Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Serwer


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

a ma ktos juz na oku porzadna firme, zeby nie bylo jak z AKP przez pewien czas... ile to bedzie kosztowac??

No już mam oferte : Firma jest sprawdzona , jedna z najlepszych w PL , od 11 lat na rynku.

3 serwisy www we własnych domenach

Możliwość obsługi 12 domen

(1 główna + 9 zaparkowanych

+ 2 dodatkowe lub subdomeny)

1 konto ftp

100 kont email

Ochrona przed spamem i wirusami

5 baz danych (MySQL lub Postgresql)

obsługa CGI, PHP 5

pojemność 3 GB

Limit transferu 300GB/rok (25 GB/mies.)

Cena 350zł netto za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawę mówiąc forum www.hondapl.org/forum wprowadziło opłaty dla nowo rejestrujących się :mrgreen: juz kilka lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobił się nam problem, jednak trzeba by coś poradzić.

Myślę, że podstawą jest zrobienie kalkulacji, tzn taki plan przewidywanego rozwoju forum i tego co może być potrzebne, kosztów. Tu trzeba się odnieść do innych for, które równie intensywnie się rozwijaly (np. AKP, VW, elektroda i inne) i już ten problem mają za sobą. Rozeznać jakie parametry "pożerają" i na podstawie tego określić co potrzebujemy na najbliższe 3-5 lat. Następnie stworzyć zapytanie ofertowe i rozesłać po firmach - może i po zagranicznych (osobiście podpytam kuzyna z niemiec). Po jekiś czasie spłyną oferty, które się porówna i wybierza najlepszą (czasemi może nie najtańszą z perspektywy czasu i rozwoju).

Proces ten spewnością potrwa ale na dłuższą metę sprawdzi się w przyszłości.

Zdecydowanie jestem za komercyjnym serwerem - wówczas płacimy to i wymagamy.

Co do opłat - zamykanie działów itp odradzam!!! forum ma przyciągac nowych ludzi i im służyć, można by pomyśleć o innych rozwiązaniach - reklamach, banerech itp, mogły by one być widoczne dla forumowiczów niezrzutkowych, których zakladam że będzie z 90%. Ponadto można by spróbować przyciągnąć sponsorów - przecież dla pewnych firm są to nic nie znaczące koszty a nam ratuje to życie, potrzeba by tylko ładnie sformułować pismo.

Co wy na takie rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobił się nam problem, jednak trzeba by coś poradzić.

Myślę, że podstawą jest zrobienie kalkulacji, tzn taki plan przewidywanego rozwoju forum i tego co może być potrzebne, kosztów. Tu trzeba się odnieść do innych for, które równie intensywnie się rozwijaly (np. AKP, VW, elektroda i inne) i już ten problem mają za sobą. Rozeznać jakie parametry "pożerają" i na podstawie tego określić co potrzebujemy na najbliższe 3-5 lat. Następnie stworzyć zapytanie ofertowe i rozesłać po firmach - może i po zagranicznych (osobiście podpytam kuzyna z niemiec). Po jekiś czasie spłyną oferty, które się porówna i wybierza najlepszą (czasemi może nie najtańszą z perspektywy czasu i rozwoju).

Proces ten spewnością potrwa ale na dłuższą metę sprawdzi się w przyszłości.

Zdecydowanie jestem za komercyjnym serwerem - wówczas płacimy to i wymagamy.

Co do opłat - zamykanie działów itp odradzam!!! forum ma przyciągac nowych ludzi i im służyć, można by pomyśleć o innych rozwiązaniach - reklamach, banerech itp, mogły by one być widoczne dla forumowiczów niezrzutkowych, których zakladam że będzie z 90%. Ponadto można by spróbować przyciągnąć sponsorów - przecież dla pewnych firm są to nic nie znaczące koszty a nam ratuje to życie, potrzeba by tylko ładnie sformułować pismo.

Co wy na takie rozwiązania?

Było by fajnie jakby ktoś zasponsorował koszty forum wzamian za reklame (troszke ponad 1k potencjalnych klijentów). Jeśli chodzi o zamykanie działów to niewidze w tym nic złego jeśli będą zamknięte tylko te działy, które odnoszą się tylko do klubu (np sprawy związane ze spotami). Forum techniczne powinno być otwarte dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobił się nam problem, jednak trzeba by coś poradzić.

