Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Dymienie....


Killer1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Odkąd pojawiły się mrozy zauważyłem, że dość intensywnie dymi podczas jazdy... ( w zasadzie widać to na postoju ) - wygląda to tak jakbym jechał autem na gaz... na 90% to para wodna... ale skąd takie ilości w dieslu?! :no: płynu nie ubywa a jeśli nawet to baaardzo śladowe ilości, oleju od wymiany do wymiany bierze około 1,5L - silnik wymaga uszczelnienia i raczej go nie pali bo nie kopci na niebiesko nawet na zimnym silniku ( po odpaleniu pojawia się tylko szary bąk który trwa może z 5 sekund... być może dawka startowa za duża? ) przy kolejnym tankowaniu zamierzam dolać STP do czyszczenia wtrysków bo po odpaleniu lekko obroty falują przez jakieś 10-20 sekund...

To normalne, że diesel tak dymi ? czy raczej spodziewać się jakieś usterki w najbliższym czasie? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale mniej... jechałem dziś temp. około 0,5 stopnia silnik około 50 stopni i na światłach aż mi głupio było jak patrzyłem w lusterko jak ten dymek leciał na inne auta :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn typowy... mi to wygląda na parę... widać czasami jak wygląda palony olej w innych autach i to nie wygląda tak samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też kopci na biało zimą po odpaleniu i do czasu nagrzania silnika i mam tak odkąd mam autko czyli już 4 lata. Jak wody Ci nie ubywa to nie masz co się martwić :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładni jak wyżej kolega napisal nie stresuj się kolego niepotrzebnie, różnica temperatur będzie powodowała dymienie,

tez tak mam i nie ma co sobie tym głowy zawracać! teraz to sie kolego odpręż w święta i zapomnij o problemie :tongue4:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy niskich temp. do puki wydech się nie nagrzeje będzie para wodna, na nagrzanym silniku podczas utrzymywania prędkości jazdy para powinna być prawie nie widoczna, a nie zostawia wody z sadzą na podłodze pod rurą na zimnym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: mi po wywaleniu kata 1Z-cior daje większą chmurę na zimnym silniku. Chmura jest biała ale na postoju daje jak parowóz :decayed: po nagrzaniu dalej biały dymek ale niewielki :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadzy pod autem jeszcze nigdy nie widziałem :) ja również nie mam katalizatora i może dlatego tak paruje :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez kopci bardzo na bialo do momentu az sie nagrzeje pozniej jest spokoj. Tylko niepokoi mnie to ze pluje z wydechu jakas woda czy cos i dodatkowo dziwnie smierdza spaliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci pluje tylko do momentu zagrzania to nie masz się czym przejmować, zwłaszcza przy takich temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dym od pary wodnej szybko sie rozrzedza po wyjsciu z rury wydechowej. to normalne ja mam tak samo. wczoraj stalem na swiatlach i na zagrzanym silniku tez puszczal co pewien czas. co lepsze z innego tdi ktory stal nieopodal bylo tak samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dymi w minusowych temperaturach na biało do puki się nie zagrzeje, potem czysto. Przy takich temperaturach jak dzisiaj - około 3-5 stopni praktycznie zero dymku już od odpalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, zastanawiałem się może czy czasem wody nie spala... ale skoro nie tylko ja tak mam to :good:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...