Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

stan wizualny na pewno nie jest przyczyna usterki. bo mam juz potwierdzony to że radio na pewno nie jest po powodzi i nie było zalane. a pl menu I mapa była wgrana na prośbę kupującego. 

chciałem jeszcze tylko zaznaczyc że kupujący miał wyslac radio do serwisu po czym wysłał do gościa z forum od którego nie mamy żadnego protokołu jakie radio dostał jakie sprawdził i jakie teraz odeślę... mniejsza o to ale caly czas jest opcja spr daty wgrania pl menu do tego radia i potwierdzenia że radio działało. niestety w tej kwestii wszyscy milczą więc wyślijmy to radio teraz do innego serwisu który to ogarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pokryje koszty serwisu? Za darmo nie przeprowadzą diagnozy i kosztorysu naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już nie ma co publicznie zagłębiać się bardziej w to każdy napisał co miał napisać resztę będę załatwiał indywidualnie z każdym. Niestety na moją niekorzyść nie mam danych sprzedającego gdyż zdjęcie etykiety przewozowej tak zrobił i mi przesłał że jego danych nie ma a pudło i folię już wyrzuciłem,  więc mecenas będzie musiał jeszcze z firmą DPD się skontaktować.

Jestem po rozmowie tel z mec. I byłem umówiony jutro po południu u mec ale okazuje się że ktoś odmówił wizytę i jadę dzisiaj wieczorem.  U niego się dowiem co dalej z tym robimy i jak z tym na policję.  Co mi doradził przez telefon, by jednak dogadać się ze sprzedającym bo koszty przewyższają wartość nowego radia.

Co do reszty, paczka była naprawdę bardzo starannie zapakowana tak jak napisałem, zero jakichkolwiek wgnieceń otarć nic i też tak poinformowałem sprzedającego 0 uszkodzeń.Gdyby było inaczej to bym od razu pisał do sprzedającego odnośnie pakowania i protokół sporządzał z DPD.

I tak jak wspominał Tom z a4 na pierwszy rzut oka nie widać nic i radio wygląda dobrze. Oczywiście nie świeciłem po nim latarką i nie patrzyłem w każdy zakamarek po prostu ruszyłem pokrętłem od głośności przycisnąłem ze dwa guziki patrzę, nic nie obtarte litery całe, tylko z prawej strony na boku dwa ślady. Ale to w niczym mi nie przeszkadzało bo i tak tego nie będzie widać. Teraz jak patrzę na te zdjęcia to ewidentnie jeśli światło jest mocne i pada z boku to widać jakis syf być może jak radio zostało rozebrane to się też wysypało i wpadło w szczeliny (nie wiem) Poniżej przesyłam jeszcze zdjęcie które zrobiłem zaraz po wyjęciu z pudła,  na pierwszym zdjęciu gdzie słabe światło czyli tak jak zrobił telefon widać jakiś mały brud, pył w tych zakamarkach i na pokrętle od głośności od góry właśnie tam skąd światło z góry pada, ale to dopiero teraz widzę jak wiem gdzie patrzeć.  Drugie zdjęcie jest trochę podciągnięta jasność już wtedy wyraźniej to widać.

IMG_20211230_160220.thumb.jpg.1df121e593eb524020ca04cbc9aa5a36.jpg

IMG_20211230_160220a.thumb.jpg.b40963be322995766305071af24f624e.jpg

Radio wraca do mnie a nie do żadnych serwisów ja nie będę pokrywał kolejnych skoro Tom z A4 napisał i wysłał zdjęcia, a resztę będzie decydował mecenas co dalej tym radiem zrobić życzę wszystkim udanych transakcji a nie takich jak moja Pozdrawiam.

PS A tutaj miejsce w kuchni tak naprawdę na komodzie nie na półce trochę źle napisałem, tam gdzie leży radio wyjęte z samochodu tam leżało to co kupiłem.

IMG_20220117_092312.thumb.jpg.25671797b4256a7af42d86ede4075d73.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te radia nie zapisują daty wgrywania softu. Na drugim zdjęciu ewidentnie widać syf podobnie jak i na pierwszym w tych samych miejscach. 

m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście życzę wam Panowie abyście się dogadali i żeby dla kolegi @morelosprawa zakończyła się pozytywnie .

Pozytywne jest to że sprzedający się też odezwał , a i teraz wraził chęć załatwienia sprawy - może @morelodać mu jednak szansę . 

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelew zrobiony proszę o odesłanie MOJEGO radia....bez pozamienianych części w srodku. Po odebraniu postaram się udowodnić datę wgrania softu bo jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po spotkaniu z mecenasem, nie czytam tego forum co 10 min by byc na bieżąco.;)
Dla potomnych; Nawet gdyby np to radio działało i było zamontowane i po 2 tygodniach sie zepsuło to i tak mozna reklamowac, nie zamyka to drogi i tak jest ze wszystkim. Nawet jeśli nie ma umowy kupna sprzedaży, czy kupione od prywatnej osoby. Tylko jak to powiedział mecenas, trzeba się do tego odpowiednio przyłożyć i przygotować. Zapytał się mnie jeszcze czy mam jakis świadków że to radio podczas montażu nie uruchomiło się, tak dwie osoby, prócz mnie,  to jasno stwierdził wszystko to było niepotrzebne wystarczyło powiadomić sprzedającego i przyjść do niego z tymi dwoma osobami.

Pokazałem na forum wpisy i zdjęcia pokręcił głową i krótko skomentował, tak mogę się zająć tą sprawą.

