Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Sprzedawca twierdzi, że jest sprawny, Ty że jest niesprawny. Po to aby pokazać stan faktyczny.

Na filmiku  na którym nagrałem widać, że jest niesprawny. Sprawnego siłownika nie wciska się w ten sposób bez jakiegokolwiek oporu. Trochę schowków z B6/B7 widziałem więc wiem jak wygląda sprawny siłownik.

Poza tym tu bardziej chodzi o pęknięty zawias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są zdjęcia zawiasów sprzed wysyłki schowka, nie miałem do nich zastrzeżeń więc napisałem że są całe nie naprawiane. Trudno mi powiedzieć czy zawias nie został uszkodzony np w transporcie. Schowek kosztował 140 zł co nie jest dużą kwotą jeśli ktoś już szukał schowka dla siebie.        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafal_sz85 napisał:

Schowek kosztował 140 zł co nie jest dużą kwotą jeśli ktoś już szukał schowka dla siebie.        

Cena nie gra roli. To co napisałeś brzmi trochę jak "w tej cenie nic lepszego nie ma"

Jeżeli sprzedałeś jako sprawny, to taki powinien też otrzymać, choćby kupił go za 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij zdjęcia  od zewnętrznej strony zawiasów, bo z tej strony przecież nie widać że jest pęknięty.

Pudełko w którym otrzymałem schowek nie widać żeby było w jakikolwiek sposób uszkodzone więc wykluczam uszkodzenie w transporcie.

 

Właśnie, to ile on kosztował nie ma żadnego znaczenia, bo jeśli opisujesz przedmiot jako sto procent sprawny to takiego też oczekuje.

A nie tłumaczenie że cena jest niższa albo że części mają po 15 lat i więcej .

Zapytałem sprzedawcy co z tym robimy, jednak nie spotykałem się z jakąkolwiek inicjatywą załatwienia sprawy korzystnie dla dwóch stron.

Jedyną propozycją było odesłanie schowka. Więc byłbym bez schowka i 60zl w plecy. Kwota niewielka ale chodzi o rzecz, bo sam trochę sprzedaje na forum i zawsze staram się przedstawiać sprzedawany przedmiot jak najlepiej i jeśli są jakieś mankamenty to o nich piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że schowek kosztował 140 zł co nie jest dużą kwotą jeśli już ktoś szukał schowka dla siebie, wiadomo że schowki potrafią kosztować 300-500 zł. Więc kwota 140 zł naprawdę nie jest prowokująca do tego żeby kogoś świadomie naciągać czy oszukiwać. 

Według moich oględzin schowek był bez mankamentów i z całymi zawiasami (foto powyżej) dlatego taką informację przekazałem. 

Jeśli schowek nie spełnia oczekiwań zaproponowałem żeby odesłał schowek i zwrot pieniędzy, dziwne bo spotkałem się z odmową -  będę bez schowka i 60 zł w plecy napisał. Skoro według kupującego schowek był niesprawny, uszkodzony niezgodny z opisem i zawiasy też były złe to po co go sobie zatrzymywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2022 o 22:16, rafal_sz85 napisał:

Napisałem że schowek kosztował 140 zł co nie jest dużą kwotą jeśli już ktoś szukał schowka dla siebie, wiadomo że schowki potrafią kosztować 300-500 zł. Więc kwota 140 zł naprawdę nie jest prowokująca do tego żeby kogoś świadomie naciągać czy oszukiwać. 

Według moich oględzin schowek był bez mankamentów i z całymi zawiasami (foto powyżej) dlatego taką informację przekazałem. 

Jeśli schowek nie spełnia oczekiwań zaproponowałem żeby odesłał schowek i zwrot pieniędzy, dziwne bo spotkałem się z odmową -  będę bez schowka i 60 zł w plecy napisał. Skoro według kupującego schowek był niesprawny, uszkodzony niezgodny z opisem i zawiasy też były złe to po co go sobie zatrzymywać. 

Wolę naprawić ten schowek i mieć niż odesłać i nie mieć schowka i być stratny.

Ale to tyle w tym temacie, ten post jest po prostu ostrzeżeniem dla innych przed robieniem interesów z tobą. Bo wiem, że te uszkodzenie nie powstało w transporcie a siłownik działał tak jakby go nie było wcale.

Bo rozwiązanie tej sprawy byłoby korzystne jedynie dla ciebie, a chyba dwie strony powinny być usatysfakcjonowane.

