawet taki rarytasik który po wyjechaniu z serwisu i po przejechaniu 1000 mil miał stłuczkę a w serwisie wymienili wszystko paski, rozrząd, sprzęgło dosłownie kapitalka przebieg 115tys mil a cena takiego 500Ł wszystko było cacy tylko koło tylne urwane. Więc too chyba najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o swap i jeśli masz całe auto a nie sam silnik to bierzesz wszystk co Ci potrzebne nie tracisz kasy na pierdoły typu śrubka łącznik czy cokolwiek pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to pozostanie mi szukanie wtrysków i wizyta u Rogala. Orientujecie się może jak będzie z kosztami zarówno nowych wtrysków jak i softu? Brać kompletne wtryski, czy wystarczą końcówki?

Jak juz robic to zmień kompletne wtryski,za 800zł powinienes uchodzic. Co do programu,jesli planujesz jednak to robic to juz stawaj w kolejke do Rogala,cena grupowego napewno lepsza niż później w pojedynkę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to pozostanie mi szukanie wtrysków i wizyta u Rogala. Orientujecie się może jak będzie z kosztami zarówno nowych wtrysków jak i softu? Brać kompletne wtryski, czy wystarczą końcówki?

słuszna decyzja ... bo pierwotny pomysl to jak kula w płot ... :naughty:

co do wtryskow to nowe bedzie bardzo ciezko [nie ma ich na rynku a jak znajdziesz to w kosmicznej cenie ] .. takze zostaja koncówki .... [~200 zł/szt] ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wtryskow to nowe bedzie bardzo ciezko [nie ma ich na rynku a jak znajdziesz to w kosmicznej cenie ] .. takze zostaja koncówki .... [~200 zł/szt] ...

Jak wygląda kwestia wtrysku sterującego?? Mogę wymienić samą końcówkę?

Które kupić??

216 - http://www.allegro.pl/item327866066_koncowki_wtryskow_wtryski_wtryskiwacze_216_vw.html nie wiem czy pompa da radę??

AFN - http://www.allegro.pl/item327884784_koncowki_wtryskow_wtryskiwacze_wtryski_afn_vw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie AXG daja rade :th:

W jakim silniku, jaki efekt po zmianie, napisz proszę coś więcej czy robiłeś po zmianie wtrysków modyfikację softu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak u rogala mody ,silnik AHU wyszlo 130KM

Pompa dała radę? Zmieniałeś same końcówki? Czy można wymienić tylko końcówkę wtrysku sterującego? Nie wiem czy nie lepiej dać wtryski AFN`a. Czy wiesz może czym różnią się oba wtryski, jakie jest ciśnienie otwarcia i zamknięcia dla obu typów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam do 1Z wsadzone wtryski od AHFa i pompe wtryskową od AFNa, narazie bez programu ale fajnie sie jezdzi chociaż kopci jak szalony :>

mysle ze w przyszłym tyg zrobie program i zobaczymy co z tego wyjdzie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak u rogala mody ,silnik AHU wyszlo 130KM

Pompa dała radę? Zmieniałeś same końcówki? Czy można wymienić tylko końcówkę wtrysku sterującego? Nie wiem czy nie lepiej dać wtryski AFN`a. Czy wiesz może czym różnią się oba wtryski, jakie jest ciśnienie otwarcia i zamknięcia dla obu typów?

same koncowki 4...216ki wydajniejsze jak bedzie ci malo w przyszlosci to one dadza rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie wtrysków i zmianie softa wyciągne 130 km z 90?? jak wtedy ze spalaniem?

no u mnie tyle jest :) spalanie zalezy od tego jak jezdzisz...

ps. nigdy nie udalo mi sie przejsc 7,5l w miescie na 100km....zazwyczaj to jest okolo 6l w miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie wtrysków i zmianie softa wyciągne 130 km z 90?? jak wtedy ze spalaniem?

pompa moze nie wydolić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu pompa ma nie wydolic?pompa wydoli przy 150ps z 90ps...a 130 pop wtryskach i sofcie jest dlatego bo turbo juz wiecej nie da rady dmuchnac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...