[ALL B6] Wandalizm - ktoś psiknął sprayem

macieek

Witam Panow.

Jakis %#$&$%^$ (jak zlape to z d... nogi powyrywam) prysnal mi sprajem kreche na tylnych drzwiach i

troche na klapce od wlewu paliwa i tylnym blotniku. Auto czarne, spray srebrny. Nie jest to intensywna krecha, wyglada jakby spray byl na wykonczeniu i jest taki przerywany slad - niestety dosc widoczny. I mam pytanko - czy da sie to spolerowac czy musze malowac tylny blotnik i drzwi?

Dzieki za wszelkie rady! :no:

Spróbuj benzyna ekstrakcyjna ewentualnie kup paste G3 i spróbuj spolerowac ten lakier.

polerka jedynie bo z rozpuszczalnikiem to lepiej bym uważał ;/ (zmyjesz srebrzankę a swój kolor wymatujesz )

Dzieki chlopaki, Sprobuje najpierw polerki ale to po swietach dopiero - jak bede w pl, znajomy lakiernik to sprobuje spolerowac. :cool1:

Benzyna ekstrakcyjna nie ruszy ori lakieru - jest bezpieczna i na 100 % zmyjesz nią tego spreya, a jak nie to każdą lekko ścierną pastą zejdzie. Nitro może bym się bał użyć ale nie benzynki ekstrakcyjnej.

No ciekawe, probowales juz takich manewrow? Znasz z autopsji przypadki zastosowania benzynki? Pomoglo? :cool1:[br]Dopisany: 16 Grudzień 2011, 23:47_________________________________________________

Ta imprezka strasznie droga, wydaje mi sie ze benzynka+polerka powinna wystarczyc. :cool1:

kup spraya i kombinuj na starej pralce, czy lodówce :wink4:

Benzynki używałem do zmywania smoły z lakieru - nic się nie działo z lakierem, no może poza tym że jak masz wosk położony to też go zmyje ;)

własnie sobie przypomniałem, że jest płyn do usuwania smoły itp-spróbuj tego, skoro rozpuści smołę- to musi być na bazie benzyny i spraya też powinno ruszyć i nie zniszczy lakieru

Powinna pomóc benzyna ekstrakcyjna a potem jakaś pasta lekkościerna np.Tempo lub Automax

Tylko trzeba się spieszyć by spray za mocno nie przyschnął bo wtedy zostanie tylko skrobanie żyletka albo polerka :gwizdanie:

Ja benzyną ekstrakcyjną usuwałem żywicę i powstało odbarwienie.Konieczna była lekka polerka.

Oo prosze. To juz cos. Ale zrobie tak jak mowia koledzy, najpierw benzynka a jesli bedzie konieczne to pozniej polerka.

Tam znac jak to poszlo, zrobie tez foty z przed i po zabiegu :)

Farba w spray-u zamiast utwardzacza chemicznego ma żywiczny więc bez problemu to zmyjesz. Zasada jedna im świeższe tym łatwiej zmywać. Zmywasz czym chcesz .Ekstrakcyjna benzyna powinna wystarczyć Możesz też użyć rozcieńczalnika nitro ale należy uważać gdyż fabryczny lakier może wytrzymać a jak ktoś już wcześniej go malował to można uszkodzić jego strukturę gdyz nigdy nie wiadomo jak ktoś się przyłożył do tej roboty. Jak już zmyjesz to na górę jakaś pasta (może być tempo) i po robocie.