Dla mnie temat jest już zamknięty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Temat stary, ale kupujac podłokietnik do B7 od użytkownika @R7 JAREK otrzymałem takie oto coś z dziura na spodzie z roku 2001 (do b7). 

Wczesniej wysłał mi zdjęcia bez dziury oraz naklejki. 

 

Na moją prośbę o wymianę (zwroce koszt dostawy) , szanowny Pan stwierdził, że takie też były w B7, i przecież widziałem fotki, następnie opuścił rozmowę. I temat zamknięty. 

Czytam w wątku, że nie pierwszy raz taki numer. 

Tzw robienie z mordy szaty za całe 240 zł. 

Dzięki serdeczne. 

Screenshot_2024-02-23-11-39-43-88_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2024-02-23-11-39-39-69_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takiego w B6 nie widziałem, wygląda jak przelot na kanał wentylacyjny z klimy (były takie?) Nie mniej łapa z a4 ale sam podłokietnik jakby z innego modelu 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hugo napisał(a):

@R7 JAREK możesz się odnieść do tego co napisał @whyduck1?

Dostał 4 fotki dokładnie tego. 

Wg niego to stary model - były montowane również w B7. Łokieć ładny, sprawny i oryginalny. 

 

Tutaj pierwszy z brzegu z google, B7 - taki sam: 

c7806b2c472983bf61f387742994.jpeg

Edytowane przez R7 JAREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, tak według mnie to stary modeI co widać na fotce wyżej odemnie. Kogo obchodzi, że ktoś prywatnie sobie taki zamontuje. Ja ja teraz go zamontuje do 2006 i puszcze fotkę w net, to też będzie wyznacznikiem dla Ciebie? I co według Ciebie mam zrobić z tą dziurą? 

Czemu nie pokazałeś jej na fotkach przed sprzedażą?

Wiesz, ze wtedy nikt nie kupi i ja bym na pewno tego nie wziął. 

Czemu unikasz wymiany lub zwrotu? 

To, że jest to kształt z modelu B6 tak bardzo mi nie wadzi to widziałem na zdjęciach i akceptuje. 

Od dwach lat to nie moje auto. Przesiadłem się na coś nowszego innej marki, ale audi oddałem ojcu i teraz on suszy mi głowę o to co od Ciebie dostałem. 

 

 

 

Ja się przygotowałem na taki wypadek. 

Cóż zaufałem puszczając Ci bliczka na ślepo zamiastt isc przez allegro, ale jak to mówią, masz miękkie serce, miej twarda d.. 

To tylko 240, ale inni niech się zastanowią, bo jak widać klient nasz Pan. 😉 

 

Więc ostatni raz zapytam tym razem publicznie. Wymienisz? 

Zwrot kosztów przesyłki po mojej stronie. 

Edytowane przez whyduck1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, R7 JAREK napisał(a):

Dostał 4 fotki dokładnie tego. 

Podstawowe pytanie. Czy kupujący dostał zdjęcie, na którym widać otwór w podłokietniku? Jeżeli nie, to sprawa jest jasna według mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hugo napisał(a):

Podstawowe pytanie. Czy kupujący dostał zdjęcie, na którym widać otwór w podłokietniku? Jeżeli nie, to sprawa jest jasna według mnie. 

Podstawowe pytanie - czy kupującego środek interesował ? NIE.

To podłokietnik a nie sejf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, R7 JAREK napisał(a):

Podstawowe pytanie - czy kupującego środek interesował ? NIE.

To podłokietnik a nie sejf. 

Możesz odpowiedzieć na banalnie proste pytanie Prezesa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, R7 JAREK napisał(a):

Kaczyński jest na grupie ? 

Odpowiedz po prostu na pytanie i nie cwaniakuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, R7 JAREK napisał(a):

Podstawowe pytanie - czy kupującego środek interesował ? NIE.

To podłokietnik a nie sejf. 

Tak środek mnie interesował. Nie szukałem dziurawego podłokietnika z którego wylatują drobiazgi tam zazwyczaj trzymane mistrzu. 

Komu przyszło by do głowy pytać czy czasem podłokietnik nie jest z dziura.

Dziurawy schowek, bagażnik czy opony to też dla Ciebie nie problem co? 

Co jest z ludźmi. 

 

Edytowane przez whyduck1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...