Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

A najlepiej Nex kup sobie akumulator Centry futura i będzie po problemie :wink4:

:facepalm:

No o co kaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A najlepiej Nex kup sobie akumulator Centry futura i będzie po problemie :wink4:

:facepalm:

No o co kaman

O czym Ty w ogóle mówisz? Przeczytaj kilka postów wyżej jaki posiadam akumulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki powinienem mieć aku w 1,9 ahu?

Powinieneś mieć od 70Ah do 85Ah

Tak podaje wyszukiwarka Varty

Bosch podaje od 70Ah do 77Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki powinienem mieć aku w 1,9 ahu?

Kolego na wlepce masz koda z jakim aku uto wyjechało z fabryki. Jak na TDI to już pisałem..niżej niż 80ah nie ma co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wam powiem ze jak kupiłem auto to był i jest do tej pory akumulator 60 ah jakoś daje rade hehe no ale trzeba myśleć na następną zimę ( chociaż nie wiadomo co jeszcze ta zima pokaże )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj 1Z obecnie rowniez smiga na 60aH (pozyczonym od kolegi) i swietnie daje sobie rade.

Stary aku 85aH wyzional ducha... :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smiga na 60aH (pozyczonym od kolegi) i swietnie daje sobie rade.

Akumulator mniejszy i nawet miejsca trochę zostaje, no i lżejszy to wiadomo samochód mniej pali i zawsze się doładuje taki mniejszy akumulator. O cenie nie wspomnę.

Znajomy co handluje i się zna to mówi ze wystarczy spokojnie 40-45Ah i 5 litrów w zbiorniku, tylko po uruchomieniu trzeba na giełdzie mieć z 5 min zapalony silnik żeby ciepły był i ładnie zapalał, wiadomo żeby odjechać jak auto nie pójdzie.

Widziałem doktorat z PWR o trwałości aku

aku 75%-żyje 25% krócej (zamiast np 4 to 3 lata)

ale 50% - już tylko rok

60Ah - jest na krawędzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki był jak ściągnąłem auto z Germanji, jak kręci narazie to po co bede zmieniał, zastanowiło mnie to jak się jemu przyjrzałem, bo w feli 1,6 miałem większy 65ah.

Fakt że miejsca zajmuje mnie ten który teraz jest to też mi dało do myślenia, no ale jak dział to niech działa jak padnie to wtedy kupie taki jak trzeba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki był jak ściągnąłem auto z Germanji, jak kręci narazie to po co bede zmieniał, zastanowiło mnie to jak się jemu przyjrzałem, bo w feli 1,6 miałem większy 65ah.

Fakt że miejsca zajmuje mnie ten który teraz jest to też mi dało do myślenia, no ale jak dział to niech działa jak padnie to wtedy kupie taki jak trzeba. :)

Pozdro!

dj z SFCP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak dział to niech działa jak padnie to wtedy kupie taki jak trzeba.

Tak samo bym zrobił, ale żeby się ktoś nie zasugerował że 60 jest ok... i nie kupił takiego.

bo sie zrobi 5-10-15Ah

Uczeń mi obiecał kwas na jutro, będę reanimował trupa 110Ah, 4V, prąd zerowy, poziom głównie sucho, stężenie woda.

Myślę że praca tylko doświadczenie przyniesie a z aku nic nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak dział to niech działa jak padnie to wtedy kupie taki jak trzeba.

Tak samo bym zrobił, ale żeby się ktoś nie zasugerował że 60 jest ok... i nie kupił takiego.

bo sie zrobi 5-10-15Ah

Uczeń mi obiecał kwas na jutro, będę reanimował trupa 110Ah, 4V, prąd zerowy, poziom głównie sucho, stężenie woda.

Myślę że praca tylko doświadczenie przyniesie a z aku nic nie będzie.

własnie jaki tam jest kwas w aku? bo tak sie mówi tylko o dolewaniu wody destylowanej. No a nie jest to tak że on sie rozrzedza i traci właściwości i powinno sie dolewac tez kwasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie rozrzedza i traci właściwości i powinno sie dolewac tez kwasu?

Ale narobiłem :(

Pracowałem w akumulatorni i mam oczka dwa widzące, i nie mam blizn po kwasie. Sąsiad amator poparzył sobie dłoń kwasem. NIE RÓBCIE TEGO W DOMU

Kwas siarkowy stężony jest bardzo niebezpieczny GUMĘ OD AEROMETRU ROZPUSZCZA, pryska przy mieszaniu

Trzeba mieć specjalny sprzęt żeby go dozować

DOLEWA SIĘ TYLKO WODĘ DEMINERALIZOWANĄ

Według słów ucznia wymiana elektrolitu na gęsty pomaga. Akumulator jak nowy... po tygodniu jeszcze gorzej jak na początku.

Myślę że producent umieszcza w aku kwas i ołów w odpowiednich ilościach. Dodany kwas nie ma się z czym związać bo cały ołów już się połączył z kwasem(zasiarczenie). Sprawdzę napiszę czy warto ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie rozrzedza i traci właściwości i powinno sie dolewac tez kwasu?

Ale narobiłem :(

Pracowałem w akumulatorni i mam oczka dwa widzące, i nie mam blizn po kwasie. Sąsiad amator poparzył sobie dłoń kwasem. NIE RÓBCIE TEGO W DOMU

Kwas siarkowy stężony jest bardzo niebezpieczny GUMĘ OD AEROMETRU ROZPUSZCZA, pryska przy mieszaniu

Trzeba mieć specjalny sprzęt żeby go dozować

DOLEWA SIĘ TYLKO WODĘ DEMINERALIZOWANĄ

Według słów ucznia wymiana elektrolitu na gęsty pomaga. Akumulator jak nowy... po tygodniu jeszcze gorzej jak na początku.

Myślę że producent umieszcza w aku kwas i ołów w odpowiednich ilościach. Dodany kwas nie ma się z czym związać bo cały ołów już się połączył z kwasem(zasiarczenie). Sprawdzę napiszę czy warto ryzykować.

hehe spokojnie tylko zapytałem. Jestem z wykształcenia pocześci fizykiem dlatego to co napisałes jest mi wiadome. :decayed:

Pytałem bo byłem ciekaw jaki w ogóle tam się stosuje kwas. Pozatym nie bardzo jest nawet szansa dla zwykłego amatora zdobyc taki stężony kwas siarkowy. :wink4:

Tylko abstrahując od akumulatorów jest takie słynne powiedzenie które powiniec znać każdy: "Pamietaj chemiku młody ,wlewaj zawsze kwas do wody" i nasuwa się tu pytanie dlaczego każą nam wlewac tak na prawdę wode do kwasu :decayed: :gwizdanie: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał kwas sam powstaje, w wyniku elektrolizy :mysli:

Ja mam aku 72Ah (wersja optymalna pod względem wagi i pojemności) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dziś kląkną:] aku palił na dotyk (Moll 8 lat chyba oryginał) i tak nagle bah ładowalem go i d*pa w jednej z cel jakość eloktrolitu 0 prawdopodobnie cela paszła kupiłem 680A 74Ah Bosha S4 myśle ze to mu wystarczy robie dziennie 40 km + jakies tam trasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...