Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Padł mi w końcu oryginalny fabryczny 6-letni AKU (był na nim numer części Audi) 70Ah. Napięcie na zaciskach 10,88V. Wziąłem go do domu. Oderwałem naklejkę, odkręciłęm 6 korków i dolałem bagatela 1,5 litra wody ;( Podładowałem dziada automatycznym prostownikiem Einhell 12V (7/10A) przez całą noc. Po 3 dniach postoju napięcie wynosi 10,5V. Umarł. Gdybym wiedział, że tam pod naklejką pod spodem są korki, to na pewno dolałbym wody dzień po zakupie Audioli.

Montuję dzisiaj Centrę Futurę 77Ah (400zł). Mam nadzieję, że alternator zdoła go doładowywać podczas jazdy.

Czy do Futury nie ma możliwości dolania wody destylowanej? Nie da się zdjąć jakiejś klapki, pokrywki? Znowu elektrolitu ubędzie i po akumulatorze...

Ja miałem dwie futury i do jednej udało mi sie zajrzeć do środka a do drugiej mimo usilnych prób nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Ja zakupiłem do mojego akumulator Varty, w sklepie odradzili mi Centre z powodu dużej ilości reklamacji na te aku, co nie znaczy że są to złe akumulatory bo znajomi używają takie akumulatorki już pare lat i jest super :)

Ile osób tyle opinii ja kupiłem Varte dobrze się sprawuje więc ją polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei o Varcie słyszałem wiele złych opinii. Ojcu w Golfie V benzyna 1,4 80KM aku wykończył się po roku od odebrania auta z salonu. Ojczulek zostawił auto na noc na światłach i aku oczywiście rozładował się. Po ponownym nałądowaniu akumulator nie przetrwał zimy. Kupiłem tacie Centrę Futurę i śmiga już 3. rok.

Padł mi w końcu oryginalny fabryczny 6-letni AKU (był na nim numer części Audi) 70Ah. Napięcie na zaciskach 10,88V. Wziąłem go do domu. Oderwałem naklejkę, odkręciłęm 6 korków i dolałem bagatela 1,5 litra wody ;( Podładowałem dziada automatycznym prostownikiem Einhell 12V (7/10A) przez całą noc. Po 3 dniach postoju napięcie wynosi 10,5V. Umarł. Gdybym wiedział, że tam pod naklejką pod spodem są korki, to na pewno dolałbym wody dzień po zakupie Audioli.

Montuję dzisiaj Centrę Futurę 77Ah (400zł). Mam nadzieję, że alternator zdoła go doładowywać podczas jazdy.

Czy do Futury nie ma możliwości dolania wody destylowanej? Nie da się zdjąć jakiejś klapki, pokrywki? Znowu elektrolitu ubędzie i po akumulatorze...

Ja miałem dwie futury i do jednej udało mi sie zajrzeć do środka a do drugiej mimo usilnych prób nie.

Mam już Futurkę. Pod naklejką jest 6 korków, czyli da się dolać wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dj bobo jakie oznaczenie i wlasciwosci ma te aku? Ja zastanawialem sie nad boschem ma fajne wlasciwosci z seri S5 gorna pola 77ah i 780 rozruch o ile nie przekrecilem mam po rabacie za 360zł i zastanawiam sie czy tam mozna odkrecic korki i dolac wody i czy polatam te 3-5 latek a codziennie smigam. Na starym zrobilem 3 lata i dalej bym jezdzil gdybym wody dolal;/ a i wczesniej na nim jezdzil x lat byly wlasciciel:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dj bobo jaki rozruch moc tej futurki i czy to jest bezobslugowy z dojsciem do korkow jak wyzej pisales?? jaki model i dane tego aku napisz jak mozesz? albo linka wyslij jakiegos to lukne bo ja zastanawiam sie jesczze nad boschem z lini S5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicio82, zobacz katalog Centry strona 14 lub 15. Model CA 770, czyli 77Ah i prąd max. 760A wg normy EN. Czuję pod palcem, że są korki pod górną naklejką. Ale naklejki nie zdzieram, bo można podobno utracić gwarancję. Wody doleję po 3 latach, czyli gdy gwarancja się skończy.

http://centra.com.pl/pub/uploaddocs/centra_pl_sc.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego http://allegro.pl/akumulator-bosch-s4-72-ah-680-a-warszawa-i1805747879.html . Ja go mam w S4 i naprawde robi dobrą robote :) i ogólnie ludzie sobie go chwalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/nowy-oryginalny-akumulator-72ah-skoda-audi-vw-seat-i1800089162.html

Cena jest porównywalna z Vartą. Na tym nie ma żadnego info ale na innych oryginalnych widziałem logo Exige i Varty. Myślicie, że warto?

Jak ma się sprawa z odpowietrzeniem? Czy w nieoryginalnych też jest miejsce na wężyk? Miałem kilka akumulatorów w innych samochodach i do tej pory nie spotkałem się z takim rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy ma ktoś u siebie w benzynce aku o wysokości 195mm?? Teraz mam 60Ah i chce włożyć 64Ah bo obecny odmawia powoli posłuszeństwa ale różnica w wysokości jest 15mm i nie wiem czy podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy ma ktoś u siebie w benzynce aku o wysokości 195mm?? Teraz mam 60Ah i chce włożyć 64Ah bo obecny odmawia powoli posłuszeństwa ale różnica w wysokości jest 15mm i nie wiem czy podejdzie.

