Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Zwieksza się stan oleju


kepek20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem u znajomego Audi 2.0 tdi 140 k 2005r, zwieksza sie stan oleju, na tydzien ok 2 mm. Nie jest to woda, prawdopodobnie paliwo. Nie pochodzi z wypalania dpf. Dpf wporządku wypalony, auto przegonione, nie pokazuje błedu. Jaka moze byc przyczyna zwiekszajacego sie stanu oleju. Powiedzialem znajomemu ze czeka go wymiana oleju, poniewaz paliwo zmienia wlasciowosci oleju. Czy przyczyna mogą byc uszczelniacze wtrysku ? moze uszczelka pod glowicą ? Jezeli ktos ma jakis pomysl prosze o pomoc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka pod głowicą jak najbardziej pasuje ale wtedy cieczy chłodzącej powinno jednocześnie ubywać:gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej obstawiam dpf.

Wymien szybko olej,bo momentalnie zje Ci walek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie martwi mnie to ze przy dpf az tak duzo nie powinno przybywac paliwa ( ok 2 mm na tydzien). Dpf normalnie wypala rowniez na biegu jalowym, zwiekszone obroty wtedy ma. Zaden błąd nie wyskakuje. Jeszcze jedno auto ma przejechane 179 kkm czy pompowtryski mogą siadac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BPW to podejżewam uszczelnienia pompowtrysków-wyrobione ich gniazda, ewentualnie pompę tandemową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest nieszczelna to może pompować paliwo do oleju, mimo że na zewnątrz żadnych wycieków nie zobaczysz :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć na próbę inną tandempompę i obserwuj co się będzie działo, wyeliminujesz jedną z możliwych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej spodziewalbym sie uszczelnien lub uszczelnien i gniazd PD [br]Dopisany: 22 Styczeń 2012, 16:23_________________________________________________

Wrzuć na próbę inną tandempompę i obserwuj co się będzie działo, wyeliminujesz jedną z możliwych przyczyn.

jezeli jest na podmianke to dobry pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie jezeli jest to bedzie ok a jezeli nie ma ? Czy porzadnym testerem diagnostycznym jestem w stanie wykryc co sie stalo. Znajomy dzis mi oznajmił ze slychac dzwiek jakby gdzies bokiem w silniku powietrze puszczalo? Nie bardzo wiem co to moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pochodzi z wypalania dpf

Skąd ta pewność?

auto przegonione

Jak wyglada to"przegonienie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...