Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM


wiki

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to juz jest z BOSCH-em. Bosch w większości przypadków nie jest producentem tylko marką.

Trochę OT : akumulatory Boscha są robione w Czechach w miejscowości Czeska Lipa (sama nazwa już daje do śmiechu) i jak przyjeżdża PH od Boscha to od razu mamy śmiech na hurtowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie wkoncu wycieraczki wybrac!? Valeo? Bosch? Czy moze SWF? takie mam w opelku, co sadzicie o tej firmie?

A do mojej A4 na jaki wymiar kupic bo mierzyłem pióra i oba maja po 54cm czy to nalezy zmierzyc sama gumke a nie cale pióro?

I na co nalezy zwrócic uwagę co do mocowania pióra?

Wybrać ze spojlerem czy bez? slyszalem ze te spojlery to pic na wode...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tych wycieraczkach ? Patrząc po cenie chyba nic dobrego spodziewać się nie można?

Poszukaj w moich postach. Kiedyś już opisywałem doświadczenia z tego typu wycieraczkami - blizny na szybie zostały mi do dzisiaj :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da sie te silencio xtrm zamontowac do A4 z 2003 roku(produkcja przed listopadem)?Bo chyba maja one inne zaczepy?

Da sie tylko szukaj tych wycieraczek do swojego modelu (B6) ktore nieco roznia sie od tych z B5 :wink:

Wiem ze do B6 są ale dopiero od produkcji listopad 2003 a co z przed listopada 2003?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zminiałem po zimie wycieraczki założyłem Bosha, tragedia po 2 tygodniach za 2 sztuki zapłaciłem ok 80 zł,a wycirają jakby kosztowały 10 zł, tak jak piszeą chłopaki wcześniej, jedna taka łukowata, druga prosta. Już się na tą firme nie skusze. :bicz::bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze do B6 są ale dopiero od produkcji listopad 2003 a co z przed listopada 2003?
Z tego co mi wiadomo to nie ma silencio xtrm do B6 sprzed listopada 2003.

Pozostają tylko klasyczne(valeo ) lub wymiana ramion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX

[ Dodano: 23-12-2006, 17:07 ]

Wycieraczki do B5 mają mieć wymiary

A) ori 2 x 53cm z tym ze prawa wycieraczka (pasazera )mus byc wygieta w delikatny łuk, patrzac na samochod od przodu to ona tak jak by sie uśmiechala

B) lewa 53 cm a prawa 51(zwykła)

Kupiłem zestaw B Valeo silencio, ciekawe jak sie spisze

musze przyznac że mineły 2 lata i sie skończyły

wrażenia:

uwazam ze wycieraczki powinne wy3mac rok

-Vale silencio skończyły sie (gł. prawa) - oderwanie cześci, która zbiera wode od pozostałej częsci pióra równo 2 lata od zainstalowania-według mnie długo

-po ok 1,5 roku eksploatacji guma zaczeła przeskakiwać po szybie kiedy ta nie byla dostatecznie mokra (przy słabo kropiącym deszczu)

-silencio to sa tylko z nazwy

-przu predkościach powyzej 140km/h pęd powietrza odrywa je od szyby na tyle ze nie sciraja dokładnie a na szybie pozostaja wnerwiajace smugi.

-

Reasumując jesli spojrzec na nie w okrsie 12-18 miesiecy ekspoloatacji pomijajc to ze nie sa silencio i jezdzimy do 120km/h to scirały bardzo ładnie - nie ma im czego zarzucic - jak najbardziej polecam.

Teraz zakupie Xtrm zobaczymy jak te sie spisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje tylko boscha i nie moge narzekac. tanie nie sa ale u mnie przynajmniej dlugo dzialaja i tak jak powinny. raz jeden zakupilem komplet wycieraczek w carrefourze i po pierwszym deszczu wyrzucilem je do smieci :angry: valeo jeszcze nigdy nie mialem wiec nie wiem jakie sa :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zapodałem Valeo Silencio Extreme koszt 160 wraz ze spoilerkiem, który zakłada sie na RAMIE wycieraczki kierowcy, bez sa 10,- tańsze po wymianie piór na nowe spoiler zostej na ramieniu.

Jak na razie REWELACJA.

Ale są też tańsze niepametam teraz nazwy ale wygladaja bardzo podobnie ale Silencio Extreme ale konstrukca jest plastikow i kosztuja ok 60,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da sie te silencio xtrm zamontowac do A4 z 2003 roku(produkcja przed listopadem)?Bo chyba maja one inne zaczepy?

Da sie tylko szukaj tych wycieraczek do swojego modelu (B6) ktore nieco roznia sie od tych z B5 :wink:

Wiem ze do B6 są ale dopiero od produkcji listopad 2003 a co z przed listopada 2003?

W B6 sprzed 2003 pasują tylko Valeo VM211, zupełnie klasyczne wycieraczki z nietypowym mocowaniem. kosztują coś ok 90 złotych i są do d...y. Pozostaje wymiana razem z ramionami na typu aero, komplet w ASO coś 280 złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

relacjonuj, Kolego, jak chodzą Ci XTRM

ja znalazłem takie, są ciut droższe od tych zapodanych przez Ciebie

http://www.motobest.com.pl/cgibin/shop?info=um654um650a4&sid=5be1f628

podzieliłbyś się swoim źródełkiem ?

bardzo porszę

http://www.allegro.pl/item538850502_wycieraczki_plaskie_valeo_xtrm_audi_a4.html

ja kupiłem osobiście więc odszedł mi koszt przesyłki

mozesz kupic na lewa str zamiast UM 654- UM651 jest bez tego spoilerka powinne być o 10zł tańsze

no i proponuje spróbować tych płaskich plastikowych tanszych o ponad połowę, nie pamietam ich nazwy ale zamiast UM było chyba R pakowane sa w zielone kartonowe nie przezroczyste pudełko.

a wracajac do zwykłych Silencio to do wcześniejszej mojej recenzji, zamieszczonej powyżej dodam, że jak je sie zabrałem do demontaż to okazało sie ze te gumki rozwarstwiły sie ok 1,5 cm od brzegu każdej wycieraczki z kazdego jej brzegu wiec po 24 miesiacach użytkowania sypia sie momentalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...