Myślę, że podstawą jest zrobienie kalkulacji, tzn taki plan przewidywanego rozwoju forum i tego co może być potrzebne, kosztów. Tu trzeba się odnieść do innych for, które równie intensywnie się rozwijaly (np. AKP, VW, elektroda i inne) i już ten problem mają za sobą. Rozeznać jakie parametry "pożerają" i na podstawie tego określić co potrzebujemy na najbliższe 3-5 lat. Następnie stworzyć zapytanie ofertowe i rozesłać po firmach - może i po zagranicznych (osobiście podpytam kuzyna z niemiec). Po jekiś czasie spłyną oferty, które się porówna i wybierza najlepszą (czasemi może nie najtańszą z perspektywy czasu i rozwoju).

Proces ten spewnością potrwa ale na dłuższą metę sprawdzi się w przyszłości.

Zdecydowanie jestem za komercyjnym serwerem - wówczas płacimy to i wymagamy.

Żadnych serwerów za granicą.Ma być w Polsce pewny i sprawdzony.Ten o którym pisałem spełnia te warunki.Na chwile obecną wystarczył by nam mniejszy serwer , ale patrząc w przyszłość biore pod uwage większy serwer .Zaraz będe rozmawiał w sprawie szczegółów.Nie ma na co czekać.Wszystko musi śmigać szybko i bezproblemowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie opcja 1 (głos już poszedł)

Bannery i reklamy widoczne dla niezarejestrowanych (co nie zapłacili) jest OK, ale najpierw trzeba reklamodawców mieć, więc póki co nieaktualne.

Forum rzeczywiście ma przyciągać nowych, dlatego może rzeczywiście nie ogranicać całkowicie dostepu do niego, ale zdecydowanie popieram ograniczenia dla niezapłaconych do wybranych działów (których-do wspólnej decyzji).

A moze bezproblemowy dostęp dla niezarejestrowanych np na 30 dni, po tym terminie jeśli nie zapłacisz, masz dostęp tylko do wybranych działów i nie możesz się wypowiadać?

Co do parametrów i lokalizacji serwera się nie wypowiadam-nie jestem w tej dziedzinie fachowcem, więc pozostawiam to Hugo-mam zaufanie.

No i nie straszcie tymi obowiązkowymi wizytami na spotach. Chętnie się z Wami spotkam, ale najczęsciej w tej porze jestem niedostępny-nie można mnie karać za to że qffa pracuje.

Eeee... chyba delikatnie mi się tematy pokiełbasiły-sorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto zainwestowac w dobry płatny serwer. Jeżeli udałoby się zdobyć reklamodawców to super. Chociaż jakaś niewielka opłata użytkowników (jest nas 1000) to żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 wpłat na ramki było zbierane ponad miesiąc ? Więc jaka jest szansa, że z 1000 użytkowników, około 10% wpłaci w terminie ?

Były robione zrzuty na koszulki, ramki... Można oszacować mniej wiecej ilu byłoby chętnych d płacenia.

Hugo, zastanawia mnie sprawa lokalizacji serwera ? Dlaczego w Polsce ? Jednak w USA są dużo tańsze ( a łącza często lepsze), chodzu tu o ewentualny kontakt ?

Sponsoring ok, ale zawsze taka firma może się wycofać nagle i co....

Muszą być wpłaty. Kwestia tylko : jakie bonusy będą mieli ci co wpłacili.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 wpłat na ramki było zbierane ponad miesiąc ? Więc jaka jest szansa, że z 1000 użytkowników, około 10% wpłaci w terminie ?

Były robione zrzuty na koszulki, ramki... Można oszacować mniej wiecej ilu byłoby chętnych d płacenia.

Hugo, zastanawia mnie sprawa lokalizacji serwera ? Dlaczego w Polsce ? Jednak w USA są dużo tańsze ( a łącza często lepsze), chodzu tu o ewentualny kontakt ?

Sponsoring ok, ale zawsze taka firma może się wycofać nagle i co....

Muszą być wpłaty. Kwestia tylko : jakie bonusy będą mieli ci co wpłacili.........