Zmieści sie.

A po co taki bydlak jak do małego diesla?

W ori był 45Ah i takowy bym polecił

http://allegro.pl/akumulator-moll-12v-44ah-poznan-i1868520969.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napiszę pod spodem będzie dość kontrowersyjne stąd wstęp: Uczyłem 4 lata akumulatorów lotniczych, zacząłem z nich doktorat, teraz uczę aku do elektrowni wiatrowych. Zgłosiłem patent do ich ładowania.

DOBÓR AKUMULATORA:

Akumulator dobieram następująco:

1) POJEMNOŚĆ: mierzę komorę akumulatora (wycinam ze styropianu) i kupuję największą pojemność (Ah) jaka się tam zmieści (zwykle 20-50% więcej od nominalnej, choć raz miałem 200% w golfie).

Uzasadnienie: Generalnie lepsze firmy mają większą pojemność w mniejszych akumulatorach (lepsza gęstość pojemności w Ah/dm3) i wychodzi coś troszkę lepszej firmy. Gorszej firmy dla tej samej pojemności jest większy i nie wejdzie. W razie awarii alternatora na akumulatorze o dużej pojemności możesz kontynuować jazdę jakiś czas bez świateł. Wraz ze wzrostem pojemności zauważyłem poprawę rozruchu: wzrost obrotów rozrusznika, skrócenie czasu rozruchu(silnik chętniej zapala) i możliwość długiego rozruchu (zima) bez spadku obrotów rozrusznika. Możliwość częstego powtarzania rozruchu. Zwiększona trwałość.

2) Prąd rozruchowy: Wychodzi z p. 1. Jeśli nie ma na akumulatorze, to może być to akumulator głębokiego rozładowania nie nadający się do rozruchu pojazdów. Demonizowanie tego parametru uważam za przerost formy nad treścią. Ja w ogóle nie biorę go pod uwagę.

3)NAPIĘCIE: Przy zakupie sprawdzam napięcie >12V (zwykle 12,5V) Biorę. Używany: do 9V to trup, 10V emeryt lub uszkodzony, 11V pacjent wymaga ładowania

4) Jeszcze korki: Wkręcane oddzielnie pojedynczo z uszczelką bez odpowietrznika(centralny z boku). Musza być szczelne, u mnie woda z szyby leci po akumulatorze!

5) Obsługa: Jak nie pali, odkręcasz korki swego akumulatora (1 raz po 5/7 latach od zakupu) i stwierdzasz że w jednej celi sucho (płyty są na wierzchu nie zakrywa ich elektrolit). Potem stosujesz różne metody by ratować trupa i w końcu idziesz kupić nowy.

Instrukcja podaje że raz na miesiąc należy sprawdzać poziom elektrolitu w każdej celi, jeśli dopuścisz do "wynurzenia" płyt utracisz akumulator i gwarancję.

Uwaga: Uszkodzony regulator napięcia (>14-14,5V) lub ładowanie powodujące silne gazowanie powyżej 15min uszkadza nieodwracalnie akumulator. Przy napięciu 13,8-14,5V ładowanie należy przerwać, odczekać i ewentualnie wznowić na krótko.

6) Jak wykończyć akumulator: dolewać wody z kranu, rozładować poniżej 10V i zostawić do rana, zastosować o mniejszej pojemności od wymaganej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy ma ktoś u siebie w benzynce aku o wysokości 195mm?? Teraz mam 60Ah i chce włożyć 64Ah bo obecny odmawia powoli posłuszeństwa ale różnica w wysokości jest 15mm i nie wiem czy podejdzie.

Tu masz temat do poczytania:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=226814.0

Ja założyłem Boscha s5 63Ah i jest super więc polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy ma ktoś u siebie w benzynce aku o wysokości 195mm?? Teraz mam 60Ah i chce włożyć 64Ah bo obecny odmawia powoli posłuszeństwa ale różnica w wysokości jest 15mm i nie wiem czy podejdzie.

Zmieści sie.

A po co taki bydlak jak do małego diesla?

W ori był 45Ah i takowy bym polecił

http://allegro.pl/akumulator-moll-12v-44ah-poznan-i1868520969.html

No ja miałem ori po kodzie w bagażniku 60Ah więc 45 za mały będzie (xenon i dodatkowe wyposażenie) więc teraz chce 64Ah. tylko różnica wynosi 1.5cm i nie wiem czy wejdzie... Jesli mówicie że dam rade wcisnąć to kupie 64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy ma ktoś u siebie w benzynce aku o wysokości 195mm?? Teraz mam 60Ah i chce włożyć 64Ah bo obecny odmawia powoli posłuszeństwa ale różnica w wysokości jest 15mm i nie wiem czy podejdzie.

Ja bym wybrał vartę dobra jakość.

http://www.varta-automotive.pl/index.php?id=255[br]Dopisany: 23 Październik 2011, 12:25_________________________________________________

Powiedzcie mi czy ma ktoś u siebie w benzynce aku o wysokości 195mm?? Teraz mam 60Ah i chce włożyć 64Ah bo obecny odmawia powoli posłuszeństwa ale różnica w wysokości jest 15mm i nie wiem czy podejdzie.

Ja bym wybrał vartę dobra jakość.

http://www.varta-automotive.pl/index.php?id=255

Na stronie można dobrać akumulator do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...