Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

O ile mniejszy będzie prąd ładowania akumulatora 70Ah w porównaniu do 60Ah?

10Ah podzielić przez 60 = 0,167

10Ah podzielić przez 70 = 0,143

Różnica wynosi 0,025 czyli 2,5%. W grubym przybliżeniu mniej więcej taka będzie różnica w wielkości prądu i czasu potrzebnego do naładowania, no może osiągnie 5%, czyli musisz jechać ile - 1 minutę dłużej???

Tak czy inaczej kończąc niepotrzebne dywagacje - jeśli ktoś jeździ po 3km, to i tak KAŻDY aku będzie niedoładowany i kolega koniecznie potrzebuje ładowarkę i co tydzień powinien podładować. W tym momencie w ogóle już nie ma tematu czy można wsadzić większy akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Różnica będzie w czasie ładowania, natomiast wartość prądu zależnie od napięcia ładowania i rezystancji wewnętrznej akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest git. Centra czy varta nie umywa się w tej chwili do bannera.

Centra:

3 lata gwarancji

2 lata Assistance

technologia Carbon Boost:

- 30% więcej mocy rozruchowej

- do 1,5 raza szybsze doładowanie

najlepszy prąd rozruchu

należy do Exide (te same obudowy, technologie)

stosowana na pierwszy montaż m.in. w Opel, Mercedes-Benz

opatentowany system labiryntowy zapobiegający wyciekowi elektrolitu

podwójne, hermetycznie zamknięte wieczko

Teraz to chyba Banner się nie umywa :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego , że wypisałeś te bzdury marketingowe? Liczy się ile aku wytrzyma i ile jest zwrotów na dana firmę.


I co Ci z super gwarancji centry skoro 99% przypadków jest rozpatrywana jako wina użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tą ich gwarą to sobie mozna dupsko podetrzeć co najwyżej. Chwyt markietingowy aby ludzie łapali sie na te cyferki i biegli kupowac. To tak jak z autami KIA i ich 7 lat gwarancja pffff poczytac wystarczy jakie warunki konieczne sa do spelnienia aby uwzgledniali 7 lat gwaeancji na karoserie to kazdemu odechce sie i machnie reka ;) mamy tu chlopakow co pracuja w hurtowniach i sklepach motoryzacyjnych i maja wiedze co schodzi i juz nie wraca a co sprzedaje sie i jest masowo reklamowane. Glupio by bylo nie skorzystac z tak dobrego sprawdzonego zrodla

wysłane z Galaktycznej S5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego , że wypisałeś te bzdury marketingowe? Liczy się ile aku wytrzyma i ile jest zwrotów na dana firmę.

I co Ci z super gwarancji centry skoro 99% przypadków jest rozpatrywana jako wina użytkownika.

A Exide Premium 77AH/760A to można kupić? Wcześniej coś chyba pisałeś, że nie najgorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja to pisałem. Pisał to ktoś inny który siedzi w temacie i mu zawierzyłem. Ja ręczę za fiamma i bannera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie przeloty robisz. Ja powyżej Bannera 74ah bym się nie ładował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście ostatnio zmieniałem aku w mojej A4 B5 2.8 i zakupiłem coś takiego WESTA FORSE 74AH 720A. Jest to aku produkcji ukraińskiej, 2 lata gwar. producenta i 1 rok daje dystrybutor. Wcześniej w aucie siedział Banner. W każdym razie gość powiedział mi w sklepie, że na 600szt sprzedanych mieli może ze 4 reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty patrz bo teraz wszystko co ukraińskie to bez gwarancji może być :P jak tam wojna i nie wiadomo co jeszcze ukraińskie a co prorosyjskie. inna sprawa do V6 normalne, że trzeba większy aku na rozruch dać :) a tu głównie wątek poruszają 4 cylindrowcy ON i PB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, przyszłość z gwarancją może być niepewna ;) W każdym razie jeżeli chodzi o samą firmę Westa i jej aku ( piszę tu ogólnie, nie tylko to V6-tek ) to chociaż może mało znana, to wiele dobrego o niej słyszałem i sam póki co jestem zadowolony. A ceny również tych aku są przystępne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to tak :) To jest ta wyższa półka w ich ofercie. Aczkolwiek teraz chyba wchodzą do oferty jakieś nowe modele, przynajmniej na ich stronie http://www.westa.com.ua/pl/ cośtam jest.

Edytowane przez Wojtaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że gdyby zrobić tu ankietę w rodzaju "rankingu akumulatorów", największe baty zebrałaby Centra ze swoim najdroższym produktem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chłopaki siedzący w tym interesie mówią szczerze co najczesciej pada uwzgledniajać sredni poziom schodzenia wszystkich marek to twoja decyzja co z tym zrobisz. Ja wybrałem Bannera i oby dobrze służył przez kolejne 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Centry największą sprzedaż to i zarazem awaryjność.

Nosz kuźwa pewnie 10 aku miałem Futury i żaden nie siadł.

Auta sprzedane widuje i

Volvo na nim jeździ,Kia i Opel też w Skodzie i Audi chodzą.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILNE !!!!!

Potrzebuje kupić akumulator do Audi a4 b5 1.8 ADR.

Jakiej firmy i jakiej mocy ? Może model dokładnie możecie podać i cenę mniej więcej.

BARDZO PROSZĘ O POMOC !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dwie strony wczesniejsze poczytac.

Jaki masz ori? Zobacz we wlepce bo tam pisze jaki masz altek i jaki ori aku zalozony. Jesli nie dokladales zadnych odbiornikow elektrycznych to zaloz o podobnej mocy. Firmy fiamm, banner, bosch itp.

Wysłane z G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze kupić akumulator i mam mały dylemat.

Obecnie mam akumulator 220 A (44 Ah) i tak samo jest wg. kodów z naklejki w bagażniku. Jednak gdy pytam w sklepach to mówią mi że 80 Ah powinienem mieć.

To jaki w końcu powinienem mieć? Czy mogę kupić większy i wszystko będzie OK? :mysli:

tak kolego ja mialem ten sam problem jaki aku dobrac i pierwsze to tel. do serwisu i po vinie pan powiedział ze do mojej b4 1.8 125KM to fabrycznie był 44ah i 220a rozruchu .w sklepach mówią ze co najmniej 55ah a i takie byly kwiatki 60ah.i moje zdanie jest takie skoro fabryka tak wymyślila to nie poprawiajmy tego,bo nad tym myślala zesza madrych osób.chociaz mialem 55 ah i 460a rozruchu to kupiłem 44ah 440a rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...