Jeszcze jedno michal11221 nie wysyłaj od razu takich oskarżeń jak robisz w moim kierunku i Tom a4 to też rada od mecenasa.

Potwierdzam otrzymałem przelew tylko michal11221 nie wiem czemu w tytule piszesz ZWROT ZA SPRAWNE RADIO RNSE AUDI A4
Radio które mi wysłałes nie jest sprawne, nikt go nie naprawił i jak dotarło do mnie po podłaczeniu nie działało. To przypominam.

Tom a 4 Dostał już prywatną wiadomość z twoim adresem. Proszę jeszcze na pw numer telefonu dla kuriera paczka pójdzie bezpośrednio od niego albo ja zamówię kuriera albo on, to poinformuję cię w prywatnej wiadomości.

 

Edytowane przez morelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak można reklamować tylko cala procedura tej reklamacji może trwać nawet pol roku I nie ma gwarancji że coś uzyskasz... a większości takie przypadki kończą się tak że nic nie uzyskasz. co do świadków że radio u mnie działało to mogę mieć ich nawet dziesięciu więc się już nie licytujmy. oskarżeń żadnych nie wysylam to są moje przypuszczenia...I ostatnia najwazniejsza sprawa

"Potwierdzam otrzymałem przelew tylko michal11221 nie wiem czemu w tytule piszesz ZWROT ZA SPRAWNE RADIO RNSE AUDI A4
Radio które mi wysłałes nie jest sprawne, nikt go nie naprawił i jak dotarło do mnie po podłaczeniu nie działało. To przypominam."

przypominam wysłałem sprawne radio  które prawdopodobnie zostało uszkodzone podczas transportu lub w innych późniejszych okolicznościach...mam nadzieję że mój elektronik dojdzie do tego i poinformuję o tym na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę i ja dodać post i ostrzec przed zakupami u użytkownika @rafal_sz85

A mianowicie zakupiłem u niego schowek. Przed wysyłką zapytałem czy wszystko jest w pełni sprawne, czy zawiasy są całe, czy klamka oraz siłownik działają. Napisał że jak najbardziej wszystko jest w pełni sprawne.

Niestety tak nie było.

Schowek przyszedł. Jak się okazało siłownik nie działa wcale. Do połamany jeden uchwyt w tym siłowniku. Kolejna sprawa to pęknięty jeden z zawiasów. Napisałem do użytkownika on oczywiście twierdzi że zawias nie był pęknięty, lub tego nie widział, a co do siłownika twierdzi że siłownik jest w pełni sprawny skoro schowek się otwiera

Czy Tak wygląda w pełni sprawny siłownik ? 

Zaproponował mi zwrot schowka oraz pinieniędzy, ale zaznaczył że tylko tyle co za niego miał otrzymać bez kosztów dostawy. Czyli ja musiałbym zapłacić za dwie przesyłki czyli około 60zł. Czemu mam być stratny , skoro sprzedający deklaruje się że towar jest sto procent sprawny a nie jest ? Gdybym wiedział o takich mankamentach na pewno bym go nie kupił.

Na szczęście nie jest to duża kwota, ale chciałbym ostrzec przed zakupami u tego pana.

Dołączam zdjęcie zawiasu oraz filmik "sprawnego" 

IMG_20220715_143954.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale ten siłownik hamuje schowek przy otwieraniu, czyli gdy ciągniesz za ramię dźwigni a nie gdy je wpychasz. Na filmie pokazujesz wpychanie ramienia dźwigni bez oporu i tak moim zdaniem powinno być. Powinno stawiać opór przy wyciąganiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Może się mylę ale ten siłownik hamuje schowek przy otwieraniu, czyli gdy ciągniesz za ramię dźwigni a nie gdy je wpychasz. Na filmie pokazujesz wpychanie ramienia dźwigni bez oporu i tak moim zdaniem powinno być. Powinno stawiać opór przy wyciąganiu. 

W jedną i drugą stronę chodzi jednakowo. Ten siłownik powinien chodzić z oporem odpowiednim żeby klapka po otworzeniu nie poleciała w dół A tutaj klapka poleci tak jakby tego  siłownika nie było wcale.  W drugą stronę też go przecież wyciągam palcami. Sprawnego siłownika bym tak nie wyciągnął 

Poza tym w środku tego siłownika coś grzechocze więc ewidentnie jest uszkodzony 

Edytowane przez Exmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten siłownik nie powinien tak chodzić. Pewnie ktoś go przesmarował? Też tak miałem po kupnie drugiego schowka, że ten siłownik nie działał wcale i nic nie hamował. Z drugiej strony jest z nimi problem jak za mocno hamują, w tedy drzwiczki nie chcą same opaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Exmi napisał:

W jedną i drugą stronę chodzi jednakowo. Ten siłownik powinien chodzić z oporem odpowiednim żeby klapka po otworzeniu nie poleciała w dół A tutaj klapka poleci tak jakby tego  siłownika nie było wcale.  W drugą stronę też go przecież wyciągam palcami. Sprawnego siłownika bym tak nie wyciągnął 

Poza tym w środku tego siłownika coś grzechocze więc ewidentnie jest uszkodzony 

Zamontuj siłownik na schowek i pokaż jak otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Zamontuj siłownik na schowek i pokaż jak otwiera.

Ale w jakim celu ? Skoro leci klapka samoczynnie w dół bez żadnego oporu to chyba oczywiste że jest uszkodzony. Przecież gdyby nie był nie opisywałbym tej całej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca twierdzi, że jest sprawny, Ty że jest niesprawny. Po to aby pokazać stan faktyczny.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...