Nie wiem jaka jest szansa :) Co do serwera to wole w Polsce , bo mam w razie czego bezproblemowy kontakt telefoniczny , wszystko na miejscu , jade do firmy podpisuje umowe i jest cacy.Mam już sprawdzoną firme , które ma super serwery i jutro jade wykupić serwer za swoją kase.A po zrzutce zobaczymy ile bedzie kasy.Najwyżej wyjdzie na to że dołoże ze swoich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już sprawdzoną firme , które ma super serwery i jutro jade wykupić serwer za swoją kase.A po zrzutce zobaczymy ile bedzie kasy.Najwyżej wyjdzie na to że dołoże ze swoich

Zawsze powtarzam, że zbyt dużo demokracji szkodzi.

Hugo. Załatwiasz sprawę tak sprawnie, że jak ktoś rzadziej na forum zagląda-nawet nie zauważy co się stało :mrgreen:

Podoba mi się podejście do sprawy-ponawiam deklarację swojego uczestnictwa finasowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna tez oferowac konto e-mail w domenie za wplate, mysle, ze zacheci to wielu uzytkownikow do wplacania kaski. co do skladki - przeciez 10 czy 20 zl to nie duzo, przy 10 zl wystarczy 35 uzytkownikow, ktorzy wplaca kase, jestem pewien, ze tylu sie znajdzie. jezdzimy Audi, nie Fiatami wiec to do czegos zobowiazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna tez oferowac konto e-mail w domenie za wplate, mysle, ze zacheci to wielu uzytkownikow do wplacania kaski. co do skladki - przeciez 10 czy 20 zl to nie duzo, przy 10 zl wystarczy 35 uzytkownikow, ktorzy wplaca kase, jestem pewien, ze tylu sie znajdzie. jezdzimy Audi, nie Fiatami wiec to do czegos zobowiazuje.

Oczywiście wpłacający dostaną maile klubowe.Przy 10zł wpłaty nie wystarczy 35 ludzików , bo cena podana za serwer jest ceną netto , a dodatkowo zbieramy jeszcze na domene i strone klubową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Były robione zrzuty na koszulki, ramki... Można oszacować mniej wiecej ilu byłoby chętnych d płacenia.

Hugo, zastanawia mnie sprawa lokalizacji serwera ? Dlaczego w Polsce ? Jednak w USA są dużo tańsze ( a łącza często lepsze), chodzu tu o ewentualny kontakt ?

Sponsoring ok, ale zawsze taka firma może się wycofać nagle i co....

Muszą być wpłaty. Kwestia tylko : jakie bonusy będą mieli ci co wpłacili.........

Co do koszulek i ramek nie należało by tego porównywać bo poprostu nie każdy chce to mieć niemniej małe odniesienie jest.

Co do serwera, rozumiem że sprawa nagli i poprstu nie ma czasu na szukanie.

Sponsoring - może przyjąć różnoraką formę a naprawdę dla niektórych koszt takiej reklamy to pikuś a dla nas ratunek.

Co do bonusów - nie ograniczał bym dostępu wcale (stawiałbym na rozwój) ... no może poza niktórymi plikami z download

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ograniczał bym dostępu wcale (stawiałbym na rozwój) ... no może poza niktórymi plikami z download

masz rację, ten rozwój to jest dobry argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo może poszukajmy wspólnie jakiś sprawdzonych serwerów i wybierzemy najlepszą opcje..dużo firm daje promocje np pół roku za 1 zł itd.

NP.:

http://home.pl/serwery

No i jeszcze jedna sprawa odnośnie pamięci jaką potrzebujemy/wykorzystujemy aby wszystko sprawnie chodziło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie bawilbym sie w zadne promocje tylko wybral porzadny i sprawdzony serwer. Hugo podaj wiec ostateczny koszt, ustali sie po ile wplacamy i ile osob jest chetnych i jedziemy ze skladka!

Już jest wszytko ustalone :) Ogłoszenie o zrzutce jest w każdym dziale forum :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamkniecie strefy klubowej, gadżetów, zniżek (jeśli takowe będą), itp. jak najbardziej tak.

Nie róbmy z forum jakiegoś zakładu zamkniętego. Składka w fordclubpolska jest jeśli mnie pamięć nie myli bodajże 40zł./rok. (myślę, że cena do zaakceptowania? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...