Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?


cool506

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzućcie na serwer zdjęcia i opis tej aukcji. Aukcja z Allegro zniknie i nie będzie wiadomo o czym pisaliście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile wtyczek miala ta co wybuchla

Na pewno miała dwa naboje jak z RS4 tak i z A8 ma .

Czyli na mój chłopski rozum pozostaje kwestia odpowiedniego kodowania tylko.

Nie - kodowanie nie ma tu nic do gadania. Kwestia sposobu podłączenia zapalników. Pytanie czy wystarczy podłączyć 1 czy robić mostek i podłączyć 2. Kolejna zagadka to jak to mostek wpływa na wywalenie poduszki - normalnie w 2-nabojowej odpala najpierw jeden ładunek a chwilę po nim (czas mierzony w milisekundach) dopiero 2-gi. Poczytaj Patryk początek tego wątku - wyjaśniałem tam jak działa airbag i w jakich warunkach jest odpalany.

Będę chciał przepytać gościa zarówno z okoliczności wypadku jak i sposobu podłączenia sprzętu - on sam tego nie robił ale ma kontakt do osoby, która wykonała tę modyfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile wtyczek miala ta co wybuchla

Na pewno miała dwa naboje jak z RS4 tak i z A8 ma .

Czyli na mój chłopski rozum pozostaje kwestia odpowiedniego kodowania tylko.

Nie - kodowanie nie ma tu nic do gadania. Kwestia sposobu podłączenia zapalników. Pytanie czy wystarczy 1 czy robić mostek i podłączyć 2. Kolejna zagadka to jak to wpływa na wywalenie poduszki - normalnie w 2-nabojowej odpala najpierw jeden ładunek a chwilę po nim (czas mierzony w milisekundach) dopiero 2-gi. Poczytaj Patryk początek tego wątku - wyjaśniałem tam jak działa airbag i w jakich warunkach jest odpalany.

Dzięki za info Bart

Miejmy nadzieję że facet nam powie w jaki sposób podłączył że u niego wypaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzućcie na serwer zdjęcia i opis tej aukcji. Aukcja z Allegro zniknie i nie będzie wiadomo o czym pisaliście

Pacjent - B6 Avant 3.0MPI rocznik 2003... Przed kolizją:

C27160175_2.jpg

C27160175_1.jpg

... i po kolizji:

C27160175_7.jpg

C27160175_8.jpg

C27160175_11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Bartek zalatwi sprawe i dowie sie więcej szczegołow :wink:

Tak czy siak widać ze worki całe sie napełniły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze cieszy, że worka nie rozjebało (bo tego się boję przy strzale od razu na 2 zapalniki). Pytanie zatem czy w układ był wpięty tylko jeden nabój czy dwa. Jutro wieczorem sprawa się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oba naboje wystrzeliły?

Czy ta poduszka zapewniła ochronę kierowcy?

Na marginesie: podobno nie jest łatwo w kierze z RSa po swapie tak ogarnąć temat by móc korzystać z przycisków. Ciekawe czy tamtemu magikowi się udało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oba naboje wystrzeliły?

Czy ta poduszka zapewniła ochronę kierowcy?

Na marginesie: podobno nie jest łatwo w kierze z RSa po swapie tak ogarnąć temat by móc korzystać z przycisków. Ciekawe czy tamtemu magikowi się udało?

Wątpię - raczej działało tylko +/-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem z poduszki po całkowitym napełnieniu nie zaczyna z niej uciekać samoczynnie gaz? Jeśli tak to zamiast stopniowego napełniania dwoma ładunkami poduszka zostanie napełniona szybciej dwoma ładunkami jednocześnie to w momencie uderzenia o poduszkę zostanie w niej mniej gazu i może nie spełnić w 100% swego zadania. Czy mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czasem z poduszki po całkowitym napełnieniu nie zaczyna z niej uciekać samoczynnie gaz? Jeśli tak to zamiast stopniowego napełniania dwoma ładunkami poduszka zostanie napełniona szybciej dwoma ładunkami jednocześnie to w momencie uderzenia o poduszkę zostanie w niej mniej gazu i może nie spełnić w 100% swego zadania. Czy mam rację?

Dokładnie tak jest - bodajże chodzi o to, że przy kolizji masz pierwsze uderzenie do przodu (1-nabój), następnie walisz o fotel i znów lecisz do przodu (i tutaj ma zadziałać 2-gi strzał).

...generalnie poduszka 2-nabojowa to ewolucja w stosunku do 1-nabojowej. 1 nabojowa też spełni swoje zadanie tylko, że tutaj siła wybuchu i ilość ładunku są specjalne dobrane (dopasowane). Chodzi mi o to, że wybuch poduszki 1-nabojowej w porównaniu do detonacji tylko jednego z dwóch ładunków w poduszce 2-nabojowej ma zupełnie inne "parametry" (a przynajmniej tak przypuszczam). I teraz pytanie co lepsze - czy zakładając, że poduszka z B7 zadziała w B6 to teraz jak lepiej ją podłączyć... Podpinając tylko jeden zapalnik, czy mostkując kable i tym samym w przypadku kolizji wyzwolić oba na raz (tutaj się boję, że może dojść do rozerwania poduszki ale to znów moje spekulacje).

Dzwoniłem do gościa - jeszcze nic nie wie (mam zadryndać znów, w tygodniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie - nie mogłem się do gościa dodzwonić. Będę próbował zaraz po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oba naboje wystrzeliły?

1.Czy ta poduszka zapewniła ochronę kierowcy?

2.Na marginesie: podobno nie jest łatwo w kierze z RSa po swapie tak ogarnąć temat by móc korzystać z przycisków. Ciekawe czy tamtemu magikowi się udało?

1. nie, Bartek dzwoni do nieba dlatego tyle czasu to zajmuje

2. a niby jak miałby działać te przyciski skoro one nawet w RS4 mają całkiem inne zadanie niż w a4 (przyciskami z kiery w RS4 obsługujemy FISa, tam prawa manetka jest bez przycisków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisał ktoś z Was numer do gościa? Zapodziałem gdzieś :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ciężka sprawa raczej nikt nie będzie miał numeru:facepalm:

Odpalcie przeglądarki w trybie offline i spróbujcie otworzyć tą stronę - u mnie jej już nie ma. Pobawię się folderem temporary w wolnej chwili, może coś znajdę (jak nie dam rady to załatwię biling rozmów tel. i tak gościa znajdę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos znalazlem, moze sie przyda Oferta - Audi A4 - Witam mam do sprzedania Audi A4 3,0 v6 ASN ...

allegro.pl/audi-a4-quattro-3-0v6-lpgbrc-s-line-k... - Diese Seite übersetzen

Oferta - Audi A4 - Witam mam do sprzedania Audi A4 3,0 v6 ASN Quattro z pełnym możliwym wyposażeniem jakie było dostępne, dodatkowo kierownica od RS4. ... Audi A4 Quattro+3.0v6+LpgBRC+S-line. Opis oferty. Wszystko o Audi A4 Raport niezawodności. Lubin, dolnośląskie +48 600889228. 10 000 PLN 2 424 EUR ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...